logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

24. Kołobrzeskie Dni Poligrafii w Wilkasach

   04.06.2007, przeczytano 767 razy

W dniach 17-20 czerwca w Wilkasach k. Giżycka odbędzie się 24. już konferencja poligraficzna Kołobrzeskie Dni Poligrafii, organizowana przez Szczecińską Agencję Edukacyjną (SAE). Towarzyszyć jej będą 3. zawody poligrafów Ferag Sailing Cup 2007 o puchar firmy Ferag Polska.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/24.-kolobrzeskie-dni-poligrafii-w-wilkasach,5665,artykul.html

Tradycyjne letnie spotkanie poligrafów, organizowane (mimo niezmienionej nazwy) od kilku lat na Mazurach, tym razem odbędzie się w hotelu Ośrodka Sportu Akademickiego w Wilkasach koło Giżycka. Jak zwykle impreza będzie się składać z części konferencyjnej i pozamerytorycznej i – jak zakładają organizatorzy – zgromadzi przedstawicieli drukarń, firm handlowych, organizacji i instytucji branżowych oraz mediów.

W części merytorycznej spotkania znajdzie się kilkanaście wystąpień, z których część będzie związana tematycznie z zakończonymi niedawno targami Poligrafia w Poznaniu. Dyrektor tej wystawy, Jerzy Kaczmarek, przedstawi wyniki tegorocznych targów w wystąpieniu pt. „Targi Poligrafia 2007 – dobra inwestycja marketingowa”. Henryk Godlewski, zastępca dyrektora Instytutu Poligrafii Politechniki Warszawskiej, przedstawi z kolei referat na temat współpracy drukarń i wydawnictw. Jacek Hamerliński z firmy Graphic Arts przygotowuje wystąpienie pod tytułem „Jaka piękna katastrofa... czyli jak uczyć się na cudzych błędach”. Znany także z wcześniejszych konferencji organizowanych przez SAE Przemysław Kida z firmy Profikolor zaprezentuje referat „Druk cyfrowy dla niecyfrowych drukarzy, czyli pytania, które dobrze jest zadać przed zakupem maszyny do druku cyfrowego”.

W programie przewidziano też szereg wystąpień firm, z których część będzie związana z ich nowościami pokazanymi na targach w Poznaniu. Swapan Chaudhuri, Country Manager firmy Kodak Polska, przedstawi zalety systemów CtP z rodziny Magnus, znajdujących się w ofercie Kodaka (naświetlarka te była m.in. prezentowana na targach). Adam Bieniewski z firmy Konica Minolta Business Solutions Polska wystąpi z referatem pt. „Zarządzanie drukarnią cyfrową 21. wieku”. Robert Kuczera z Michael Huber Polska przygotowuje wystąpienie pt. „Mierzyć, ważyć, kontrolować – dzisiejsze standardy czy wygórowane wymagania?”, zaś ofertę firmy SG Equipment Leasing Polska dla branży poligraficznej zaprezentuje Katarzyna Pawlicka. Dwa referaty zapowiada firma Ferag Polska: Jerzego Lipca na temat pakowania ekspozycyjnego i Witolda Kiwaka, poświęcone oprawie gazet i czasopism w linii transportera.

Największą atrakcją pozamerytoryczną 24. Kołobrzeskich Dni Poligrafii będzie 3. edycja zawodów żeglarskich Ferag Sailing Cup Giżycko 2007 o puchar firmy Ferag Polska. Podobnie jak w latach ubiegłych, w zawodach będą mogły wziąć udział 3- lub 2-osobowe załogi firmowe, jak również mieszane. Regaty odbędą się na łódkach klasy „Omega”, uprawnienia żeglarskie wymagane będą jedynie od sternika. Uroczyste zakończenie regat oraz wręczenie pucharu firmy Ferag Polska dla zwycięskiej załogi odbędzie się ostatniego dnia konferencji.

Serdecznie zapraszamy do udziału zarówno w części konferencyjnej, jak i żeglarskiej naszego spotkania – mówi Waldemar Światły, szef SAE. – Czerwiec na Mazurach zapowiada się wyjątkowo ładnie, zatem liczymy na to, że także w tym roku frekwencja dopisze. Zwłaszcza, że konferencja, jak również zawody, została przeniesiona na drugą stronę jeziora Niegocin, do Wilkasów, tradycyjnego miejsca wielu regat, także branżowych.

Konferencja odbędzie się w hotelu Ośrodka Sportu Akademickiego w Wilkasach (ul. Niegocińska 5). Cena za udział wynosi 995 zł od osoby i obejmuje: zakwaterowanie w pokoju 2-osobowym (dopłata do „jedynki” wynosi 270 zł), wyżywienie oraz udział w części rekreacyjnej, w tym w zawodach Ferag Sailing Cup Giżycko 2006, ognisku i szantach.
Dla klientów portalu PrintinPoland.com przygotowano specjalny 4% rabat. Zgłoszenia udziału w konferencji przyjmowane są do 6 czerwca.

Źródło: Szczecińska Agencja Edukacyjna

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Kolejna maszyna z oferty Duplo w firmie Wydruk
Kolejna maszyna – tym razem system broszurujący iSaddle – zwiększyła potencjał produkcyjny firmy Wydruk z Katowic. Zakup podwoił wydajność tego przedsiębiorstwa, co pozwoliło mu nie tylko na sprostanie oczekiwaniom klientów, ale także na dalszy rozwój. Inwestycja pozwoliła firmie na wykańczanie prac, które wcześniej musiała zlecać innym...
DS Smith uruchamia Customer Innovation Hub
Firma DS Smith, producent przyjaznych środowisku opakowań z tektury falistej, otworzyła swój pierwszy Customer Innovation Hub, miejsce do hybrydowej współpracy z klientami. Centrum, z siedzibą w Lizbonie, jest wyposażone tak, aby umożliwiać wspólne sesje projektowania dla klientów w formie spotkań fizycznych, online i hybrydowych.
Pierwsza instalacja CAL-one mini
Pierwsza instalacja premierowego półautomatu do klejenia kalendarzy trójdzielnych CAL-one mini odbyła się z początkiem października w dębickiej Drukarni Millenium.
Światowa premiera maszyny Varijet 106 firmy Koenig & Bauer Durst
W Radebeul k. Drezna odbyła się światowa premiera maszyny VariJET 106 firmy Koenig & Bauer Durst, towarzyszyły jej ekskluzywne pokazy na żywo. Modułowa cyfrowa maszyna drukująca typu single-pass przeznaczona dla rynku pudełek składanych powstała we współpracy pomiędzy firmami Koenig & Bauer i Durst.
Grupa Rossmann inwestuje w maszynę Corrucut firmy Koenig & Bauer
Przedsiębiorstwo ROMCARTON S.A., należące do francuskiej grupy Rossmann, inwestuje w maszynę CorruCUT firmy Koenig & Bauer. Posiadająca siedem zespołów drukujących maszyna będzie najdłuższym jak do tej pory urządzeniem CorruCUT. Latem przyszłego roku ma ono już podjąć produkcję w rumuńskiej miejscowości Popesti-Leordeni w pobliżu Bukaresztu, w jednym z...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2021 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764