logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

(R)ewolucja z Mark Andy – etykiety wielokolorowe w firmie Fleksograf

  PR 22.05.2020, przeczytano 165 razy
ilustracjastrzałka

Zainstalowana w drukarni FleksoGraf w Tomaszowie Mazowieckim maszyna Evolution Series Mark Andy to trzecie urządzenie z tej serii w naszym kraju. Jak zapewnia Marcin Jakóbczyk - właściciel przedsiębiorstwa, firma Mark Andy okazała się nie tylko profesjonalnym sprzedawcą w tej transakcji, ale stała się dla drukarni partnerem. Poza tym wdrożenie, mimo ogólnoświatowej pandemii, przebiegło bez zakłóceń na przełomie marca i kwietnia br., dzięki czemu maszyna ruszyła tu zgodnie z planem.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/%28r%29ewolucja-z-mark-andy-%E2%80%93-etykiety-wielokolorowe-w-firmie-fleksograf,387118,artykul.html

FleksoGraf to niewielka firma, dla której oczekiwania klientów (obsługuje ich obecnie ponad 1000) są priorytetem. Sprzedaje swoje produkty zarówno dla odbiorców z kraju, jak również z zagranicy. Swoją działalność rozpoczęła w 2006 roku, a obecnie specjalizuje się w produkcji etykiet białych, kolorowych, foliowych (o różnej grubości) i specjalnych. Jej hasło reklamowe, które mówi o tym, że „nie ma dla niej rzeczy niemożliwych” jest wyrazem – jak podkreśla Marcin Jakóbczyk – jej starań i elastycznego podejścia do potrzeb każdego zleceniodawcy. Obecnie – po najnowszej inwestycji w maszynę Evolution Series - stało się jeszcze bardziej rzeczywiste ze względu na szerokie możliwości zakupionego urządzenia.

- Jakiś czas temu – dodaje Marcin Jakóbczyk - rozpoczęliśmy poszukiwania nowej, przede wszystkim bardziej wydajnej maszyny, ale również takiej, która pozwoli nam oferować ekskluzywne produkty. Porównywaliśmy więc oferty różnych producentów, jednak najbardziej spodobały nam się rozwiązania Mark Andy.

ilustracjastrzałka

- Ponieważ jesteśmy jednym z nielicznych dostawców – mówi Łukasz Chruśliński, Sales Manager Mark Andy Poland - oferujących klientom zarówno maszyny cyfrowe, jak również fleksograficzne, wspólnie przeprowadzamy wstępne analizy, dotyczące ich potrzeb. Dzięki dywersyfikacji naszej oferty są one jeszcze bardziej wiarygodne. Staramy się elastycznie podchodzić do oczekiwań danej drukarni i wspólnie z nią analizujemy jej sytuację. W tym wypadku okazało się, że optymalnym rozwiązaniem dla przyszłości tego zakładu poligraficznego na tym etapie jego rozwoju będzie maszyna fleksograficzna.

Zainstalowane tu urządzenie to oparta na napędach serwo 8-kolorowa maszyna Evolution Series, o szerokości zadruku 330 mm i prędkości 230m/min. Posiada 8 stacji druku z chłodzonymi cylindrami dociskowymi, umożliwia złocenie na zimno oraz drukowanie od strony kleju. Jest wyposażona w system utrwalania UV, autoregister, preregister a także możliwość skracania i wydłużania obrazu (system VariPrint, a ponadto w dwie sztance z dźwigiem i kamerę do autoregistra firmy BSC).

ilustracjastrzałka

- Mamy nadzieję, że zakupione rozwiązanie pomoże nam zwiększyć wydajność, ale także poszerzyć ofertę. Etykieta jest obecnie wyróżnikiem produktu, zwłaszcza w branżach kosmetycznej, chemicznej, spożywczej i alkoholowej. Bez właściwego parku maszynowego nie jest możliwym zaoferowanie najwyżej klasy produktów - mówi Jacek Metryka, dyrektor drukarni. – Po inwestycji w rozwiązanie Mark Andy będzie to dla nas możliwe.

