logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

2007 – udany rok dla firmy Océ

  PR 02.01.2008, przeczytano 2319 razy

Rok 2007 dla firmy Océ był pełen sukcesów, czego najlepszym potwierdzeniem jest wysoka sprzedaż, również w Polsce, i satysfakcja klientów z dostarczanych rozwiązań. Część z nich stanowiły tegoroczne premiery, debiutujące podczas wystawy OpenHouse i licznych targów branżowych. Ich jakość i innowacyjność została potwierdzona wieloma prestiżowymi nagrodami, przyznawanymi rozwiązaniom Océ w czasie imprez krajowych i zagranicznych.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/2007--udany-rok-dla-firmy-oc%C3%A9,6602,artykul.html

OpenHouse, targi, konferencje...
Najważniejszym wydarzeniem mijającego roku dla firmy Océ była zorganizowana już po raz 14. impreza nazywana „największymi dorocznymi targami druku cyfrowego w Europie” – Océ OpenHouse 2007. Wystawę, odbywającą się w Poing k. Monachium, odwiedziło ponad siedem tysięcy osób, które miały okazję zapoznać się z wieloma premierowymi rozwiązaniami prezentowanymi przez Océ i jej partnerów.
W grudniu, także w Poing, odbyła się konferencja dla dziennikarzy i analityków branżowych, podczas której firma zaprezentowała kilka nowości, w tym pierwszą w jej ofercie małoformatową maszynę pracującą w technologii inkjetowej – JetStream.
Dla polskiego oddziału firmy Océ najważniejszym krajowym wydarzeniem były targi Poligrafia i Euroreklama w Poznaniu. Na ponad 200-metrowym stoisku zaprezentowano szereg urządzeń i rozwiązań, w tym wprowadzoną w 2006 roku na rynek maszynę VarioPrint 6250 (nagrodzoną na Złotym Medalem targów Poligrafia).
W maju w Sosnowcu i w Warszawie odbyły się spotkania z cyklu Wiosennego Road Show, promujące najnowszej generacji ploter UV Arizona 250 GT.
Z kolei polski dział Océ Business Solutions wziął aktywny udział w dwóch konferencjach poświęconych tematyce outsourcingu: Outsourcing IT Gigacon, gdzie firma Océ Poland wystąpiła w charakterze sponsora, i IDC Outsourcing Conference 2007, w której wzięła udział jako Case Study Partner.
Warto również wspomnieć, że w roku 2007 firma Océ obchodzi uroczyście jubileusz 130-lecia istnienia.

Pod znakiem nowych rozwiązań
Mijający rok przyniósł wiele nowych rozwiązań w ofercie Océ. Podczas OpenHouse 2007 firma wprowadziła do oferty dwa nowe modele maszyn arkuszowych z rodziny VarioPrint 6000, opatrzone symbolami 6160 i 6200. Pracują one w technologii Océ Gemini Instant Duplex, umożliwiając jednoczesne zadrukowywanie obu stron arkusza i pozwalają na drukowanie z prędkością – odpowiednio – 160 i 200 str. A4/min. (bądź 85 i 106 str. A3/min.). Stanowią zatem atrakcyjną alternatywę dla użytkowników o nieco mniejszych wymaganiach w zakresie wydajności, niż ta oferowana przez pokazany w 2006 roku model VarioPrint 6250.
Dwie kolejne premiery OpenHouse 2007 to kolorowe systemy produkcyjne na papier cięty, dedykowane dla firm poligraficznych oraz działów druku w dużych instytucjach – CS620 i CS650 Pro. Pierwszy z nich to kompaktowe urządzenie oferujące funkcje drukowania, kopiowania i skanowania z prędkością 65 str. A4/min. Z kolei model CS650 Pro jest rozbudowaną linią produkcyjną, składającą się z modułu drukująco-kopiującego oraz szeregu urządzeń wykańczających, dostępną w różnych konfiguracjach, także oferującą prędkość 65 str. A4/min.
Na wrześniowych targach Graph Expo w Chicago firma Océ wprowadziła do oferty dwie zupełnie nowe maszyny małoformatowe. Pierwszą z nich była ColorStream 10000, oferująca prędkość 172 stron/min. i miesięczne obciążenie przekraczające 5 mln odbitek. Jest ona – zdaniem producenta – najszybszą w swojej klasie pełnokolorową maszyną tonerową skierowaną na rynek poligraficzny. Drugim docelowym segmentem ColorStream 10000 są duże przedsiębiorstwa korporacyjne, produkujące wysokie ilości kolorowych dokumentów.
Druga światowa premiera z Graph Expo 2007 to Océ Color System CS550, urządzenie dedykowane dla cyfrowych drukarń akcydensowych i działów poligrafii funkcjonujących w różnego rodzaju przedsiębiorstwach, pracujące z prędkością 55 str./min.

