logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

20 Biennale Plakatu Polskiego - wystawa pokonkursowa

   08.11.2007, przeczytano 5610 razy
ilustracjastrzałka

Od 26 października do 9 grudnia 2007 r. w katowickiej galerii BWA trwa wystawa wieńcząca 20 Biennale Plakatu Polskiego. To przegląd nowych tendencji, technik i motywów, pojawiających się w polskim plakacie.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/20-biennale-plakatu-polskiego---wystawa-pokonkursowa,6359,artykul.html

W bieżącym roku mija 42 lata od organizacji I Ogólnopolskiego Biennale Plakatu, jest więc imprezą o długoletniej tradycji, o rok wyprzedzając Międzynarodowe Biennale Plakatu w Warszawie oraz inne międzynarodowe wystawy plakatu na świecie.

Katowickie Biennale przekonuje, że plakat nie zszedł na margines twórczości, choć drukowany jest w niewielkich nakładach, często przez samych artystów. Przestał być sztuką ulicy, natomiast eksponuje się go w galeriach, muzeach, teatrach czy salach muzycznych.

Na 20 Biennale Plakatu Polskiego wpłynęło 699 plakatów 211 autorów, Komisja Kwalifikacyjna wybrała do ekspozycji 416 plakatów 150 autorów.

Nagrody regulaminowe : Grand Prix – Tomasz Bogusławski z Gdańska za plakat „Noc Walpurgi”, Złoty Medal – Michał Jandura z Krakowa za plakat „Monotheistic Religions Poster Competition”, Srebrny Medal – Wiesław Rosocha z Warszawy za plakat „Gnieźnieńskie Spotkania z Plakatem, Spotkanie 7 ; Japonia”, Brązowy Medal – Małgorzata Gurowska z Warszawy za plakat „Czerwony kapturek”

Nagrody fundowane: Eugeniusz Skorwider z Poznania za plakat „Posprzątane” – Nagroda ZG ZPAP w Warszawie; Sebastian Kubica z Łodygowic za plakat „El Maestro y El Discipulo” – Nagroda Prezydenta Miasta Bielsko-Biała; Sławomir Iwański z Łodzi za plakat „Ryszard Hunter malarstwo” – Nagroda ZO ZPAP Katowice; Józef Hołard z Bielska-Białej za plakat „Czarownice z Salem” – Nagroda ASP Kraków; Mirosław Adamczyk z Poznania za plakat „Posprzątane” – Nagroda Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach; Piotr Garlicki z Warszawy za plakat „A.Węcławski – wystawa grafiki” – Nagroda Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach; Lech Majewski z Warszawy za plakat „Matka Courage” – Nagroda ASP Katowice; Piotr Młodożeniec z Warszawy za plakat „Modzelewski” – Nagroda Galerii Plakatu Dydo w Krakowie; Tadeusz Piechura z Łodzi za plakat „William Shakespeare” – Nagroda Prezydenta Miasta Sosnowiec

Źródło: BWA w Katowicach / Instytut Wzornictwa Przemysłowego

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz
brak ikonki
,

Jak dla mnie najlepszy plakat na wystawie to plakat promujący Katowice, Orbis z bocianem i tacy ludzie na kuli stojący ale nie pamietam niestety autora :D ogólnie bardzo fajna wystawa i warto się przejść ... co do pierwszego miejsca to się nie zgadzam zupełnie ...

Najnowsze w tym dziale

W zeszłym roku Bank Pekao promował wśród rodziców swoje najnowsze rozwiązanie w postaci nowoczesnego pakietu narzędzi finansowych dla dzieci do 13 r.ż. Jurorzy tegorocznej edycji konkursu Golden Arrow nominowali kampanię PeoPay KIDS do finału w nowej kategorii Wyzwania marketera – Product launch, doceniając działania banku za innowacyjność i efektywność.
Wakacyjny konkurs Chochlika
Zbliżają się wakacje, a więc dobra pora aby w cieniu, na kocyku, pogłębić wiedzę poligraficzną podaną w swobodnej i relaksacyjnej formie, jaką jest “Praktyczny Poradnik Poligraficzny – Procesy”, który w lipcu tego roku ukazał się nakładem wydawnictwa Helion.
Digital Kingdom - Agencją, WOŚP - Marką, Dariusz Maciołek - CMO Roku 2021 według "MMP" Nagrody redakcja "Media Marketing Polska" wręczyła agencjom, domom mediowym i marketerom 27 maja podczas gali online. Przyznawane są na podstawie największego w Polsce badania satysfakcji klientów rynku agencyjnego przeprowadzanego wespół z instytutem Kantar.
Witek Libera jurorem Effie Awards 2021
W tegorocznej edycji konkursu do grona jury dołączył Witek Libera, nasz Strategy Director.
Dariusz Andrian i Paweł Loedl jurorami Effie Awards 2021
Dariusz Andrian, chief executive officer oraz Paweł Loedl, chief strategy officer w VMLY&R Poland, zasiadają w jury 22. edycji Effie Awards - konkursu rozwiązań, które budują biznes.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2021 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764