logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

System Mnumi w Zakładzie Graficznym Uniwersytetu w Poznaniu

  PR 17.06.2015, przeczytano 1524 razy

Mnumi, platforma B2B – ciesząca się dużym zainteresowaniem zakładów poligraficznych zarówno w kraju jak i za granicą – to, jak pokazują ostatnie wdrożenia, rozwiązanie nie tylko dla drukarń. Coraz częściej są nią zainteresowane urzędy, banki, uczelnie, szkoły – instytucje, które posiadają swoje działy poligraficzne, ale jednocześnie obsługujące inne działy swoich organizacji. System usprawnia ich pracę w różnych aspektach - poprawia obieg dokumentów i kontrolę pracowników i finansów, wpływając również na jakość i wydajność. Przykładem ciekawego wdrożenia firmy Mnumi jest m.in. instalacja systemu w Zakładzie Graficznym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (UAM). Obecnie – po kilkunastu miesiącach – praca z tym rozwiązaniem oceniana jest bardzo pozytywnie, a nawet myśli się tu o dalszym rozwijaniu jego funkcjonalności. 


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/system-mnumi-w-zakladzie-graficznym-uniwersytetu-w-poznaniu,25176,artykul.html

Zakład Graficzny to jednostka UAM, obsługująca zlecenia (książki, plakaty, ulotki, koperty, zaproszenia, broszury i szereg innych dokumentów) z uczelni liczącej sobie około 5000 pracowników, a także koła studentów, ale również – choć w niewielkim stopniu – także od klientów z zewnątrz. „Ponieważ zawsze zależało nam na tym, aby sprawnie obsługiwać zleceniodawców - mówi Adriana Machowiak,  kierownik Zakładu Graficznego UAM – okazało się, że w coraz większym natłoku pracy i zleceń potrzebujemy narzędzia, które nam to umożliwi. Rozpoczęliśmy poszukiwania systemu do zarządzania. Miał on przede wszystkim uporządkować produkcję w naszym dziale, a także umożliwić kontrolę bieżącą pracowników i etapów realizacji wszystkich zleceń”. 

„O systemie Mnumi – kontynuuje Adriana Machowiak - dowiedzieliśmy się na targach Poligrafia w 2013 roku i rozwiązanie to wówczas nas zainteresowało. Doceniliśmy nie tylko jego innowacyjność, ale także fakt, że jego twórcami są ludzie doskonale znający specyfikę produkcji poligraficznej, co znalazło odbicie w codziennym działaniu Mnumi. Poza tym, decydując się na wybór odpowiedniego rozwiązania, podpytywaliśmy innych drukarzy o opinie na jego temat i okazywało się, że są one bardzo pozytywne. Dlatego zdecydowaliśmy się wdrożyć system i jesteśmy z tego bardzo zadowoleni”. 

 

Wcześniej Zakład Graficzny UAM zmagał się z natłokiem pracy – kalkulacje, rozliczenia materiałów, odnajdywanie dokumentów w księgach i wiele innych prac wykonywano tu ręcznie, co zabierało bardzo dużo czasu. Należało więc albo w jakiś sposób usprawnić pracę, albo zatrudnić kolejną osobę, względnie nałożyć więcej obowiązków na osoby już pracujące w zakładzie, co w rezultacie nie byłoby wydajne. Tańszym jednak i bardziej efektywnym okazał się sprawny i innowacyjny system do zarządzania, jakim jest właśnie Mnumi. I choć nie wszystkie jego funkcjonalności są tu obecnie wykorzystywane (głównie pracuje się tu korzystając z Mnumi Panelu), to jednak jego bogate możliwości otwierają kolejne perspektywy udoskonalenia pracy całego działu. 

„Obecnie najważniejsza jest dla nas kontrola na każdym etapie produkcji, dotycząca danego zlecenia, a także wszystkich jego kosztów, jaką umożliwia nam Mnumi. Bardzo istotna jest też dla nas możliwość przeprowadzania w prosty i sprawny sposób kalkulacji. Dzięki wdrożeniu Mnumi unikamy obecnie wielu telefonów, co również zabierało nam czas, a także nieporozumień czy zwyczajnie - pośpiechu. Teraz wszystko - zarówno dla nas jak i naszych zleceniodawców - stało się jasne i przejrzyste. Możemy dzięki temu rozwiązaniu spokojniej pracować, a nasz dział stał się z pewnością bardziej wydajny”.

System przyniósł także korzyści klientom – pracownikom innych działów uczelni, a także jednostkom zewnętrznym. „Teraz na bieżąco zleceniodawcy są informowani o realizacji swojego zlecenia, otrzymują drogą mailową kalkulacje ich dotyczące oraz informacje o poszczególnych etapach produkcji. Dodatkowo w Mnumi archiwizowane są wszystkie dokumenty, więc ich odtworzenie jest teraz niezmiernie proste i zajmuje nam niewiele czasu. System można obsługiwać z dowolnego miejsca na świecie – wystarczy tylko połączenie z Internetem. To może nie najistotniejsza jego cecha w codziennej pracy, ale zdarzają się sytuacje, kiedy nie ma nas na miejscu, a coś trzeba skontrolować, dopilnować, przesłać. Z Mnumi jest to bardzo wygodne i proste” – mówi Adriana Machowiak.

