logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Controlling w poligrafii: XXIX Poligraficzne Konfrontacje

   18.11.2014, przeczytano 2011 razy
ilustracjastrzałka
Wykład podczas jednej z poprzednich edycji Foto

Stowarzyszenie Absolwentów Instytutu Poligrafii Politechniki Warszawskiej zaprasza na XXIX Poligraficzne Konfrontacje - Controlling Finansowo-Operacyjny w Przedsiębiorstwach Poligraficznych.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/controlling-w-poligrafii%3A-xxix-poligraficzne-konfrontacje,23245,artykul.html

PROGRAM KONFRONTACJI:


WPROWADZENIE DO CONTROLLINGU. ROLA SZCZEGÓŁOWEJ ANALIZY KALKULACJI OFERTOWEJ I POPRODUKCYJNEJ.

mgr inż. Krzysztof Krupa – Print House Projects
W prezentacji zostanie przedstawiona koncepcja controllingu, podstawowe pojęcia oraz jego znaczenie dla firmy i organizacji. W drugiej części prezentacji zostanie przedstawione znaczenie analizy kalkulacji ofertowej, jej modelowa struktura a także wpływ poszczególnych elementów składowych wraz z ich krótką charakterystyką. Dodatkowo przedstawione zostaną sposoby rozliczania kosztów pośrednich w kalkulacji, a w ofercie końcowej dla klienta.  Następnie zajmiemy się omówieniem najistotniejszych elementów podlegających bieżącej i okresowej weryfikacji podczas analizy kalkulacji poprodukcyjnej. Przedstawiona zostanie rola controllera w tym całym procesie. Na zakończenie poruszona zostanie tematyka ustalania cen sprzedaży dla kalkulowanych produktów i ich elementów składowych.

CONTROLLING PRODUKCYJNY. CZY WARTO MIEĆ?

mgr inż. Marek Jarzyna – Edelmann Poland Sp. z o.o.
Tematyka wystąpienia będzie obejmowała m.in wyjaśnienie pojęcia jakim jest controlling produkcyjny w firmach poligraficznych. W ramach prezentacji zostaną przedstawione sposoby controllingu produkcji, a także role kontrolera produkcji w firmie poligraficznej. Na podstawie swojego doświadczenia zawodowego autor przedstawi możliwości uporządkowania informacji produkcyjnych w firmie, jakie stwarza wdrożenie controllingu produkcji. Prezentacja spróbuje także odpowiedzieć na pytanie czy współczesnym drukarniom controlling produkcji jest potrzebny i w jaki sposób może być wykorzystywany do podnoszenia ich konkurencyjności.

DOKĄD ZMIERZA ŚWIAT? – ZPRK/RCA – NOWOCZESNE KONCEPCJE RACHUNKU KOSZTÓW – ZASTOSOWANIA W SEKTORZE POLIGRAFICZNYM

dr Tomasz Zieliński – ABC Akademia Sp. z o.o.

  • Dokąd zmierza świat? – nowe trendy w controllingu i upadek tradycyjnych metod rachunku kosztów,
  • Zasobowo-Procesowy Rachunek Kosztów (ZPRK/RCA) jako połączenie niemieckiego Grenzplankostenrechnung (GPK) oraz amerykańskiego Activity Based Costing (ABC),
  • Korzyści z zastosowania Zasobowo-Procesowego Rachunku Kosztów w przedsiębiorstwach sektora poligraficznego. 


CONTROLLING A KSIĘGOWOŚĆ – ZARZĄDZANIE INFORMACJĄ

mgr inż. Małgorzata Mazurkiewicz – Kancelaria Finansowa Małgorzata Mazurkiewicz
1. Istota, znaczenie i podstawy prawne zasad rachunkowości, prowadzenia ksiąg rachunkowych i sporządzania sprawozdań finansowych.
2. Użytkownicy i odbiorcy  informacji dostarczanych przez system rachunkowości.
3. Informacja z systemu rachunkowości jako narzędzie niezbędne do zarządzania jednostką.
4. Możliwości i potencjał informacyjny systemu rachunkowości.
5. Współpraca innych systemów zarządczych z systemem rachunkowości – skąd się biorą problemy?
6. Wzajemne korelacje i możliwości harmonijnej współpracy oraz wsparcia pomiędzy różnymi systemami istniejącymi w firmie. 

ZINTEGROWANY SYSTEM KLASY MIS/ERP – NIEZBĘDNE NARZĘDZIE WSPÓŁCZESNEGO CONTROLLINGU

Andrzej Mikołajczuk – SISTRADE
Wdrożenie zintegrowanego systemu informatycznego klasy MIS/ERP przynosi wiele korzyści dla drukarni. Prelegent, posługując się przykładami z rzeczywistych wdrożeń pokaże jak niektóre funkcjonalności systemu potrafią przynieść korzyści ekonomiczne oraz pomagają ograniczyć koszty w przedsiębiorstwie. Zaprezentowane funkcjonalności pochodzić będą z obszaru kalkulowania wyrobu gotowego, efektywnej gospodarki magazynowej oraz planowania i harmonogramowania produkcji. 

