logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

15 lat firmy Atrium Centrum Ploterowe

  PR 01.02.2009, przeczytano 5909 razy
ilustracjastrzałka

W maju 1993 roku powstała firma Atrium Centrum Ploterowe. Nazwa wyraźnie wskazywała na profil działalności. I tak też zostało do dziś...


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/15-lat-firmy-atrium-centrum-ploterowe,8440,artykul.html

27 listopada 2008 firma obchodziła swoje 15-lecie. Do Opola gdzie mieście się centrala Atrium przyjechało ponad 100 osób - współpracujących z firmą partnerów oraz klientów.

Na jubileusz Atrium, oprócz licznych gości z Polski przyjechali: Arthur Vanhoutte (Mutoh), Volker Lienig (Mutoh), Patrick Poissonnier (Mutoh), Christian Harder (Durst), Gabor Nagy (EFI Vutek), Thomas Degenfeld (Onyx), Me Hee Kim (SFC, Korea), Jobae Kim (SFC, Korea), Kibong Yoo (ACE, Korea), Andrea Edan (C-Gate), Wojciech Wróblewski (BASF) oraz Klaus Folz (Renolit).

Gości przywitał Prezes Zarządu i założyciel Atrium - Maciej Juchkiewicz. Przedstawił on historię firmy, która rozpoczęła się w 1993 roku w Opolu. Od 3 osób, firma rozrosła się do przedsiębiorstwa zatrudniającego prawie 50 osób w siedzibie głównej oraz 4 oddziałach: Warszawie, Gdańsku, Poznaniu i Krakowie. Atrium rokrocznie notuje wzrost obrotów, zazwyczaj o ok. 10-20%. Stabilność finansową firmy potwierdzają liczne biznesowe nagrody takie jak rokrocznie przyznawane Gazele Biznesu, Diamenty Forbesa czy certyfikat Przejrzysta Firma.

Od początku działalności Atrium, kluczowym partnerem jest belgijski producent ploterów Mutoh, której to firma jest od samego początku wyłącznym dystrybutorem w kraju. Jak podkreśla Arthur Vanhoutte – dyrektor Mutoh Europe – Atrium jest jednym z najlepszych dystrybutorów w Europie i jednocześnie najdynamiczniej rozwijającym się. Kilka tysięcy instalacji ploterów Mutoh w Polsce przeprowadzonych przez Atrium świadczy o zaufaniu klientów do marki i dystrybutora, wysokiej jakości urządzeń jak i dużego potencjału rynku.

W 2004 roku Atrium nawiązuje współpracę z austriackim producentem ploterów UV – firma Durst. Plotery te z miejsca zyskują uznanie rynku jako profesjonalne, produkcyjne plotery o najwyższej jakości. Na przestrzeni ostatnich lat firma współpracuje z wieloma innymi dostawcami: francuską Kalą produkującą laminarki, dostawcą oprogramowania – firmą Onyx i wieloma producentami mediów: C-Gate, Nazdar czy Sihl.

To właśnie w tym sektorze Atrium widzi największe możliwości. Lata 2005 i 2006 są przełomowe w historii firmy. Wtedy to opolski dystrybutor zakupuje nieruchomości pod nową siedzibę oraz uzyskuje dotację na zakup linii produkcyjnej. Dostawcą linii do produkcji mediów do druku wielkoformatowego są firmy SFC i ACE. W latach 2006-2007 trwa kompleksowa przebudowa budynków i instalacja zamówionej w Korei linii produkcyjnej. Jednocześnie w 2006 roku firma wdraża system zarządzania jakością ISO 9001:2000.

W 2008 roku firma wprowadza się do nowej siedziby głównej o powierzchni biurowej 1400 m2 i 3000 m2 powierzchni produkcyjnej i magazynowej. Jednocześnie rusza produkcja materiałów pod marką Ikonos. Firma nawiązuje współpracę technologiczną z koncernami BASF i Renolit, które dostarczają surowce do produkcji mediów. W tym samym roku materiał z Opola – Ikonos Smart – na targach Euro-Reklama zdobywa Złoty Medal MTP za innowacyjność. Rozpoczyna się ekspansja materiałów Ikonos na rynki europejskie – firma prezentuje swoje materiały m.in. na targach Viscom w Paryżu i Frankfurcie.