Jak dodaje Łukasz Chruśliński, o wysokiej jakości realizowanych w niej etykiet decydować będę m.in. precyzyjne, niezależne nafarbianie i docisk, zaawansowane opcje wykrawania czy system kontroli naprężenia wstęgi.

- Będziemy mogli teraz – dodaje Jacek Metryka - wykonywać dla naszych zleceniodawców wielokolorowe i skomplikowane prace. M.in. etykiety wielowarstwowe, lakierowane w technologii UV, foliowane, tłoczone, srebrzone czy złocone. Może to wynieść nas na zupełnie nowy poziom.

ilustracjastrzałka

Jak podkreślają obie strony, maszyna została sprawnie i bez zakłóceń zainstalowana na przełomie marca i kwietnia br., a zatem już w czasie trwania obostrzeń wprowadzonych w Polsce, związanych z ogólnoświatową pandemią.

- Wdrożenie przebiegało z zachowaniem wszelkich procedur i środków ostrożności wymaganych przez prawo – podkreśla Łukasz Chruśliński. – Jesteśmy bardzo zadowoleni, że mimo sytuacji, jaka ma miejsce możemy naszym klientom zapewniać bezpieczeństwo transakcji, a także udaje się nam dotrzymywać terminów. Nieustannie też i bez zakłóceń wspieramy ich również w codziennych pracach serwisowych i konserwacyjnych.

Jesteśmy bardzo zadowoleni zarówno z samej inwestycji, jak również z obsługi firmy Mark Andy – podsumowuje Jacek Metryka. - Doceniamy fakt, że okazała się ona dla nas profesjonalnym partnerem, a wdrożenie przebiegło bardzo sprawnie. Mamy nadzieję, że nowa maszyna i jej ogromne możliwości pozwolą nam na rozwój i zdobycie nowych rynków i klientów.

ilustracjastrzałka

Źródło: Mark Andy Poland Sp. z o.o.

www.markandy.com

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Antybakteryjny i antywirusowy lakier wodny Varcotec Lock 3 z certyfikatem Qualitylabs
Jak informuje firma Printline – polski dystrybutor materiałów eksploatacyjnych dla branży poligraficznej, oferowany przez nią antybakteryjny i antywirusowy lakier wodny Varcotec Lock 3 uzyskał certyfikat wydany przez niezależne niemieckie laboratorium QualityLabs z Norymbergi, stwierdzający jego 99,99% skuteczność w zwalczaniu bakterii gronkowca złocistego. Laboratorium w...
Rynek książki w czasie pandemii – spadek liczby premier
Dla pisarzy i księgarni stacjonarnych nastały trudne czasy, pandemia COVID-19 uderzyła w większość gałęzi gospodarki, w tym także w rynek książki. W efekcie pojawia się mniej nowości oraz odwołane zostały spotkania z autorami.
Avargraf: maszyny Schmedt do oprawy twardej w drukarni cyfrowej
Avargraf jest jednym z dostawców maszyn i urządzeń introligatorskich, działającym od wielu lat na rynku polskim, a od 2001 roku -dealerem niemieckiej firmy Schmedt GmbH & Co. KG, specjalizującej się w produkcji maszyn do oprawy twardej dla małych i średnich nakładów. Oprócz nowych urządzeń, które cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem polskich drukarń, Avargraf oferuje...
CBŚP zlikwidowało nielegalną drukarnię
Policjanci CBŚP zlikwidowali nielegalną drukarnię, zabezpieczając urządzenia służące do drukowania podrobionych dokumentów, matryce, pieczęcie oraz sfałszowane dokumenty. Do sprawy zatrzymano 10 osób i jedną doprowadzono z AŚ. Śledztwo nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Warszawie, gdzie przedstawiono podejrzanym łącznie 186 zarzutów fałszowania...
Santander Bank Polska, wspólnie z ALPLA Opakowania z Tworzyw Sztucznych Sp. z o.o., Korporacja KGL S.A. i Polskim Związkiem Przetwórców Tworzyw Sztucznych zapraszają do wzięcia udziału w otwartym webinarze: „Rynek opakowań z tworzyw sztucznych w erze COVID-19”, który odbędzie się 12 maja o godz. 13:00.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764