ROLA CONTROLLINGU W POPRAWIE EFEKTYWNOŚCI CAŁEJ ORGANIZACJI

Paweł Musiał – Pracownia Rozwoju Biznesu
Wykład będzie poświęcony spojrzeniu na controlling z punktu widzenia całego przedsiębiorstwa czyli menedżerów i pracowników. Poszukamy odpowiedzi na pytanie jak sprawić, aby controller finansowy był biznes partnerem. Czy informacja zarządcza, za którą odpowiedzialny jest controller, bardziej ocenia pracę menedżerów czy wspomaga ich w podejmowaniu decyzji? 

CONTROLLING FUNKCJA I MIEJSCE W STRUKTURZE FIRMY

Marek Roszak – Edelmann Poland Sp. z o.o.
W prezentacji zostanie przedstawiona praktyczna strona wykorzystania współpracy pomiędzy firmą, organizacją a komórką controllingu. Przedstawione zostaną praktyczne przykłady wykorzystania i wsparcia controllingowego w bieżącej działalności organizacji a także rola przy podejmowaniu strategicznych decyzji. Ponadto zostanie omówiony aspekt odpowiedniego umiejscowienia controllingu w strukturach firmy, które pozwala na pełnienie funkcji zarówno doradczej dla szczebla zarządzającego jak i nadrzędnej poszczególnych działów firmy.

PRAKTYCZNE KORZYŚCI Z WDROŻENIA KONCEPCJI CONTROLLINGU W FIRMIE

Konrad Falkowski – Granna Sp. z o.o.
W prezentacji zostanie przedstawiona lista oczekiwań jakie są obecnie stawiane przed controllerami oraz poruszony zostanie aspekt przygotowania organizacji do wdrożenia spójnej koncepcji controllingu w przedsiębiorstwie. Poruszona zostanie tematyka konieczności zintegrowania działań poszczególnych komórek firmy potrzebnych do osiągnięcia wspólnego celu. Praktyczne przykłady oraz weryfikacja rzeczywistości z oczekiwaniami będą głównymi zagadnieniami prezentacji. Podczas prezentacji postaramy się wskazać kompromis pomiędzy informacją a kosztem jej pozyskania. 


Po każdym z wykładów i na zakończenie konfrontacji będzie możliwość zadawania pytań i dyskusji.            

Koszt uczestnictwa: 
Koszt dla jednej osoby (wykłady, materiały, lunch, certyfikat) - 320,00 PLN
Koszt dla członków SAIP PW – 240,00 PLN

Wydarzenie objęte jest patronatem medialnym Signs.pl

Dodatkowe informacje:

Współorganizator: Print House Project
Moderator: mgr inż. KRZYSZTOF KRUPA
Termin: 20 listopada 2014
Miejsce: Sala konferencyjna Fundacji im. Stefana Batorego, Warszawa, ul. Sapieżyńska 10A
Czas trwania: 10:00 – ok. 16:00

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Brother DCP-L2600D, DCP-L2622DW i DCP-L2640DN: urządzenia typu 3w1
Firma Brother wprowadza do oferty 3 wydajne monochromatyczne urządzenia laserowe 3w1. Modele DCP-L2600D, DCP-L2622DW i DCP-L2640DN są łatwe w konfiguracji oraz co ważne pozwalają na sprawne wygenerowanie wysokiej jakości wydruków. Urządzenia zostały tak stworzone, aby usprawnić proces druku i zmniejszyć jego koszt.
Sharp BP-C542WD, BP-C533WD i BP-C533WR: drukarki wielofunkcyjne
Sharp wprowadza trzy kolorowe urządzenia MFP (wielofunkcyjne) A4. Modele BP-C542WD, BP-C533WD i BP-C533WR dołączają do rosnącej linii produktów Sharp, zaprojektowanych dla dynamicznie zmieniających się, hybrydowych miejsc pracy przyszłości. Urządzenia gwarantują nowoczesną komunikację z rozbudowanymi funkcjami bezpieczeństwa oraz redukcję zużycia energii,...
Epson AM-C400 i AM-C550 - atramentowe drukarki A4
Epson kontynuuje rozwój autorskiej technologii druku atramentowego Heat-Free, rozszerzając ofertę dla biur o urządzenia wielofunkcyjne AM-C400 i AM-C550, które usprawniają pracę z dokumentami w formacie A4. Nowe modele zapewniają wszystkie cenione w produktach firmy Epson atuty związane z oszczędnością energii i wydajnością.
Opakowania z maszyną Revoria Press PC1120 w firmie Slodkie
Czekoladowa, karmelowa, bakaliowa – to kolejne linie słodyczy w firmie Slodkie. To producent personalizowanych słodyczy reklamowych, którego produkty z sukcesami uczestniczą w kampaniach największych światowych marek. Jest ich ponad 600 rodzajów, a każdy i dla każdego klienta musi być odpowiednio opakowany. Personalizacja opakowań, wysoka jakość, odpowiednie barwy – to tylko...
Stora Enso poinformowała, że stworzona przez tę firmę pianka opakowaniowa Papira jest z powodzeniem stosowana nie tylko w różnych branżach przemysłu, jako materiał zabezpieczający transportowane produkty, ale też służy do ochrony dzieł sztuki. Baiba – artystka używająca w swojej twórczości szkła – wykorzystuje materiał Papira do bezpiecznego...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764