logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Autorzy cyklu o „układzie wrocławskim” finalistami Nagrody im. Woyciechowskiego

  PR 26.11.2021, przeczytano 365 razy

Jacek Harłukowicz – dziennikarz „Gazety Wyborczej Wrocław" wraz z dwoma współautorami cyklu artykułów o „układzie wrocławskim” znalazł się w gronie tegorocznych finalistów Nagrody Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego. Wyróżnione publikacje przedstawiają biznesowo-polityczne relacje osób związanych z byłym rzecznikiem PiS Adamem Hofmanem.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/-autorzy-cyklu-o-_ukladzie-wroclawskim_-finalistami-nagrody-im.-woyciechowskiego,393910,artykul.html

Nagroda Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego to jedna z najbardziej prestiżowych nagród dziennikarskich w Polsce. Jest przyznawana autorom materiałów dziennikarskich, które zdaniem kapituły - tworzonej przez 22 przedstawicieli największych polskich mediów - łamią stereotypy, wykraczają poza schematy i zaglądają za kulisy naszej rzeczywistości. Jej celem jest „uhonorowanie autorów za odwagę w docieraniu do prawdy". Po raz pierwszy Nagrodę wręczono w 2005 r. w 10. rocznicę śmierci jej patrona.

Tegorocznym laureatem Nagrody im. Woyciechowskiego został dziennikarz TVN24 Marcin Gutowski za reportaż „Don Stanislao. Druga twarz kardynała Dziwisza".

W gronie trzech finałowych materiałów znalazł się również cykl artykułów o „układzie wrocławskim”, których autorami są Jacek Harłukowicz, dziennikarz „Gazety Wyborczej Wrocław", Sebastian Klauziński z OKO.press i Konrad Szczygieł z Fundacji Reporterów. Wspólnie napisali oni szereg publikacji pokazujących biznesowo-polityczne relacje osób związanych z byłym rzecznikiem PiS Adamem Hofmanem. Artykuły ukazywały się na łamach „Gazety Wyborczej" i OKO.press od 12 kwietnia 2021 r.

Wśród finalistów był też dziennikarz TVN24 Piotr Jacoń wyróżniony za reportaż „Wszystko o moim dziecku" o rodzicach transpłciowych dzieci.

Do Nagrody Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego nominowano łącznie 13 materiałów dziennikarskich. Wśród nich był także cykl artykułów „Taśmy Obajtka" autorstwa Pawła Figurskiego i Jarosław Sidorowicza z „Wyborczej" oraz radiowy serial dokumentalny „Piecza" autorstwa Michała Janczury z Radia TOK FM.

Źródło: Agora S.A.

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

AMS wygrywa przetarg na obsługę wiat przystankowych w Tychach
W wiatach przystankowych kolejnego śląskiego miasta pojawią się citylighty AMS. To efekt wygranego przetargu.
Gazeta.pl od dawna wyznacza trendy w rozwoju form wideo na polskim rynku online. Od 18 stycznia 2022 r. na stronie głównej portalu oraz w serwisie Kobieta.Gazeta.pl prezentowany będzie nowy program „GwiazDom”, w którym znane osoby zaproszą widzów do swoich domów. Program poprowadzi dziennikarka Kobieta.Gazeta.pl Agnieszka Matracka.
Wyniki badania Mediapanel za grudzień 2021
Poniżej prezentujemy szczegółowe zagregowane miesięczne dane pochodzące z badania internetu, realizowanego od października 2020 według nowej, ulepszonej metodologii: rankingi wydawców i witryn internetowych oraz aplikacji.
National Geographic dołączył do Programu Partnerskiego Onetu. W ramach współpracy, Onet udostępni swoim użytkownikom angażujące treści wideo wybrane z programów oferowanych na  trzech kanałach National Geographic. Wśród nich znajdą się fragmenty popularnych dokumentów, takich jak „Katastrofa w Przestworzach” czy „Przedziwna...
31 grudnia 2021 r. IAB Polska przekazał do KPRM wstępne stanowisko do projektu unijnego „rozporządzenia w sprawie przejrzystości i targetowania reklamy politycznej” (COM(2021)731)
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2022 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764