logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

20 czerwca br. ukaże się „Gazeta Uchodźców”

  PR 19.06.2024, przeczytano 164 razy
ilustracja

W czwartek, 20 czerwca br. już po raz trzeci ukaże się „Gazeta Uchodźców”. W ten wyjątkowy sposób „Wyborcza” będzie obchodzić przypadający tego dnia Światowy Dzień Uchodźców. Czwartkowe wydanie gazety zostanie przygotowane przez dziennikarzy i ich partnerów: osoby z doświadczeniem uchodźczym oraz imigrantów żyjących w naszym kraju. Teksty, materiały wideo oraz specjalny podcast opublikowane zostaną również na Wyborcza.pl/gazetauchodzcow.  


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/20-czerwca-br.-ukaze-sie-_gazeta-uchodzcow_,404698,artykul.html

„Gazeta Uchodźców" to bezprecedensowy dziennikarski projekt, w tym roku wyróżniony nagrodą w prestiżowym konkursie INMA Global Media Awards. Tego jednego dnia w roku na łamach „Wyborczej" ukazują się wyłącznie teksty poświęcone sprawom uchodźczym. Osoby uchodźcze, wraz z dziennikarzami i dziennikarkami "Wyborczej", są także współautorami ogromnej większości tekstów. 

- Ideą "Gazety Uchodźców" jest danie głosu tym, którzy są niesłyszalni. Te materiały pozwalają nam spojrzeć na Polskę oczami osób, które w naszym kraju znalazły swój nowy dom, a także dowiedzieć się, co dzieje się w najbardziej zapalnych dziś miejscach świata - komentuje Jędrzej Słodkowski, redaktor prowadzący „Gazety Uchodźców". 

W tegorocznej edycji „Gazety Uchodźców" znajdą się artykuły i filmy przygotowane wspólnie przez dziennikarzy i dziennikarki „Wyborczej" oraz osoby z doświadczeniem uchodźczym pochodzące m.in. z Ukrainy, Palestyny, Somalii, Afganistanu, Tadżykistanu, Białorusi, Zimbabwe i Syrii. 

Czytelniczki i czytelnicy „Wyborczej” będą mogli poznać m.in. ukraińskie bliźniaczki, którym wojnę pomogła przetrwać praca przy filmie „Chłopi", Afgańczyka, który gotuje w Warszawie nad Wisłą, opowieść o tym, jak przez dwa i pół roku po wybuchu wojny zmieniło się postrzeganie Polski i Polaków przez Ukraińców oraz wstrząsające relacje ze Strefy Gazy i Somalii. „Wyborcza” przygotowała również sondaż, w którym zapytała Polaków jaki dziś mają stosunek do osób uchodźczych. 

Polska stała się państwem imigracyjnym. Bez względu na to, co zrobią politycy, osób uchodźczych i migrantów będzie u nas przybywać. To będzie dla polskiego społeczeństwa spore wyzwanie. Dlatego „Gazeta Uchodźców" ukazuje się po raz trzeci. Chcemy w ten sposób stawić czoła stereotypom i coraz ostrzej szerzonej nienawiści wobec nowych mieszkańców Polski – przekonuje Bartosz Wieliński, wicenaczelny “Gazety Wyborczej”. 

Czwartkowe wydanie „Wyborczej" zachowa tradycyjny układ kolumn, z podziałem na działy: Polska, Świat, Ekonomia, Kultura, Sport itd. Wszystkie materiały zostaną zebrane w specjalnie przygotowanej sekcji na Wyborcza.pl/gazetauchodzcow, gdzie oprócz tekstów znajdą się też reportaże wideo oraz podcast. 

Źródło: Agora S.A.

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Interia i Polsat partnerami PKOl i Olimpijskiej Reprezentacji Polski
Wspólne wartości i jedna pasja. Interia i Polsat dołączają do Rodziny Olimpijskiej jako partnerzy medialni Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz Olimpijskiej Reprezentacji Polski. Media z Grupy Polsat Plus wspierają polskie nadzieje medalowe razem z milionami telewidzów oraz internautów odliczających dni do tegorocznych Igrzysk Olimpijskich Paryż 2024. Umowa zawarta...
Kampania reklamowa Polsat Box Go 140 kanałów
Ruszyła nowa kampania reklamowa promująca bogatą ofertę 140 kanałów telewizyjnych, dostępną w serwisie streamingowym Polsat Box Go. Cały wachlarz popularnych stacji: sportowych, informacyjnych, filmowych, serialowych, rozrywkowych, edukacyjnych, dla dzieci czy ogólnotematycznych można oglądać na wielu różnych urządzeniach. To idealna propozycja dla tych, którzy potrzebują...
TVN Warner Bros. Discovery liderem branży w pierwszej poł. 2024 r.
W pierwszej połowie 2024 roku TVN Warner Bros. Discovery zdominował konkurencję w pełni wykorzystując całe swoje portfolio, obejmujące telewizję, streaming oraz ekosystem stron internetowych. W okresie styczeń-czerwiec grupa utrzymała przewagę rynkową, osiągając średni udział w grupie komercyjnej na poziomie 23,7%. Stacja TVN zajęła pierwsze miejsce w rankingu wszystkich...
Komunikat TVP w sprawie wszczęcia śledztwa przez Prokuraturę Okręgową w Warszawie
Telewizja Polska Spółka Akcyjna w likwidacji informuje, że na skutek złożonego w dniu 8 lipca 2024 roku przez TVP S.A. w likwidacji zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa Prokuratura Okręgowa w Warszawie wszczęła śledztwo w sprawie dotyczącej wyrządzenia TVP S.A. w likwidacji szkody majątkowej w wielkich rozmiarach w latach 2018 – 2024 przez osoby zajmujące się...
Większa widownia przychody – TVP podsumowuje Euro 2024
Podczas zakończonych właśnie mistrzostw Europy w piłce nożnej, Telewizja Polska zgromadziła przed telewizorami 2,6 miliona widzów oraz 800 tys. e-widzów więcej niż podczas poprzedniego turnieju – Euro 2020. W mediach społecznościowych TVP pokonało wszystkie inne serwisy sportowe. Wyniki widowni przełożyły się na wzrost przychodów komercyjnych o 12%.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764