Atrium Centrum Ploterowe od początku istnienia obecne jest na wszystkich branżowych targach w kraju. Wysoką jakość oferty urządzeń i materiałów potwierdzają licznie przyznawane nagrody i wyróżnienia jak np. Złoty Medal MTP dla „Technologii druku falą z przeplotem” czy dla plotera UV Durst Rho 700.

Zaproszeni na jubileusz goście mieli możliwość zwiedzić hale produkcyjne, zapoznać się z poszczególnymi zespołami linii Ikonos i etapami produkcji a także zobaczyć magazyny oraz biura firmy Atrium. Po części oficjalnej w Pałacu Izbicko odbyła się uroczysta kolacja, pokaz sztucznych ogni oraz występ znanego iluzjonisty Macieja Pola.

Atrium Centrum Ploterowe pragnie podziękować wszystkim za 15 lat współpracy i zaufania oraz serdecznie zaprasza na kolejny jubileusz.

www.atrium.com.pl
Źródło: Atrium


avatar użytkownika
+ + + + + + +

Tekst opublikował użytkownik: atrium

(ATRIUM Centrum Ploterowe sp. z o.o.)

atrium o sobie:

W maju 1993 roku powstała firma - Atrium Centrum Ploterowe. Od początku działalności, jest czołowym dostawcą maszyn i materiałów do druku wielkoformatowego.

Atrium jest wyłącznym dystrybutorem japońskich ploterów MUTOH a także takich marek jak EFI, SUMMA, NEOLT, ONYX i wiele innych.

Obecnie Atrium zatrudnia ponad 100 pracowników w całym kraju. Główna siedziba firmy znajduje się w Opolu. Do dyspozycji naszych klientów pozostają także oddziały: w Warszawie, Gdańsku, Poznaniu i Krakowie.

Więcej informacji o użytkowniku

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Joomp na wydarzeniach branżowych w styczniu
Dopiero co zaczął się miesiąc, a Joomp już zdążył być obecny na trzech imprezach targowych w tym sezonie. Nie zwalniamy tempa i cały czas promujemy portal Joomp podczas imprez branżowych.
Ikea ogłasza współpracę ze znaną fotografką Annie Leibovitz
Grupa Ingka, największy franczyzobiorca IKEA, opublikowała niedawno roczny raport „IKEA. Życie w domu 2022”. Z badania przeprowadzonego wśród ponad 37 000 osób w 37 krajach wynika, że prawie połowa ludzi na świecie (48%, w Polsce 37%) ma wrażenie, że obraz kreowany przez media nie odzwierciedla realiów ich życia w domu.
Nowość w ofercie Integart – ekologiczne płyty Swedboard® na targach RemaDays 2023
W dniach 1-3 lutego zapraszamy na nasze stoisko F3.22 w hali F Ptak Warsaw Expo, gdzie podczas targów RemaDays 2023 zaprezentujemy nowości w naszym portfolio – kreatywne płyty do konstrukcji 3D o unikalnej strukturze. Materiał, z którego wykonano płyty to najlepsza na rynku sztywna tektura posiadająca certyfikat FSC,...
Rusza nowa kampania Live from PS5
Firma Sony Interactive Entertainment ma przyjemność poinformować o starcie nowej kampanii Live from PS5, zainspirowanej najlepszymi grami dostępnymi na PlayStation 5.
PA1705UL od Sharp/Nec – laserowy projektor instalacyjny LCD  o wysokiej jasności i bezfiltrowej konstrukcji
Sharp NEC Display Solutions Europe zaprezentuje na ISE 2023 nową linię jasnych laserowych projektorów instalacyjnych LCD: NEC PA1705UL (o jasności 17000 lumenów) oraz NEC PA1405UL (z jasnością 14000 lumenów). To kompaktowe, superciche modele do wizualizacji na dużą skalę. Oprócz profesjonalnych możliwości instalacyjnych, nowe modele nie mają...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764