logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

15 urodziny Map Google

  PR 10.02.2020, przeczytano 592 razy
ilustracja

W 2005 roku, a dokładnie 8 lutego, postanowiliśmy stworzyć mapę świata i uruchomiliśmy usługę Map Google. Od tamtego czasu ulepszamy ją, by pomóc Wam łatwiej poruszać się po świecie. Wspieramy już ponad miliard użytkowników: ułatwiamy Wam dotarcie z punktu A do punktu B oraz umożliwiamy odkrywanie ciekawych miejsc. Dzisiaj rozpoczynamy świętowanie 15 urodziny Map Google z nowym wyglądem i aktualizacjami produktowymi, które wprowadziliśmy w oparciu o Wasze opinie.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/15-urodziny-map-google,385617,artykul.html

Odświeżony wygląd i nowe karty

Od dzisiaj zobaczycie zaktualizowaną aplikację Map Google na Androida oraz iOS i szybko znajdziecie potrzebne Wam informacje dzięki pięciu łatwo dostępnym kartom: Odkrywaj, Dojazd, Zapisane, Opublikuj i Najnowsze.

  • Odkrywaj: Szukacie miejsca na obiad w pobliżu swojego biura? Chcecie wybrać się na dobry koncert? W karcie Odkrywaj udostępniamy Wam informacje i opinie o około 200 milionach miejsc na całym świecie, w tym o lokalnych restauracjach, pobliskich atrakcjach lub zabytkach.
  • Dojazd: Niezależnie od tego, czy podróżujecie samochodem, czy komunikacją miejską, z kartą Dojazd zawsze skorzystacie z najlepszej trasy. Ustawcie swoje codzienne dojazdy, aby otrzymywać aktualne informacje o ruchu drogowym i czasie podróży oraz propozycje alternatywnych tras.
  • Zapisane: Zapisaliście już ponad 6,5 miliarda miejsc na Mapach Google - od nowej piekarni po drugiej stronie miasta po słynną restaurację, którą warto odwiedzić podczas następnych wakacji. Teraz możecie przeglądać swoje zapisane miejsca, organizować plany na następną podróż oraz udostępniać Wasze rekomendację w jednym wygodnym miejscu.
  • Opublikuj: Każdego roku setki milionów ludzi pomaga nam aktualizować Mapy Google. Dzięki nowej karcie Opublikuj możecie łatwo dzielić się swoją lokalną wiedzą i dodawać szczegółowe informacje na temat dróg i adresów, brakujących miejsc, a także recenzje biznesowe i zdjęcia. Dzięki każdemu udostępnieniu pomagacie innym użytkownikom Map w poznawaniu nowych miejsc i podjęciu decyzji, co chcą zrobić.
  • Najnowsze: Nowa karta Najnowsze jest dla Was źródłem wiedzy o trendach oraz miejscach, których nie możecie przegapić zdaniem lokalnych ekspertów i wydawców (takich jak np. The Infatuation). Oprócz odkrywania, zapisywania i udostępniania rekomendacji w sieci, możecie także bezpośrednio porozmawiać z firmami, aby uzyskać odpowiedzi na Wasze pytania.

Aktualizujemy również nasz wygląd o nową ikonę Map Google, która odzwierciedla ewolucję jaką przeszliśmy mapując świat. Zmiana opiera się na kluczowym od samego początku elemencie Map - pinezce - i reprezentuje zmianę charakteru naszej usługi - od narzędzia ułatwiającego dotarcie do miejsca docelowego, do takiego, które towarzyszy Wam podczas zdobywania nowych doświadczeń i odkrywania kolejnych ciekawych punktów na mapie świata.

Nie mogliśmy się oprzeć i postanowiliśmy uczcić taką okazję specjalną urodzinową ikoną samochodu. Będzie dostępna przez ograniczony czas, więc wypatrujcie jej podczas nawigacji na Mapach Google!

Stworzona dla Was, do użytku w podróży

Nieustannie wprowadzamy zmiany, aby pomóc Wam w podróżowaniu - bez względu na to, jaki środek transportu wybierzecie. Nasze nowe funkcje dostępne w aplikacji Mapy Google pozwolą Wam uzyskać jeszcze więcej informacji podczas poruszania się transportem publicznym.

