logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

­Bukmacher: co dalej z lex TVN i koncesją dla TVN7?

  PR 16.12.2021, przeczytano 1257 razy
ilustracjastrzałka

Według BETFAN, legalnego polskiego bukmachera, Sejm nie wróci do ustawy zwanej lex TVN po tym, jak jej proces legislacyjny zatrzymał się na etapie odrzucenia przez Senat. Co więcej zdaniem analityków BETFAN kończąca się w lutym 2022 r. koncesja kanału TVN7 zostanie przez KRRiT przedłużona. To jednak nie oznacza zakończenia wszystkich wątków związanych z ustawą medialną - wedle bukmachera ustawa o radiofonii i telewizji trafi do Trybunału Konstytucyjnego.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/%C2%ADbukmacher%3A-co-dalej-z-lex-tvn-i-koncesja-dla-tvn7,394160,artykul.html

Kilka miesięcy temu opinia publiczna i media żyły sprawami koncesji dla TVN24 oraz nowelizacji ustawy medialnej, okrzykniętej mianem lex TVN. Oba tematy w końcu zeszły z telewizyjnych pasków, bo TVN24 koncesję dostał, a nowelizacja została zawetowana przez Senat. Od tego czasu ustawa nie trafiła do porządku obrad kolejnych posiedzeń Sejmu. Zdaniem BETFAN tak pozostanie do końca roku - w 2021 r. projekt lex TVN nie zostanie wyjęty z „sejmowej zamrażarki”. Zresztą, według bukmachera projekt w obecnej formule nie mógłby liczyć na prezydencki podpis.

Podczas procedowania lex TVN w przestrzeni publicznej pojawiły się spekulacje, że być może szansa na prezydencki akcept dla ustawy byłaby większa, gdyby dokument miał inną formę. Tymczasem prace nad projektem znalazły się na etapie, na którym wniesienie poprawek stało się niemożliwe. Czy to oznacza, że w grę może wchodzić kolejna nowelizacja? Tak czy inaczej, wedle analiz BETFAN także w 2022 r. w Sejmie nie pojawi się żaden nowy projekt ustawy, której skutki godziłyby w TVN, np. wymuszając zmiany w strukturze właścicielskiej. Bukmacher uważa także, że w przyszłym roku nie dojdzie do sprzedaży udziałów w spółce córce Discovery - Polish Holding Television - do której należy TVN.

Nadawca z Wiertniczej ma jednak przed sobą kolejne wyzwanie. W lutym 2022 r. kończy się koncesja dla innego jego kanału – filmowo-rozrywkowego TVN7. Wniosek o rekoncesję od miesięcy czeka na rozpatrzenie. Zdaniem bukmachera w tej sprawie decyzja KRRiT będzie analogiczna jak w przypadku TVN24, czyli TVN7 dostanie zgodę na dalsze nadawanie.

Czy rozstrzygnięcia, które typuje bukmacher, oznaczają koniec zamieszania wokół ustawy medialnej i niepokojów dotyczących struktury właścicielskiej mediów w Polsce? W październiku KRRiT zwróciła się do uprawionych organów, m.in. prezydenta i premiera, by zawnioskowały do Trybunału Konstytucyjnego o sprawdzenie konstytucyjności art. 35 ust. 3 ustawy o radiofonii i telewizji, dotyczącego zasad przyznawania koncesji. Zdaniem BETFAN ten scenariusz się ziści i ustawa medialna trafi do Trybunału Konstytucyjnego. Sytuacja ta może prowadzić do kolejnej odsłony konfliktu między obozem rządzącym i mediami w Polsce.

Źródło: BETFAN

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Zmiany w strukturze serwisów Iberionu
Grupa Iberion wprowadza zmiany w swoim portfolio. Iberion jest wydawcą 11 serwisów i kanałów video, w tym Gońca, Świata Gwiazd, Biznes Info i Pacjentów. Planowane zmiany przewidują wzmocnienie kluczowych produktów grupy, co wpłynie na funkcjonowanie poszczególnych redakcji.
Paryż 2024: 8 dodatkowych kanałów Eurosport w Netia TV
Netia (część Grupy Polsat Plus) i Warner Bros. Discovery w Polsce nawiązały współpracę, dzięki której abonenci usług TV Netii otrzymają bez dodatkowych opłat dostęp do 8 okazjonalnych kanałów Eurosport (7 w jakości HD i 1 w jakości 4K) w całości poświęconych transmisjom wydarzeń z XXXIII Letnich Igrzysk Olimpijskich. Dodatkowo, do końca września, główne kanały...
GRY-OnLine przekształciły się w Webedia Polska SA
W lipcu zakończył się proces kluczowych zmian w spółce GRY-OnLine SA. Od teraz spółka funkcjonuje pod nazwą Webedia Polska SA. Zarządzanie przejmuje nowy zarząd. Z pozycji dotychczasowego prezesa, po ponad dwóch dekadach, ustępuje Mariusz Klamra. Stery polskiego oddziału Webedii przejmują Przemysław Bartula i Michał Bobrowski w równoległych rolach...
Gazeta.pl i Polscy Łowcy Burz: alerty pogodowe dla czytelników
Gazeta.pl rozpoczyna w wakacje współpracę ze specjalistami ze Stowarzyszenia Skywarn Polska znanymi jako Polscy Łowcy Burz. Eksperci od ekstremalnych zjawisk pogodowych przygotują alerty pogodowe, związane m.in. z frontami burzowymi. To przełom w branży medialnej w podejściu do użytkowników i troski o ich bezpieczeństwo latem. 
TVP, PZPN i Betclic planują transmisje rozgrywek piłkarskich
Polski Związek Piłki Nożnej, Pierwsza Liga Piłkarska, Telewizja Polska i Betclic ogłaszają plany dotyczące transmisji rozgrywek Betclic 1. Ligi i Betclic 2. Ligi w sezonach 2024/2025, 2025/2026 i 2026/2027. Publiczny nadawca pokaże przez 3 lata niemal 1,5 tysiąca meczów prowadzonych przez piłkarską centralę. Wszystkie transmisje będą dostępne za darmo w kanałach...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764