logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

15 urodziny Map Google

  PR 10.02.2020, przeczytano 347 razy
ilustracja

W 2005 roku, a dokładnie 8 lutego, postanowiliśmy stworzyć mapę świata i uruchomiliśmy usługę Map Google. Od tamtego czasu ulepszamy ją, by pomóc Wam łatwiej poruszać się po świecie. Wspieramy już ponad miliard użytkowników: ułatwiamy Wam dotarcie z punktu A do punktu B oraz umożliwiamy odkrywanie ciekawych miejsc. Dzisiaj rozpoczynamy świętowanie 15 urodziny Map Google z nowym wyglądem i aktualizacjami produktowymi, które wprowadziliśmy w oparciu o Wasze opinie.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/15-urodziny-map-google,385617,artykul.html

Odświeżony wygląd i nowe karty

Od dzisiaj zobaczycie zaktualizowaną aplikację Map Google na Androida oraz iOS i szybko znajdziecie potrzebne Wam informacje dzięki pięciu łatwo dostępnym kartom: Odkrywaj, Dojazd, Zapisane, Opublikuj i Najnowsze.

  • Odkrywaj: Szukacie miejsca na obiad w pobliżu swojego biura? Chcecie wybrać się na dobry koncert? W karcie Odkrywaj udostępniamy Wam informacje i opinie o około 200 milionach miejsc na całym świecie, w tym o lokalnych restauracjach, pobliskich atrakcjach lub zabytkach.
  • Dojazd: Niezależnie od tego, czy podróżujecie samochodem, czy komunikacją miejską, z kartą Dojazd zawsze skorzystacie z najlepszej trasy. Ustawcie swoje codzienne dojazdy, aby otrzymywać aktualne informacje o ruchu drogowym i czasie podróży oraz propozycje alternatywnych tras.
  • Zapisane: Zapisaliście już ponad 6,5 miliarda miejsc na Mapach Google - od nowej piekarni po drugiej stronie miasta po słynną restaurację, którą warto odwiedzić podczas następnych wakacji. Teraz możecie przeglądać swoje zapisane miejsca, organizować plany na następną podróż oraz udostępniać Wasze rekomendację w jednym wygodnym miejscu.
  • Opublikuj: Każdego roku setki milionów ludzi pomaga nam aktualizować Mapy Google. Dzięki nowej karcie Opublikuj możecie łatwo dzielić się swoją lokalną wiedzą i dodawać szczegółowe informacje na temat dróg i adresów, brakujących miejsc, a także recenzje biznesowe i zdjęcia. Dzięki każdemu udostępnieniu pomagacie innym użytkownikom Map w poznawaniu nowych miejsc i podjęciu decyzji, co chcą zrobić.
  • Najnowsze: Nowa karta Najnowsze jest dla Was źródłem wiedzy o trendach oraz miejscach, których nie możecie przegapić zdaniem lokalnych ekspertów i wydawców (takich jak np. The Infatuation). Oprócz odkrywania, zapisywania i udostępniania rekomendacji w sieci, możecie także bezpośrednio porozmawiać z firmami, aby uzyskać odpowiedzi na Wasze pytania.

Aktualizujemy również nasz wygląd o nową ikonę Map Google, która odzwierciedla ewolucję jaką przeszliśmy mapując świat. Zmiana opiera się na kluczowym od samego początku elemencie Map - pinezce - i reprezentuje zmianę charakteru naszej usługi - od narzędzia ułatwiającego dotarcie do miejsca docelowego, do takiego, które towarzyszy Wam podczas zdobywania nowych doświadczeń i odkrywania kolejnych ciekawych punktów na mapie świata.

Nie mogliśmy się oprzeć i postanowiliśmy uczcić taką okazję specjalną urodzinową ikoną samochodu. Będzie dostępna przez ograniczony czas, więc wypatrujcie jej podczas nawigacji na Mapach Google!

Stworzona dla Was, do użytku w podróży

Nieustannie wprowadzamy zmiany, aby pomóc Wam w podróżowaniu - bez względu na to, jaki środek transportu wybierzecie. Nasze nowe funkcje dostępne w aplikacji Mapy Google pozwolą Wam uzyskać jeszcze więcej informacji podczas poruszania się transportem publicznym.