Wdrożenie Mnumi to również konkretne oszczędności dla Zakładu Graficznego UAM, który w przeciwnym wypadku byłby zmuszony zatrudnić kolejnego pracownika – a to generowałoby, jak podkreśla jego kierownik, niemałe koszty. „Wszystko to razem sprawia, że oceniamy zarówno samą inwestycję jak również firmę Mnumi – producenta i dostawcę tego oprogramowania – bardzo pozytywnie”. 

„Cieszy nas bardzo, że po rozwiązanie Mnumi sięgają także jednostki organizacyjne spoza branży poligraficznej, które posiadają własne działy poligraficzne lub korzystają z usług jednej czy kliku drukarń – mówi Piotr Pakier, współwłaściciel firmy Mnumi. - Model taki i wiele innych doskonale sprawdza się w naszym systemie, który nie tylko zapewnia korzystającym z niego porządek w obiegu dokumentów, daje możliwość tworzenia ich szablonów, ale również staje się miejscem, gdzie są one dostępne i zarchiwizowane. Co ważne – można je odtworzyć w dowolnym momencie z dowolnego miejsca, co świadczy o dużej elastyczności naszego rozwiązania. 

Jeśli więc jakiś bank, fundacja, szkoła, instytucja itp. posiada różne działy (nawet w różnych miejscach oddalonych od siebie o setki kilometrów) i ma potrzebę drukowania różnego rodzaju dokumentów, a nade wszystko chce uporządkować swoją pracę to zapraszamy do kontaktu z nami. Nasze rozwiązanie nie tylko zautomatyzuje procesy z tym związane, ale wpłynie na wydajność i koszty działalności. Codziennie w wielu instytucjach traci się bowiem cenny czas, przeliczalny - jak się okazuje - na niemałe pieniądze na niepotrzebne działania. Nasz system nie tylko eliminuje te koszty, ale zapewnia lepszy komfort zarówno po stronie wykonawcy jak i zleceniodawcy danej pracy, pozwala także sprawnie zarządzać płatnościami. To bardzo rozbudowane rozwiązanie o szerokich możliwościach, o czym przekonują się nie tylko drukarnie z Polski i z zagranicy, ale także – w coraz szerszym zakresie – rożnego rodzaju instytucje”.

Źródło: Mnumi

www.mnumi.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Brother HL-L2402D, HL-L2442DW, HL-L2460DN - 3x druk mono
Firma Brother dodała do portfolio 3 wydajne monochromatyczne drukarki laserowe. Nowe kompaktowe modele Brother – HL-L2402D, HL-L2442DW, HL-L2460DN umożliwiają łatwą konfigurację, proste podłączenie oraz szybkie i perfekcyjne wydruki. Drukarki zostały zaprojektowane z myślą o wydajności i szybkości drukowania oraz zachowaniu niskich kosztów druku.
API Foilmakers przejmuje United Foils Europe
Firma Aldus, wraz wchodzącą w skład tej grupy API Foilmakers, poinformowały o podpisaniu umowy definitywnego przejęcia United Foils Europe BV, wraz z jej spółkami zależnymi: United Transfer Technologies BV, Pack Vision BV, United Foils, Starfoil Technology Netherlands BV oraz Newfoil Machines.
Brother DCP-L2600D, DCP-L2622DW i DCP-L2640DN: urządzenia typu 3w1
Firma Brother wprowadza do oferty 3 wydajne monochromatyczne urządzenia laserowe 3w1. Modele DCP-L2600D, DCP-L2622DW i DCP-L2640DN są łatwe w konfiguracji oraz co ważne pozwalają na sprawne wygenerowanie wysokiej jakości wydruków. Urządzenia zostały tak stworzone, aby usprawnić proces druku i zmniejszyć jego koszt.
Sharp BP-C542WD, BP-C533WD i BP-C533WR: drukarki wielofunkcyjne
Sharp wprowadza trzy kolorowe urządzenia MFP (wielofunkcyjne) A4. Modele BP-C542WD, BP-C533WD i BP-C533WR dołączają do rosnącej linii produktów Sharp, zaprojektowanych dla dynamicznie zmieniających się, hybrydowych miejsc pracy przyszłości. Urządzenia gwarantują nowoczesną komunikację z rozbudowanymi funkcjami bezpieczeństwa oraz redukcję zużycia energii,...
Epson AM-C400 i AM-C550 - atramentowe drukarki A4
Epson kontynuuje rozwój autorskiej technologii druku atramentowego Heat-Free, rozszerzając ofertę dla biur o urządzenia wielofunkcyjne AM-C400 i AM-C550, które usprawniają pracę z dokumentami w formacie A4. Nowe modele zapewniają wszystkie cenione w produktach firmy Epson atuty związane z oszczędnością energii i wydajnością.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764