W minionym roku wprowadziliśmy prognozy zatłoczenia w środkach transportu publicznego, oparte o dane zebrane podczas poprzednich przejazdów. Wszystko po to, byście mogli wcześniej dowiedzieć się, jakie będą warunki podróży w wybranym przez Was autobusie, tramwaju czy linii metra. Aby pomóc Wam jeszcze lepiej zaplanować podróż, dodajemy nowe informacje o Waszej trasie zebrane od osób, które już nią jeździły. Wkrótce przed wyruszeniem w drogę będziecie mogli poznać szczegóły, takie jak:

  • Temperatura: dla jeszcze bardziej komfortowej jazdy, sprawdźcie wcześniej, czy według poprzednich pasażerów w pojeździe było za ciepło czy za zimno.
  • Dostępność: jeśli macie specjalne potrzeby lub wymagacie dodatkowego wsparcia, od teraz będziecie mogli zidentyfikować linie transportu publicznego z obsługą personelu, łatwo dostępnym wejściem i siedzeniem, dostępnym przyciskiem STOP lub dobrze widoczną diodą LED.
  • Sekcja dla kobiet: w regionach, w których firmy przewozowe zdecydowały się na wyznaczenie specjalnych sekcji dla kobiet, pomożemy znaleźć te informacje.
  • Bezpieczeństwo na pokładzie: poczujcie się bezpieczniej, wiedząc, czy dany środek transportu jest monitorowany - niezależnie od tego, czy jest to obecność pracownika ochrony, zainstalowane kamery bezpieczeństwa czy dostępność linii pomocy.
  • Liczba dostępnych wagonów: w Japonii będziecie mogli wybrać trasę na podstawie liczby wagonów, aby zwiększyć swoje szanse na zajęcie miejsca siedzącego.

Powyższe przydatne informacje pochodzić będą od pasażerów, którzy podzielili się swoimi doświadczeniami i pojawią się obok tras transportu publicznego (jeśli będą dostępne). Aby pomóc przyszłym pasażerom, możecie wypełnić krótką ankietę w Mapach Google na temat swoich wrażeń z ostatnich podróży. Powyższe informacje zaczniemy pokazywać na całym świecie w marcu, a ich dostępność będzie się różnić w zależności od regionu i organizacji transportu miejskiego.

Kierunek zmian

W ubiegłym roku wprowadziliśmy Live View, żeby pomóc Wam szybko zdecydować, którą drogę wybrać, gdy poruszacie się pieszo z Mapami Google. Dzięki zdjęciom Street View, technologii uczenia maszynowego i czujnikom w smartfonach, funkcja pokazuje Wam Wasze otoczenie ze wskazówkami nałożonymi w rozszerzonej rzeczywistości (AR).

W nadchodzących miesiącach będziemy testować nowe możliwości Live View, zaczynając od lepszej pomocy za każdym razem, gdy wyszukujecie miejsca. Będziecie mogli szybciej zobaczyć, jak daleko się ono znajduje i w jakim kierunku powinniście się udać.

Dan Glasgow, Vice President of Product, Google Maps

Źródło: Google Blog Polska

www.polska.googleblog.com

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

TVN Warner Bros. Discovery z nagrodami World Media Festivals 2024
Dziewięć złotych i pięć srebrnych nagród trafiło do dziennikarzy oraz tytułów TVN Warner Bros. Discovery na World Media Festivals w Hamburgu. Wśród laureatów znalazły się między innymi reportaże dziennikarzy "Czarno na białym" i "Superwizjera" TVN.
WP Ads to self-service Wirtualnej Polski, który pozwala klientom na samodzielne zarządzanie kampaniami reklamowymi. Ostatnio został wzbogacony o możliwość dodawania kampanii wideo w materiałach publikowanych w serwisach internetowych. Obecnie w WP Ads zarejestrowanych jest już 1500 klientów.
Oktogram: gra karciana kontra dezinformacja i clickbaity
Każdego dnia spada na każdego z nas ogrom informacji i chyba nikt już nie jest w stanie ustrzec się przed manipulacją, fake newsami, udostępnianiem dalej nieprawdziwych treści. Jak nie dać się nieustannie wkręcać? Okazuje się, że odpowiedzią jest odpowiednia praca z emocjami, a dobra wiadomość jest taka, że można to wytrenować w całkiem przyjemny sposób m.in. grając...
SkyShowtime i Paramount: wyłączne partnerstwo w sprzedaży reklam
SkyShowtime i Paramount Advertising International ogłosiły dziś zawarcie umowy na wyłączność, na mocy której Paramount zajmie się sprzedażą reklam w serwisie SkyShowtime na wszystkich rynkach, na których platforma jest dostępna. Dzięki temu partnerstwu SkyShowtime i Paramount zapewnią wiodącym reklamodawcom dostęp do najwyższej jakości usług reklamowych na ponad...
MKiDN: wszystkie media publiczne oraz PAP w stanie likwidacji
Celem rozwiania wątpliwości Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego jako reprezentant Skarbu Państwa uprzejmie wyjaśnia, że wszystkie spółki mediów publicznych oraz Polska Agencja Prasowa, zostały skutecznie postawione w stan likwidacji, co jest potwierdzone wpisami do Krajowego Rejestru Sądowego. 
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764