logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

2300 sprzedanych urządzeń Canon Imagepress V w regionie EMEA

  PR 08.04.2024, przeczytano 743 razy
ilustracja

Arkuszowe, kolorowe systemy tonerowe Canon imagePRESS V900 i V1000 i V1350 uzyskały certyfikat Fogra PSD (ProcessStandard Digital), co można uznać za kamień milowy w całej historii ich dystrybucji. Od momentu uruchomienia sprzedaży w grudniu 2022 r. i kwietniu 2022 r. w regionie EMEA zainstalowano ponad 1600 maszyn z serii imagePRESS V900 i ponad 660 maszyn imagePRESS V1000, uzyskując certyfikat Fogra w sierpniu 2022 r. Uzupełnieniem serii jest ponad 120 instalacji systemu imagePRESS V1350, który został wprowadzony na rynek w maju 2023 r.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/2300-sprzedanych-urzadzen-canon-imagepress-v-w-regionie-emea,403748,artykul.html

Serii imagePRESS V1350 i V900 przyznano certyfikat Fogra. Oba urządzenia uzyskały najwyższe możliwe wyniki w kategorii Print Quality Class, otrzymując ocenę "A" przyznaną za precyzję i spójność kolorów. W opinii Fogra spójność druku, rozdzielczość i jakość finalnych produktów są zgodne ze standardami organizacji. Wszystko to okazało się możliwe dzięki zastosowaniu serwera Canon PRISMAsync, jak i serwerów imagePRESS opartych na technologii Fiery.

Seria imagePRESS V900 zapewnia jakość i elastyczność druku

1600 instalacji w regionie EMEA, dowodzi, że seria imagePRESS V900 stała się popularnym wyborem. Duże znaczenie miał fakt, że dzięki jednemu kompaktowemu urządzeniu klient może drukować szeroką gamę aplikacji.

Seria imagePRESS V900 jest dostępna w trzech różnych modelach - V900, V800 i V700 – drukujących z prędkościami odpowiednio: - 90 str./min, 80 str./min i 70 str./min fromatu A4. Zaprojektowana z myślą o często zmieniających się potrzebach środowisk produkcyjnych, maszyna zapewnia uzyskiwanie jednolitego druku wysokiej jakości, jest wszechstronna i pozwala na stosowanie szerokiej gamy podłoży.

ilustracjastrzałka

Duńska firma Huuray zainwestowała w imagePRESS V700 latem 2023 r, by rozszerzyć swoją ofertę spersonalizowanych kart podarunkowych. Dann Grønhøj, COO of Huuray , komentuje: "Zainteresowanie kartami wzrosło i aby sprostać rosnącemu popytowi na nie, potrzebowaliśmy urządzenia, które poradziłoby sobie ze zwiększonymi wolumenami. Wcześniej byliśmy w stanie drukować zaledwie15 kart podarunkowych jednocześnie, zmagając się ze zbyt dużą liczbą czynności manualnych i nieefektywnością".

"Już teraz widzimy, że inwestycja znacząco przyczyniła się do wzrostów produkcji", - kontynuuje. "Zaledwie dwa miesiące po wdrożeniu nowej maszyny mogliśmy dostarczać karty podarunkowe do większej bazy klientów. Nie osiągnęlibyśmy tego, używając naszych starych urządzeń. Jesteśmy pod szczególnym wrażeniem szybkości imagePRESS V700 – maszyna drukuje znacznie szybciej niż urządzenie, z którego korzystaliśmy do tej pory, dzięki czemu oszczędzamy dużą ilość czasu. Jesteśmy też zadowoleni z jakości i wysokiej rozdzielczości druku - skutkuje to lepszym finishingiem drukowanych przez nas kart, które wytwarzamy na szerokiej gamie podłoży".

Korzyści płynące z jakości i elastyczności systemu dostrzega też, włoska, rodzinna firma Tipografia Carnicella. Andrea Carnicella, właściciel Tipografia Carnicella, komentuje: "Zainwestowaliśmy w urządzenie imagePRESS V900, bo gwarantuje doskonałą jakość i precyzję druku, a także zapewnia większą wydajność produkcji przy bardzo niskim czasie przestojów. Duży wpływ na tą decyzję miała możliwość drukowania na różnych podłożach i osiąganie jakości porównywalnej z drukiem offsetowym. Z pomocą Canon imagePRESS V900 chcemy zwiększyć miesięczne wolumeny produkcji, wykorzystując jej szybkość i jakość – te kategorie mają znaczenie w realizacji projektów zlecanych dotąd firmom zewnętrznym lub realizowanych na jednej z naszych maszyn offsetowych".

imagePRESS V1350: dobry wybór z gwarancją wysokiej produktywności

Flagowy model imagePRESS V1350, zapewniający wysoką wydajność i maksymalną prędkość 135 str/min, od momentu debiutu na rynku w maju 2023 r., został zainstalowany ponad 120 razy w regionie EMEA. Urządzenie jest przeznaczone do wysokonakładowej produkcji wysokiej jakości wydruków, takich jak m.in.: broszury, ulotki, wysokiej jakości przesyłki direct mailing, a nawet spersonalizowane opakowania.