W minionym roku wprowadziliśmy prognozy zatłoczenia w środkach transportu publicznego, oparte o dane zebrane podczas poprzednich przejazdów. Wszystko po to, byście mogli wcześniej dowiedzieć się, jakie będą warunki podróży w wybranym przez Was autobusie, tramwaju czy linii metra. Aby pomóc Wam jeszcze lepiej zaplanować podróż, dodajemy nowe informacje o Waszej trasie zebrane od osób, które już nią jeździły. Wkrótce przed wyruszeniem w drogę będziecie mogli poznać szczegóły, takie jak:

  • Temperatura: dla jeszcze bardziej komfortowej jazdy, sprawdźcie wcześniej, czy według poprzednich pasażerów w pojeździe było za ciepło czy za zimno.
  • Dostępność: jeśli macie specjalne potrzeby lub wymagacie dodatkowego wsparcia, od teraz będziecie mogli zidentyfikować linie transportu publicznego z obsługą personelu, łatwo dostępnym wejściem i siedzeniem, dostępnym przyciskiem STOP lub dobrze widoczną diodą LED.
  • Sekcja dla kobiet: w regionach, w których firmy przewozowe zdecydowały się na wyznaczenie specjalnych sekcji dla kobiet, pomożemy znaleźć te informacje.
  • Bezpieczeństwo na pokładzie: poczujcie się bezpieczniej, wiedząc, czy dany środek transportu jest monitorowany - niezależnie od tego, czy jest to obecność pracownika ochrony, zainstalowane kamery bezpieczeństwa czy dostępność linii pomocy.
  • Liczba dostępnych wagonów: w Japonii będziecie mogli wybrać trasę na podstawie liczby wagonów, aby zwiększyć swoje szanse na zajęcie miejsca siedzącego.

Powyższe przydatne informacje pochodzić będą od pasażerów, którzy podzielili się swoimi doświadczeniami i pojawią się obok tras transportu publicznego (jeśli będą dostępne). Aby pomóc przyszłym pasażerom, możecie wypełnić krótką ankietę w Mapach Google na temat swoich wrażeń z ostatnich podróży. Powyższe informacje zaczniemy pokazywać na całym świecie w marcu, a ich dostępność będzie się różnić w zależności od regionu i organizacji transportu miejskiego.

Kierunek zmian

W ubiegłym roku wprowadziliśmy Live View, żeby pomóc Wam szybko zdecydować, którą drogę wybrać, gdy poruszacie się pieszo z Mapami Google. Dzięki zdjęciom Street View, technologii uczenia maszynowego i czujnikom w smartfonach, funkcja pokazuje Wam Wasze otoczenie ze wskazówkami nałożonymi w rozszerzonej rzeczywistości (AR).

W nadchodzących miesiącach będziemy testować nowe możliwości Live View, zaczynając od lepszej pomocy za każdym razem, gdy wyszukujecie miejsca. Będziecie mogli szybciej zobaczyć, jak daleko się ono znajduje i w jakim kierunku powinniście się udać.

Dan Glasgow, Vice President of Product, Google Maps

Źródło: Google Blog Polska

www.polska.googleblog.com

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

WP Pilot z aplikacją na Samsung Smart TV
WP Pilot udostępnił właśnie nową aplikację dla użytkowników Samsung Smart TV. Pozwala na oglądanie prawie 100 kanałów telewizyjnych na żywo. Wystarczy do tego połączenie z internetem i pakiet telewizyjny WP Pilot.
Prawie 38-procentowy wzrost kanału rok do roku
NOIZZ.pl stworzył filtr w aplikacji Instagram, który wykorzystując rozszerzoną rzeczywistość, umożliwia dodanie do tablicy z nazwą miejscowości tęczowej ramki. Akcja portalu jest reakcją na przyjęte przez ponad 50 jednostek samorządu terytorialnego (gminy, powiaty oraz województwa) deklaracje, że są obszarami wolnymi od “ideologii” LGBT. Funkcjonalność...
haloDoctor.pl, Medonet.pl oraz pozostałe serwisy Ringier Axel Springer Polska zawiązują strategiczne partnerstwo w celu upowszechnienia dostępu do usług lekarskich online. Aplikacja haloDoctor.pl pozwala w kilka minut, bez wychodzenia z domu – uzyskać konsultację lekarską, otrzymać e-receptę lub zwolnienie lekarskie od lekarzy różnych specjalizacji. Platforma jest dostępna w...
Dzięki publikacji wystandaryzowanych i porównywalnych ofert pracy portal No Fluff Jobs szybko zyskał popularność wśród specjalistów IT w Polsce i na Węgrzech. Od lipca rozpoczął swoją działalność także na rynku czeskim*. W branży IT oczekiwania związane z jawnością widełek płac są najwyższe. Według raportu “Doświadczenia kandydatów w IT...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764