Ważną nowością roku 2007 w zakresie wysokowydajnych systemów drukujących przeznaczonych głównie na rynek korporacyjny była maszyna VarioStream 9240, będąca kolejnym innowacyjnym rozwiązaniem z rodziny VarioStream 9000. Jej największą zaletą w porównaniu z wcześniejszymi modelami jest możliwość drukowania w różnych konfiguracjach kolorystycznych: od produkcji monochromatycznej, poprzez druk w jednym, dwóch bądź trzech kolorach specjalnych, na pełnej produkcji w systemie CMYK skończywszy. Co bardzo istotne, w każdym przypadku urządzenie oferuje identyczną wydajność.
Podczas targów Graph Expo firma Océ pokazała kolejny model z rodziny VarioStream 9000 – VarioStream 9710 HS, oferujący wydajność 1515 str./min. i miesięczne obciążenie rzędu 43 mln odbitek. Dzięki tym parametrom VarioStream 9710 HS jest jedną z najszybszych na świecie tonerowych maszyn czarno-białych na papier ciągły pracujących w trybie dwustronnym.
W grudniu, podczas konferencji w Poing, firma wprowadziła do swojej oferty dwa kolejne premierowe rozwiązania dedykowane na rynek druków transakcyjnych, znajdujące też zastosowanie w poligrafii. Pierwsze z nich to Océ JetStream 1100/2200, inkjetowa maszyna przeznaczona przede wszystkim do produkcji dokumentów wykorzystujących elementy reklamowe (TransPromo). Drugie nowe rozwiązanie to rodzina urządzeń na papier ciągły VarioStream 8000, dedykowana dla firm wykonujących bardzo duże nakłady wyrobów takich jak rachunki, faktury, wyciągi bankowe itd.

Najważniejszą tegoroczną premierą firmy Océ w zakresie urządzeń wielkoformatowych była Arizona 250GT – ploter UV najnowszej generacji, który dzięki atramentom UV i technologii Océ VariaDot pozwala osiągnąć niemal fotograficzną jakość wydruków i wyjątkową prędkość produkcyjną - 16 m2/h. Océ Arizona 250 GT może drukować na elementach nieregularnych, innych niż prostokątne, twardych podłożach a opcjonalny moduł z roli na rolę umożliwia drukowanie na podłożach takich jak folia winylowa (również samoprzylepna), bannery, czy papier, bez spowalniania procesu drukowania na podłożach sztywnych.
Kolejnym ciekawym rozwiązaniem, które swoją premierę miało w drugiej połowie mijającego roku, jest wielkoformatowy ploter CS9060 wykorzystujący ekosolwentowe atramenty do tworzenia trwałych wydruków, które można eksponować w pomieszczeniach i na zewnątrz. Oferuje on wysoką jakość drukowania oraz zapewnia ekonomiczne wykorzystanie atramentu dzięki zastosowanej technologii obrazowania VariaDot oraz trybom drukowania WAVE Stitching.
CS 7400 to z kolei seria wielofunkcyjnych rolowo-stołowych ploterów UV wprowadzonych na rynek pod koniec roku. Są one uzupełnieniem oferty urządzeń Arizona 250GT. Plotery te przeznaczone są do bezpośredniego drukowania zarówno na materiałach sztywnych jak i na całej gamie mediów podawanych z roli.

Nowi klienci, nowe kontrakty
Wartość i innowacyjność urządzeń Océ docenili w mijającym roku klienci firmy, o czym świadczą liczne instalacje jej urządzeń, zarówno mało- jak i wielkoformatowych.
Wśród tych ostatnich do najważniejszych tegorocznych instalacji należą dostawy: plotera solwentowego Jeti 3312 do Centrum Produkcji Reklamowej CPR z Wrocławia, plotera LightJet do firmy FotoArte z Warszawy, ploterów Arizona 250GT do drukarni D&D z Gliwic oraz firm Ajma-plex z Poznania i Copyland ze Szczecina. Z kolei w innej szczecińskiej firmie – Optima – zainstalowany został wysokiej jakości wielkoformatowy ploter rolowo-stołowy UV – Océ CS7075.
Warto wspomnieć przy tej okazji, że firmie Océ w zakresie wielkiego formatu udało się w 50% przekroczyć zakładane na rok 2007 cele. To pozwoliło osiągnąć jej pozycję największego dostawcy ploterów płaskich UV w Polsce. W Polsce firma Océ sprzedała 10 ploterów UV, w tym trzy modele Arizona 250GT. Natomiast w skali świata od maja br. firma Océ zainstalowała już ponad 250 ploterów Arizona 250GT.
W dziale DDS, obejmującym produkcyjne systemy małoformatowe dla drukarń i korporacji, także nie zabrakło ważnych instalacji. Do takich z pewnością należy zaliczyć kolejne dostawy urządzeń Océ do wydawnictw inwestujących w druk cyfrowy: maszyny czarno-białej VarioPrint 2100 i kolorowej CS620 do Gaudentinum z Gniezna czy VarioPrint 2100 do Bernardinum z Pelplina. Wśród najważniejszych kontraktów podpisanych przez dział DDS firmy Océ Poland z przedsiębiorstwami poligraficznymi warto też wymienić: instalację maszyn CPS 800 i VarioPrint 2100 w Business Consulting; CPS 800 w CCS Druk oraz VarioPrint 6160 w firmie Piktor. Jeśli chodzi o kontrakty na rynku korporacyjnym, z pewnością warto wymienić pierwszą w Polsce instalację maszyny VarioPrint 6250 w firmie FagorMastercook SA oraz dostawy dziesięciu systemów drukujących Océ do firmy Torfarm SA, sześciu do Pfizer Polska i trzech do Dell Computer Poland.

