logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

23 domy produkcyjne przystąpiły do Stowarzyszenia Producentów Reklamowych

  PR 13.04.2023, przeczytano 1087 razy
ilustracja
Magda Olak, prezes SPR

Stowarzyszenie Producentów Reklamowych (SPR), zakończyło pierwszy etap przyjmowania członków. Obecnie zrzesza 23 domy produkcyjne, które aktywnie działają w obszarze produkcji filmów do komunikacji marketingowej.  


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/23-domy-produkcyjne-przystapily-do-stowarzyszenia-producentow-reklamowych,399616,artykul.html

- Celem działania SPR jest reprezentowanie interesów szerokiego środowiska producentów filmów reklamowych. Widzimy bardzo wyraźnie problemy i wyzwania stojące przed naszą branżą. We współpracy z organizacjami branżowymi, reprezentującymi wszystkich interesariuszy rynku komunikacji marketingowej, będziemy działać nad ich rozwiązaniem i wypracowaniem wspólnych standardów. Model funkcjonowania SPR oparty jest na angażowaniu w bieżące i długofalowe działania jak najszerszej reprezentacji członków. Dajemy możliwość współtworzenia realnych rozwiązań wszystkim producentom, niezależnie od wielkości firmy czy też generowanego przez nią obrotu. – powiedziała Magda Olak, prezes SPR.

Stowarzyszenie Producentów Reklamowych jest obecnie najliczniejszą organizacją w Polsce, reprezentującą studia produkujące filmy do komunikacji marketingowej. W dniu 31.03.2023 na stronie www.sprfilm.pl został udostępniony przycisk „dołącz do nas” , dla wszystkich zainteresowanych przystąpieniem do SPR.

Obecnie Stowarzyszenie Producentów Reklamowych zrzesza 23 domy produkcyjne:

 1. Baltica Film
 2. Bites Studio
 3. Dobro Film
 4. Dynamo Film
 5. F25
 6. Feel Movie
 7. Film Fiction
 8. Filmokracja
 9. Film Produkcja
 10. Film Reaktor
 11. Graffiti Film
 12. HighNoon
 13. Houdini Film
 14. Lemon Films
 15. Lucky Luciano
 16. M5
 17. Moon Films
 18. Spokój Film
 19. Tank Production
 20. Timecode Film Production
 21. Truskavka
 22. Watchout Studio
 23. Warsaw Witches Association

SPR utrzymuje stały kontakt z organizacjami branżowymi, takimi jak Stowarzyszenie Komunikacji Marketingowej SAR, Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych, Związek Filmowców Polskich oraz CFP-E  międzynarodową organizacją zrzeszającą domy produkcyjne.

Zarząd w składzie: Magdalena Olak (prezes), Konrad Mikołajczyk (wiceprezes), Franciszek Rogala (wiceprezes), Natalia Strzałkowska (członek zarządu), Adrian Włodarski (członek zarządu), powołał 8 grup roboczych, które obecnie działają w najbardziej istotnych dla Stowarzyszenia obszarach:
 

 1. Grupa prawna (umowy i ujednolicony wzór karty castingowej.
 2. Grupa Film Crews (kontakty z przedstawicielami ekip filmowych, wdrażanie dobrych praktyk).
 3. Grupa Adgoesgreen & Kodeks Etyczny (współpraca ze SKM SAR przy tworzenie katalogu „zielonych” rozwiązań, redukujących negatywny wpływ branży na środowisko).
 4. Grupa komunikacji i PR (kontakt z mediami branżowymi, wizerunek SPR, social media).
 5. Grupa BHP (wytyczne BHP podczas zdjęć jak i w pre oraz post produkcji).
 6. Grupa Zagranica (wymiana doświadczeń z organizacjami i podmiotami zagranicznymi. Promocja członków SPR zagranicą).
 7. Grupa Szkolenia i Warsztaty (opracowanie tematów i przeprowadzenie szkoleń dla członków SPR oraz podmiotów zamawiających filmy reklamowe).

Źródło: Stowarzyszenie Producentów Reklamowych

www.sprfilm.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Satysfakcja w kampanii sklepów Komfort
W połowie czerwca br. wystartowała kampania reklamowa sieci sklepów Komfort oparta o nową platformę komunikacyjną “Satysfakcja”. Jest to pierwsza na świecie kampania reklamowa wyprodukowana przy użyciu nowatorskiej technologii 3D i sztucznej inteligencji (AI). Kampania obejmuje TV, digital, OOH oraz działania z zakresu advocacy i ma potrwać do marca 2025 roku.
Agencja Good One PR nowym członkiem ZFPR
Do Związku Firm Public Relations dołączyła nowa agencja – Good One PR. To kolejna firma, która zdecydowała się współpracować z ZFPR na rzecz kształtowania profesjonalnego środowiska public relations w Polsce.
Tyle dobra - w kampanii Maślanki Mrągowskiej
Maślanka Mrągowska powraca z nową kampanią pod ideą kreatywną “Tyle dobra”, w nowej, odświeżonej formule. Działania przygotowane przez należącą do Group One agencję Change Serviceplan obejmują kampanię telewizyjną, digitalową, akcje konsumenckie i współpracę z influencerami.
To się nie kruszy - kampania Bułeczek Mlecznych Dan Cake
Wystartowała kampania Bułeczek Mlecznych Dan Cake. Tym razem marka postawiła na nowe grupy docelowe i konteksty spożywania swoich produktów. Oprócz konkursowej aktywacji konsumenckiej zaplanowane są m.in. aktywności w środowiskach gamingowych, współprace z influencerami, kampania DOOH oraz działania w digitalu.
500 głosów Tomasza Jakubiaka w kampanii addressable TV dla Zrzeszenia BPS
Sztuczna inteligencja wsparła przygotowanie ponad 500 wersji spotów wykorzystywanych w nowej kampanii addressable Banków Spółdzielczych z Grupy BPS i Banku BPS. Tę szeroko zakrojoną geotargetowaną akcję zaplanowały Wavemaker i GroupM.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764