Włoski dostawca usług druku E. Lui Tipografia jest jednym z wiodących graczy na rynku poligraficznym i wydawniczym i od dawna poszukiwał urządzeń gwarantujących dużą stabilność i wydajność druku. Enrico Lui, właściciel E. Lui Tipografia, komentuje: „W przeciwieństwie do innych, rozwiniętych technologii, kolorowy druk cyfrowy ma jeszcze wiele możliwości rozwoju. Naszym zdaniem, to właśnie Canon jest marką, która w niego najbardziej inwestuje, wprowadzając znaczące ulepszenia w każdej nowej generacji urządzeń tej serii. Od czasu pierwszych testów imagePRESS V1350 dokonał się znaczny postęp w porównaniu z poprzednimi modelami".

Jennifer Kolloczek, EMEA Planning, Marketing & Innovation Senior Director, Production Print w Canon Europe , komentuje: "Od momentu ogłoszenia dodatków do serii imagePRESS V obserwujemy duże zainteresowanie technologią i wszechstronnością poszczególnych urządzeń, a także rozwojem całej serii imagePRESS V i naszego portfolio maszyn arkuszowych. Seria ta, oparta na sprawdzonej, opatentowanej technologii pozwala na lepsze, szybsze bardziej zróżnicowane działania, umożliwiając klientom oferowanie bardziej wartościowych rozwiązań z obszaru poligrafii. Cieszymy się, że seria imagePRESS V uzyskała certyfikat Fogra. Nie mamy wątpliwości, że drukarnie komercyjne, dostawcy urządzeń do druku na potrzeby własne, a także działy marketingu mogą skorzystać z jasno określonych standardów i wsparcia, jakie oznacza właśnie ten certyfikat".

Serię imagePRESS V i inne urządzenia Canon z certyfikatem Fogra będzie można zobaczyć na żywo podczas targów drupa 2024 na stoisku Canon w hali 8a.

Źródło: Canon Polska

www.canon.pl

Dodatkowe informacje:

1 Fogra to cieszący się uznaniem instytut naukowo-badawczy non-profit działający dla branży poligraficznej i medialnej. Zlokalizowany w Niemczech, przeprowadza audyty i tworzy niezależne wzorce jakości, umożliwiając sprzedawcom i firmom poligraficznym obiektywną ocenę możliwości ich urządzeń i procesów produkcyjnych.

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

HP i Canva ogłaszają demokratyzację projektowania i druku
HP Inc. ogłasza strategiczną współpracę z firmą Canva, która prowadzi jedyną na świecie kompleksową platformę do komunikacji wizualnej. Umożliwi to milionom użytkowników Canvy projektowanie online, tworzenie treści wizualnych i ich lokalne drukowanie.
drupa 2024: nowe możliwości serii Canon Colorado M z systemem UVgel
Wykorzystując fakt, że seria Colorado M – system roll-to-roll o długości 1,6 metra, pozwalający na użycie w druku białego atramentu UVgel, odniosła globalny sukces, Canon wzmacnia teraz jej atrakcyjność, wprowadzając szereg nowych innowacji. Dodatki, pozwolą zarówno nowym, jak i dotychczasowym użytkownikom serii, która premierę miała w ubiegłym roku, poszerzać swoją...
drupa 2024: prezes Yasanori Ogawa na stoisku Epson
Epson demonstruje na targach Drupa w Düsseldorfie pełne możliwości swoich komercyjnych i przemysłowych cyfrowych drukarek atramentowych. Od dużych maszyn do druku etykiet, przez wielkoformatowe urządzenia do drukowania oznakowań, druku sublimacyjnego i bezpośrednio na tkaninach, po wielokrotnie nagradzane kompaktowe urządzenia do kolorowych wydruków wysokiej jakości na...
drupa 2024: Canon prezentuje kluczowe partnerstwa i inicjatywy
Podczas targów drupa 2024 (Messe Düsseldorf, 28 maja - 7 czerwca 2024 r., hala 8a) pod hasłem „The Power to Move” firma Canon zaakcentuje kluczowe partnerstwa i inicjatywy, ukazując siłę współpracy na rzecz pozytywnych zmian i doświadczeń, które wzbogacają nasze życie i biznes. Zgodnie ze swoją filozofią Kyosei, oznaczającą życie i...
Sun Chemical wyróżniony przez FTA za proekologiczność
Stworzone przez Sun Chemical wielofunkcyjne farby SunUno Solimax AP znalazły się wśród rozwiązań wyróżnonych przez Flexographic Technical Association (FTA) w ramach zorganizowanego przez to stowarzyszenie konkursu Excellence in Flexographyt Award Competition. W oczach jury – jak podaje firma – znalazła uznanie ich proekologiczność, która ma wpływ na...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764