Nagrody, wyróżnienia, medale
Rok 2007 był również rokiem wielu prestiżowych nagród przyznanych firmie Océ. Wśród nich znalazły się: wspomniany wcześniej Złoty Medal targów Poligrafia 2007, nagrody European Digital Press Award oraz PIA/GATF InterTech Award 2007 dla maszyny VarioPrint 6250; nagrody Wizja i Produkt Roku (ta druga w kategorii urządzeń produkcyjnych UV przeznaczonych do zadrukowywania materiałów sztywnych) organizacji Digital Printing & Imaging Association (DPI) oraz Viscom Innovation Award dla plotera Arizona 250GT; nagroda International Forum Design (iF) 2007 za najlepszy design produktu dla systemu Océ TDS700; oraz siedem nagród BERTL’s Best Awards dla następujących produktów: Océ TDS450, Océ TCS500, Océ TDS600/700/800, Océ Repro Desk, Océ CS191 i CS230, Océ VarioPrint 1055/1065, VarioPrint 2100/2110 Titanium.
Na zakończenie warto wspomnieć, że firma Océ Business Services znalazła się na czele listy przedsiębiorstw oferujących zaawansowane usługi outsourcingu w zakresie przetwarzania dokumentów w wydanej przez Brown-Wilson Group książce „Black Book of Outsourcing 2007”.

Źródło: Océ Poland

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Światowa premiera maszyny Varijet 106 firmy Koenig & Bauer Durst
W Radebeul k. Drezna odbyła się światowa premiera maszyny VariJET 106 firmy Koenig & Bauer Durst, towarzyszyły jej ekskluzywne pokazy na żywo. Modułowa cyfrowa maszyna drukująca typu single-pass przeznaczona dla rynku pudełek składanych powstała we współpracy pomiędzy firmami Koenig & Bauer i Durst.
Grupa Rossmann inwestuje w maszynę Corrucut firmy Koenig & Bauer
Przedsiębiorstwo ROMCARTON S.A., należące do francuskiej grupy Rossmann, inwestuje w maszynę CorruCUT firmy Koenig & Bauer. Posiadająca siedem zespołów drukujących maszyna będzie najdłuższym jak do tej pory urządzeniem CorruCUT. Latem przyszłego roku ma ono już podjąć produkcję w rumuńskiej miejscowości Popesti-Leordeni w pobliżu Bukaresztu, w jednym z...
Graphic Packaging Holding uzyskał zgody na nabycie AR Packaging
Spółka Graphic Packaging Holding (NYSE: GPK), („Graphic Packaging”), czołowy dostawca ekologicznych opakowań z włókien naturalnych dla producentów żywności, napojów, gastronomii oraz wytwórców innego rodzaju wyrobów konsumenckich, ogłosiła dziś uzyskanie wszystkich zgód niezbędnych do sfinalizowania planowanego nabycia. Sfinalizowanie transakcji planuje się na listopad...
Broszura „Wypełnianie i amortyzacja”
Dobór odpowiedniego opakowania to jeden z kluczowych czynników, wpływających na bezpieczeństwo pakowanych i magazynowanych produktów. Niemniej istotny jest wybór właściwego materiału amortyzującego czy wypełniającego wolną przestrzeń.
Sztywna elastyczność, czyli przyszłość tektury falistej na rynku opakowaniowym i nowe perspektywy
Digitalizacja i gwałtowny rozwój e-commerce z jednej strony oraz większa niż kiedykolwiek świadomość wyborów zakupowych wśród klientów z drugiej – nowe globalne i lokalne uwarunkowania rynku znajdują bardzo wyraźne odzwierciedlenie w przemyśle opakowań. Konica Minolta Business Solutions podjęła się diagnozy sektora i na tej bazie przygotowała katalog rozwiązań na miarę...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2021 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764