logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

20 lat tygodnika Newsweek Polska

  PR 10.09.2021, przeczytano 203 razy

3 września 2001 r. ukazał się pierwszy numer tygodnika „Newsweek Polska”. Dziś, po dwóch dekadach, to jeden z najważniejszych tytułów społeczno-politycznych na polskim rynku prasowym.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/20-lat-tygodnika-newsweek-polska,392951,artykul.html

6 września pojawi się jubileuszowe 1023. wydanie Newsweeka. Od początku istnienia tygodnika zostało wydrukowanych ponad 220 milionów egzemplarzy. Najnowszemu wydaniu będzie towarzyszyć ponad 20-stronicowa sekcja tematyczna „Trendy Przyszłości” na temat tego, co wydarzyło się przez ostatnie dwie dekady oraz analizy i prognozy ekspertów, jak może wyglądać nasze kolejne 20 lat.

– W DNA Newsweeka jest absolutne wsparcie dla demokratycznej, praworządnej Polski, dla poszanowania praw człowieka, dla wolnych sądów, wolnych mediów i niezależnych samorządów. Ostatnie lata są dla nas testem, na ile tym wartościom jesteśmy wierni. Mam nadzieję, że egzamin zdajemy, ale ostateczny werdykt należy tu do Państwa, naszych Czytelników – podkreśla Tomasz Lis, redaktor naczelny Newsweek Polska.

„Newsweek Polska” opisuje zagadnienia polityczne, społeczne, naukowe oraz kulturalne z Polski i ze świata – w sposób atrakcyjny, rzetelny i przystępny. Co tydzień przedstawia obszerne, pogłębione materiały, wywiady z postaciami ze świata, polityki, kultury i sportu, a także felietony znanych autorów. Tygodnik dociera do czytelników wymagających, chcących być na bieżąco z informacjami ze świata i nowościami z każdej branży, interesujących się filmem, książką i muzyką, chodzących często do kina czy teatru​, świadomych i aktywnych, chcących poszerzyć swoje horyzonty.

Z okazji jubileuszu ruszył też Plebiscyt Newsweeka, którego celem jest wyłonienie osób mających największy wpływ na nasze życie w ostatnich dwóch dekadach. Czytelnicy głosowali na jedynego kandydata w kategorii ogólnej 20 LUDZI NA XX-LECIE NEWSWEEKA i w ośmiu poszczególnych kategoriach. Zwycięzców poznamy 6 września w jubileuszowym wydaniu Newsweeka oraz na Newsweek.pl.

Tygodnik „Newsweek Polska” składa się z kilku określonych działów: Polityka, Społeczeństwo, Nauka, Historia, Kultura oraz Biznes. Poza tymi głównymi działami „Newsweek Polska” to również ciekawe i ważne artykuły z zakresu zdrowia, psychologii, ekologii („Zielony Newsweek”) czy stylu życia. Oprócz tygodnika ukazują się magazyny: „Newsweek Historia”, „Newsweek Psychologia”, „Newsweek Psychologia Nastolatka”, „Newsweek Learning English”, „Newsweek Wywiady”, a także „Newsweek Zdrowie”, powstający we współpracy z serwisem Medonet.pl.

„Newsweek Polska” to też ważna marka w Internecie i social mediach. Serwis Newsweek.pl to nie tylko teksty z tygodnika, ale też dodatkowe felietony, analizy oraz podcasty prowadzone przez dziennikarzy „Newsweeka”. Profil Newsweek Polska na Facebooku obserwuje ponad 497 tys. osób, na Twitterze – ponad 908 tys., a na Instagramie – 44 tys

Podcasty „Newsweeka” i prowadzący:

  • Świat_PL – Tomasz Lis,
  • Spod stolika – Dominika Długosz,
  • Druga strona pieniądza – Konrad Sadurski,
  • Instrukcja obsługi świata – Dariusz Ćwiklak i Maciej Gajek.

Źródło: Ringier Axel Springer Polska

www.ringieraxelspringer.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Mariusz Puzynowicz dyrektorem sprzedaży w Grupie Hrlink
We wrześniu 2021 r. Mariusz Puzynowicz objął stanowisko dyrektora sprzedaży Grupy HRlink. W ramach swoich obowiązków nadzoruje działania sprzedażowe i marketingowe marek HRlink i Goldenline.
Już w najbliższy piątek, 24 września br. na łamach warszawskiego wydania „Gazety Wyborczej” rozpocznie się nowy cykl redakcyjny pt. „Jak mieszkasz, Warszawo”. Artykuły poświęcone tematyce mieszkaniowej, nowym zjawiskom oraz trendom specyficznym dla stolicy publikowane będą w każdy piątek oraz poniedziałek w „Gazecie Stołecznej” oraz w serwisie...
Od pół roku reżim Aleksandra Łukaszenki więzi Andrzeja Poczobuta, dziennikarza „Gazety Wyborczej" i działacza Związku Polaków na Białorusi. By oddać mu hołd, w sobotę, 25 września 2021 r. o 20:30 jego wizerunek zostanie wyświetlony na warszawskim Pałacu Kultury i Nauki. Redakcja „Wyborczej" zaprasza wszystkich do przyjścia do centrum stolicy i...
Portal WP najbardziej opiniotwórczym medium sierpnia 2021
Jak wynika z raportu „Najbardziej opiniotwórcze media w Polsce” Instytutu Monitorowania Mediów (IMM) ranking główny najczęściej cytowanych mediów w kraju otwiera portal WP z wynikiem 4,7 tys. powołań. Miejsce drugie zajął Onet, na który inni dziennikarze powoływali się ponad 4,2 tys. razy. Podium zestawienia zamyka dziennik Rzeczpospolita...
P4 Sp. z o.o. („P4”), będąca częścią Grupy iliad („iliad”), podpisała 22 września Umowę Sprzedaży i Nabycia dotyczącą 100% udziałów w UPC Polska Sp. z o.o. („UPC”) z UPC Poland Holding B.V., będącą częścią Liberty Global plc, za kwotę 7 mld zł. Transakcja podlega teraz zgodzie regulacyjnej Komisji Europejskiej.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2021 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764