logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

15 najpopularniejszych tytułów półrocza 2019 r. należy do TVP

  PR 08.07.2019, przeczytano 259 razy

TVP2 jako jedyna spośród wielkiej czwórki, zwiększyła udziały rynkowe. Rosną udziały TVP3 i pozostałych kanałów tematycznych: TVP Sport, TVP Info, TVP Historia i TVP Kultura.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/15-najpopularniejszych-tytulow-polrocza-2019-r.-nalezy-do-tvp,383150,artykul.html

W pierwszym półroczu wzrosły udziały sześciu anten Telewizji Polskiej. Pozycję rynkową umocniła TVP2 odnotowując jako jedyna spośród czterech głównych stacji wzrost udziałów. Wynik anteny na koniec czerwca wyniósł 8,5% w grupie 4+.

Z kolei największą dynamikę wzrostu odnotował kanał TVP Sport, który utrzymał tytuł najpopularniejszego kanału sportowego na rynku. Jego udziały wzrosły w pierwszym półroczu o 78,3% i wyniosły 1,23%. W rankingu kanałów, TVP Sport awansowało z miejsca 22 w pierwszym półroczu 2018 r. na pozycję 16. w 2019 r.

Drugą stacją TVP pod względem dynamiki wzrostu była TVP3. Antena z udziałami 1% za ostatnie sześć miesięcy, odnotowała wzrost o 17,65%. W rankingu kanałów przesunęła się z 21. na 19. miejsce.

Zwiększyły się też udziały kanału informacyjnego TVP Info, który osiągnął na koniec czerwca poziom 3,47%. Wzrost rok do roku wyniósł 1,76%. TVP Info awansowało w rankingu kanałów telewizyjnych i obecnie zajmuje 7. pozycję.

Na koniec czerwca zwiększyły się udziały kanałów tematycznych. TVP Historia ma wynik na poziomie 0,61%, co zapewniło wzrost o ponad 7%. Udział rynkowy o 2,5% uzyskała TVP Kultura ze średnią na poziomie 0,41%.

W pierwszym półroczu 2019 r. w rankingu najpopularniejszych tytułów, 15 pierwszych programów należało wyłącznie do TVP.

Najchętniej oglądanym tytułem pierwszego półrocza 2019 r. był serial „M jak miłość” z widownią ponad 5,8 miliona widzów w dniu 8 stycznia. Na drugim miejscu znalazł się Teleexpress, z widownią 5,4 miliona widzów w dniu 3 lutego. Wysoką pozycję zajmują transmisje sportowe, a wśród nich Puchar Świata w skokach narciarskich. Konkurs w Val di Fiemme oglądało w TVP1 5,4 mln widzów (13 stycznia). Była to trzecia najpopularniejsza transmisja ostatnich sześciu miesięcy.

Czołówkę 15 najpopularniejszych tytułów dopełniają mecze rozgrywane w ramach eliminacji Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej – Euro 2020. Największą widownię zgromadziło spotkanie Polska – Łotwa, średnio 5,1 mln widzów. Listę zamykają serial „Na dobre i na złe” z widownią 3,9 mln widzów w dniu 13 lutego oraz „Sanatorium miłości” z widownią 3,89 mln widzów w dniu 6 lutego.

Źródło: TVP S.A.

www.tvp.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Internet 5. generacji dzięki komunikacji kwantowej?
Powstają pierwsze systemy komunikacji kwantowej, które posłużą do skonstruowania komputerów nowej generacji. Upowszechnienie komunikacji i urządzeń kwantowych przyczyni się do powstania bezpiecznego internetu, przyspieszy proces analizy dużych zbiorów danych zgromadzonych w ramach big data, pozwoli opracować niezawodne szyfry oraz udoskonalić technologię uczenia maszynowego.​...
Radio Pogoda w wygodnej aplikacji mobilnej
Wszyscy, którzy kochają piosenki sprzed lat i wyjątkowe audycje Radia Pogoda, mogą ich teraz słuchać w nowej aplikacji mobilnej na urządzenia z systemem Android i iOS. Dzięki aplikacji stacja oferuje dostęp do swojego programu na żywo wszędzie tam, gdzie jest zasięg internetu, a dodatkowo zachęca słuchaczy do udziału z zabawach antenowych i kontaktu z redakcją.
W czwartek, 18 lipca, kanał Kino Polska Muzyka osiągnął 0,26% udziału w oglądalności widowni komercyjnej, dzięki czemu zajął pierwsze miejsce wśród kanałów muzycznych nadawanych kablowo lub satelitarnie.
Awans w Biurze Reklamy Multikino Media - Łukasz Gawęcki zostaje senior sales managerem
Łukasz Gawęcki awansował na stanowisko senior sales manager w Biurze Reklamy Multikino Media, zajmującym się m.in. sprzedażą reklamy kinowej, sponsoringiem i akcjami specjalnymi.
Marcin Wesołek pokieruje działem Sport Gazety Wyborczej
Od 1 września br. kierownikiem działu Sport "Gazety Wyborczej" będzie Marcin Wesołek, obecny redaktor naczelny "Gazety Wyborczej Poznań". Zastąpi Radosława Leniarskiego, który pozostanie w zespole dziennika.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764