logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

12 milionów pobrań aplikacji CDA

  PR 19.07.2022, przeczytano 174 razy
ilustracja

Łączna liczba pobrań aplikacji CDA przekroczyła w lipcu br. 12 milionów i jest to najlepszy wynik w historii. W zestawieniu ujęto wszystkie urządzenia, tj. tablety, telefony, konsole oraz telewizory.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/12-milionow-pobran-aplikacji-cda,396645,artykul.html

W pierwszej połowie lipca br. łączna liczba pobrań dedykowanej aplikacji CDA na wszystkie urządzenia przekroczyła 12 milionów (dokładnie: 12 019 281, stan na dzień 11 lipca 2022). Najwięcej, bo ponad 8,7 mln pobrań osiągnięto w kategorii urządzeń mobilnych, czyli telefonów i tabletów (dokładnie 8 744 488). W kategorii TV (Smart TV/Android TV, konsole i pozostałe telewizory) liczba pobrań przekroczyła 3,2 mln (dokładnie 3 274 793).

Największy udział w łącznej liczbie pobrań stanowi kategoria „urządzenia mobilne” - razem 8 744 488. W kategorii tej największą popularnością cieszą się urządzenia z systemem Android Mobile: 8 072 157 pobrań, następnie Apple (iOS/ipadOS): 545 219 pobrań, a na końcu Huawei: 127 112 pobrań. W tej kategorii wyraźnie widać dominację urządzeń opartych o system Androida.

ilustracjastrzałka

Z kolei liczba pobrań na telewizory wyniosła 3 274 793. W tej kategorii - nazwanej Smart TV - uwzględniono zarówno urządzenia z Android TV, osobne aplikacje przygotowane dla konkretnych producentów TV, przystawki telewizyjne oraz konsole. Najwięcej pobrań zanotowały urządzenia z systemem Android TV, ale zdecydowanym liderem wśród producentów telewizorów jest marka LG - dedykowana aplikacja CDA na telewizorach LG została pobrana ponad 1 mln razy, a dokładnie 1 005 765. Z kolei na telewizorach marki Samsung aplikacja CDA ma 41 446 pobrań, ale liczba ta intensywnie rośnie. W przypadku Samsunga istotny jest również fakt, że choć obie firmy nawiązały współpracę na początku tego roku, to pełna certyfikacja i dopuszczenie aplikacji na wielu rocznikach telewizorów tego producenta miało miejsce dopiero kilka tygodni temu. W dużym tempie rośnie także liczba pobrań aplikacji na przystawkach Fire TV firmy Amazon, które dostępne są w Polsce od jesieni ubiegłego roku - łączna liczba pobrań aplikacji na te urządzenia wynosi obecnie 13 944. Stawkę w tej kategorii zamyka Apple TV - 6 210 pobrań.

CDA jest drugą (po YouTube) najpopularniejszą stroną wideo w Polsce. Z kolei usługa płatnego VOD i TV znajduje się w ścisłym gronie najbardziej popularnych i najczęściej wybieranych platform z filmami na życzenie w naszym kraju. Liczba aktywnych płatnych subskrypcji na koniec marca tego roku przekroczyła 467 tysięcy.

Źródło: CDA

cda.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Nowość CNN International – rusza program „Decoded” o nowych technologiach
Zmiany na świecie zachodzą w zawrotnym tempie, a wpływ nowych technologii na gospodarkę, społeczności czy warunki życia nigdy dotąd nie był tak odczuwalny. CNN International zapowiada nową sześcioodcinkową produkcję „Decoded”, w której pochyli się nad pytaniami, jaką rolę pełnią przełomowe technologie i dlaczego mają one znaczenie. Premiera pierwszego...
Kanał Sportowy nadaje w Biedronce
Wygodna kanapa, koszulka sportowa i kufel złotego trunku to zwykle dobry przepis na dzień meczowy. W trakcie jesiennej aury warto jednak do ręki wziąć kubek z ciepłym napojem, który rozgrzeje nas nawet, jeśli mecz nie przynosi dużych emocji. Od czwartku, 22 września, w Biedronce dostępne będą kubki z wytłoczeniem, kubki zmieniające kolor oraz kubki termiczne Kanału...
12 września do oferty serwisu streamingowego CANAL+ online dołączą ogólnodostępne kanały Polsat i TV4. Kanały będą dostępne dla wszystkich subskrybentów CANAL+ online bez względu na posiadany pakiet.
W marcu 2016 roku TVP zerwała współpracę z Radosławem M., który został dziś tymczasowo aresztowany w związku z zarzutami pedofilii.
Dzień pogrzebu Królowej Brytyjskiej był transmitowany w mediach na całym świecie. TVN24 pokazał całodzienny specjalny program, w trakcie którego relacjonowany był cały przebieg uroczystości pogrzebowych. Na miejscu byli korespondenci stacji, a studiu w Warszawie goście - eksperci, historycy, specjaliści od protokołu. Tego dnia najchętniej wybieranym kanałem informacyjnym była...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2022 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764