logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Arkuszowe farby offsetowe Sun Chemical Sunlit Propace

  PR 18.01.2024, przeczytano 1085 razy
ilustracja

Sun Chemical poinformował o wprowadzeniu do oferty SunLit ProPace – nowej generacji arkuszowych farb offsetowych, bazujących na olejach roślinnych. Jak zapowiada producent, mają one pomóc drukarniom z całego świata w zwiększeniu wydajności realizowanej przez nie produkcji komercyjnej i opakowaniowej (nie związanej z branżą spożywczą).


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/-arkuszowe-farby-offsetowe-sun-chemical-sunlit-propace,402772,artykul.html

Wśród korzyści wynikających z wdrożenia SunLite Pro Pace firma wymienia m.in.: wysoką stabilność produkcji, szybkie narządzanie maszyny, niską tendencję do pylenia oraz niski tack. Nowe farby zostały dopasowane do aplikowania na szerokim spektrum podłoży, w tym – jak podkreśla Sun Chemical – na gorszej jakości papierach i kartonach. Można je stosować zarówno w wysokowydajnym druku na maszynach standardowych jak też wyposażonych w system odwracania arkusza.

Farby SunLit ProPace bazują na rewolucyjnej – jak podkreśla producent – nowej technologii spoiwa farbowego Pace. Jest ona rezultatem szeroko zakrojonych prac badawczo-rozwojowych i poszukiwania nowych materiałów, umożliwiających stworzenie bardziej wszechstronnych i niezawodnych farb graficznych, zapewniających najwyższej jakości druk w szybko zmieniającym się warunkach produkcyjnych, m.in. w kontekście coraz bardziej wymagających papierów i kartonów.

Sun Chemical dodaje, że nowe farby pozwalają na uzyskanie oczekiwanej, najwyższej jakości reprodukcji także na najnowszych, wysokowydajnych maszynach drukujących. Zwarzywszy na wysoką prędkość druku niskie pylenie farby SunLith EcoPace było jednym z kluczowych parametrów, jaki chcieli osiągnąć specjaliści Sun Chemical opracowujący tę farbę. SunLit ProPace jest zgodna z najnowszymi regulacjami i nie zawiera wosków typu PTFE. Z kolei w zawartośćmateriałów bioodnawialnych jest tu wyższa niż w standardowych farbach.

Jim Buchanan, Product Director Sheetfed Systems w firmie Sun Chemical, mówi: „Jesteśmy niezwykle podekscytowani naszym najnowszym produktem z serii Pace. Zwrotne informacje od naszych partnerów, którzy brali udział w testowych wdrożeniach nowej farby, były niezwykle pozytywne. Postrzegamy ją zatem jako rozwiązanie umożliwiające wprowadzenie zmian w wydajności, zwłaszcza w drukarniach zmagających się z ograniczeniami w tym względzie. Farby są dostosowane z jednej strony do produkcji wysokonakładowej, z drugiej – do realizacji niższych nakładów, w przypadku których wysoka stabilność i szybka reaktywność pozwala na sprawne, wydajne narządzanie i przezbrajanie maszyny. Wierzymy, że SunLit ProPace pomoże wielu naszym klientom w zrealizowaniu ich celów związanych ze zwiększeniem wydajności i przyczyni się do pozytywnych dla nich zmian w coraz bardziej wymagającym otoczeniu produkcyjnym i biznesowym. Co więcej, seria Pace to kolejny przykład zaangażowania Sun Chemical w kwestie środowiskowe. M.in. za jej sprawą redukujemy ślad węglowy, związany z naszymi produktami i procesami, w jakich są one wykorzystywane przez naszych klientów”.

Źródło: Sun Chemical

www.sunchemical.com.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Opakowania z maszyną Revoria Press PC1120 w firmie Slodkie
Czekoladowa, karmelowa, bakaliowa – to kolejne linie słodyczy w firmie Slodkie. To producent personalizowanych słodyczy reklamowych, którego produkty z sukcesami uczestniczą w kampaniach największych światowych marek. Jest ich ponad 600 rodzajów, a każdy i dla każdego klienta musi być odpowiednio opakowany. Personalizacja opakowań, wysoka jakość, odpowiednie barwy – to tylko...
Stora Enso poinformowała, że stworzona przez tę firmę pianka opakowaniowa Papira jest z powodzeniem stosowana nie tylko w różnych branżach przemysłu, jako materiał zabezpieczający transportowane produkty, ale też służy do ochrony dzieł sztuki. Baiba – artystka używająca w swojej twórczości szkła – wykorzystuje materiał Papira do bezpiecznego...
Systemy rolowe Canon Prostream 2000 zadebiutują na Drupie
Firma Canon ogłosiła wprowadzenie na rynek ProStream 2000 – nowej serii atramentowych urządzeń drukujących na roli, przeznaczonych dla dostawców usług druku komercyjnego i komunikacji biznesowej, którym zależy na atrakcyjnym stosunku kosztów do wydajności druku na nośnikach o gramaturze do 150 g/m² i na papierze niepowlekanym. Maszyny serii ProStream...
Brother MFC - 4 nowe urządzenia wielofunkcyjne
Portfolio Brother zostało zaktualizowane o 4 monochromatyczne laserowe urządzenia wielofunkcyjne. Nowe modele MFC-L2802DN, MFC-L2802DW, MFC-L2862DW i MFC-L2922DW pozwalają na szybkie i perfekcyjne wydruki. Urządzenia wielofunkcyjne są łatwe w konfiguracji oraz umożliwiają sprawne drukowanie, skanowanie, kopiowanie oraz wysyłanie i odbieranie faksów.
Duplo prezentuje system broszurujący Isaddle Senshi
Frma Duplo zaprezentowała niedawno, po raz pierwszy, swój nowy system broszurujący iSaddle Senshi (gdzie Senshi po japońsku oznacza wojownika). To rewolucyjny – jak podaje producent - s ystem broszurujący, który nie tylko przyspiesza produkcję, ale także ustanawia nowy standard jakości w procesie oprawy zeszytowej.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764