logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Przestrzeń wspólna – przestrzeń niczyja? 15. konkurs Galerii Plakatu AMS

   14.11.2014, przeczytano 2924 razy
ilustracja

Rozpoczyna się piętnasta edycja Galerii Plakatu AMS pod hasłem Przestrzeń wspólna – przestrzeń niczyja? Zadaniem uczestników konkursu jest zaprojektowanie plakatu, który będzie głosem w dyskusji na temat przestrzeni publicznej, a zarazem próbą odpowiedzi na pytania: kto odpowiada za wspólną przestrzeń – wszyscy jej użytkownicy czy może nikt.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/przestrzen-wspolna--przestrzen-niczyja-15.-konkurs-galerii-plakatu-ams,23213,artykul.html

Uczestnicy konkursu muszą się zmierzyć z pytaniami, które w ostatnich latach coraz częściej nurtują polską opinię publiczną.

Ulice, chodniki, place, parki, podwórka, klatki schodowe, reklamy, place zabaw, śmietniki, ogrodzenia. Kto odpowiada za wspólną przestrzeń? Wszyscy jej użytkownicy? Nikt? Dlaczego to, co wspólne, tak często jest zaniedbane, zniszczone, brudne, niebezpieczne, brzydkie? Dlaczego poczuwamy się do odpowiedzialności wyłącznie za naszą własność?

Postawiliśmy prowokujące pytanie, czy wspólna przestrzeń to przestrzeń niczyja – mówi Grażyna Gołębiowska, opiekun konkursu Galerii Plakatu AMS. – Chcemy nakłonić do dyskusji i refleksji, jak sprawić, by to, co publiczne, było dla nas ważne tak, jak to co prywatne – dodaje Gołębiowska.

Konkurs Galerii Plakatu AMS ma charakter otwarty. Prace można składać do 8 grudnia 2014 r., przesyłając je do audytora konkursu, firmy audytorsko-doradczej KPMG.

Wyboru laureatów dokona jury w składzie:

  • Małgorzata Augustyniak, wiceprezes AMS,
  • Maciej Buszewicz, artysta grafik, profesor ASP w Warszawie, członek honorowy STGU
  • Wojciech Dagiel, dyrektor kreatywny i partner w agencji Lvov,
  • Janusz Górski, artysta grafik, profesor ASP w Gdańsku, kurator Galerii Plakatu AMS,
  • Paweł Krzywda, grafik projektant, wykładowca ASP w Katowicach, członek STGU
  • Jerzy Porębski, projektant, profesor ASP w Warszawie,
  • Bogna Świątkowska, dziennikarka, promotorka kultury, prezeska Fundacji Nowej Kultury Bęc Zmiana,
  • Michał Wybieralski, redaktor naczelny „Gazety Stołecznej”.


Werdykt jury poznamy 22 grudnia 2014.

Oprócz głosowania jurorów, konkursowi towarzyszyć będzie głosowanie internautów, które rozpocznie się 23 grudnia 2014. Wyniki głosowania online zostaną ogłoszone 15 stycznia 2015.

Źródło: STGU

www.stgu.pl

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Agencja eventowa El Padre już po raz czwarty zdobyła tytuł Agencji Roku w konkursie organizowanym przez Meeting Planner. Z uroczystej gali rozdania nagród zespół wrócił również ze statuetką w kategorii Kongres.
Transform Awards: 5 londyńskich statuetek dla Touchideas
Agencja Touchideas zdobyła aż pięć statuetek podczas jubileuszowej XV edycji międzynarodowego konkursu Transform Awards 2024, który zakończył się właśnie w Londynie.
Zwycięzcy Sony World Photography Awards 2024
Podczas uroczystej gali w Londynie World Photography Organisation ogłosiła zwycięzców klasyfikacji generalnej konkursu Sony World Photography Awards 2024. Odbywająca się już po raz 17. ceremonia wręczenia nagród jest ważnym corocznym wydarzeniem, które ma na celu wyróżnienie najlepszych fotografów i zaprezentowanie zdjęć i historii, które w...
Trzy nominacje i nagroda Sabre Awards EMEA 2024 dla Publicon
17 kwietnia w Londynie rozdano nagrody Sabre Awards EMEA 2024 dla najbardziej nowatorskich projektów branży PR i komunikacji. Agencja Publicon Services otrzymała aż trzy nominacje – najwięcej z Polski. Jury wyróżniło dwa projekty sponsoringowe: kampanię „Łączy nas najlepszy skład” realizowaną wspólnie z PZPN i Jeronimo Martins oraz roczny raport sponsoringowy dla Grupy...
Kierunek świętuje Dzień Kreatywności
Agencja reklamowa Kierunek Kreatywny świętując Międzynardowy Dzień Kreatywności 21 kwietnia, przygotowała na swoich social media mini konkurs, w którym do wygrania są plakaty przygotowane we współpracy z krakowską artystką MAD MOJO.  
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764