logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

24. Kołobrzeskie Dni Poligrafii w Wilkasach

   04.06.2007, przeczytano 735 razy

W dniach 17-20 czerwca w Wilkasach k. Giżycka odbędzie się 24. już konferencja poligraficzna Kołobrzeskie Dni Poligrafii, organizowana przez Szczecińską Agencję Edukacyjną (SAE). Towarzyszyć jej będą 3. zawody poligrafów Ferag Sailing Cup 2007 o puchar firmy Ferag Polska.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/24.-kolobrzeskie-dni-poligrafii-w-wilkasach,5665,artykul.html

Tradycyjne letnie spotkanie poligrafów, organizowane (mimo niezmienionej nazwy) od kilku lat na Mazurach, tym razem odbędzie się w hotelu Ośrodka Sportu Akademickiego w Wilkasach koło Giżycka. Jak zwykle impreza będzie się składać z części konferencyjnej i pozamerytorycznej i – jak zakładają organizatorzy – zgromadzi przedstawicieli drukarń, firm handlowych, organizacji i instytucji branżowych oraz mediów.

W części merytorycznej spotkania znajdzie się kilkanaście wystąpień, z których część będzie związana tematycznie z zakończonymi niedawno targami Poligrafia w Poznaniu. Dyrektor tej wystawy, Jerzy Kaczmarek, przedstawi wyniki tegorocznych targów w wystąpieniu pt. „Targi Poligrafia 2007 – dobra inwestycja marketingowa”. Henryk Godlewski, zastępca dyrektora Instytutu Poligrafii Politechniki Warszawskiej, przedstawi z kolei referat na temat współpracy drukarń i wydawnictw. Jacek Hamerliński z firmy Graphic Arts przygotowuje wystąpienie pod tytułem „Jaka piękna katastrofa... czyli jak uczyć się na cudzych błędach”. Znany także z wcześniejszych konferencji organizowanych przez SAE Przemysław Kida z firmy Profikolor zaprezentuje referat „Druk cyfrowy dla niecyfrowych drukarzy, czyli pytania, które dobrze jest zadać przed zakupem maszyny do druku cyfrowego”.

W programie przewidziano też szereg wystąpień firm, z których część będzie związana z ich nowościami pokazanymi na targach w Poznaniu. Swapan Chaudhuri, Country Manager firmy Kodak Polska, przedstawi zalety systemów CtP z rodziny Magnus, znajdujących się w ofercie Kodaka (naświetlarka te była m.in. prezentowana na targach). Adam Bieniewski z firmy Konica Minolta Business Solutions Polska wystąpi z referatem pt. „Zarządzanie drukarnią cyfrową 21. wieku”. Robert Kuczera z Michael Huber Polska przygotowuje wystąpienie pt. „Mierzyć, ważyć, kontrolować – dzisiejsze standardy czy wygórowane wymagania?”, zaś ofertę firmy SG Equipment Leasing Polska dla branży poligraficznej zaprezentuje Katarzyna Pawlicka. Dwa referaty zapowiada firma Ferag Polska: Jerzego Lipca na temat pakowania ekspozycyjnego i Witolda Kiwaka, poświęcone oprawie gazet i czasopism w linii transportera.

Największą atrakcją pozamerytoryczną 24. Kołobrzeskich Dni Poligrafii będzie 3. edycja zawodów żeglarskich Ferag Sailing Cup Giżycko 2007 o puchar firmy Ferag Polska. Podobnie jak w latach ubiegłych, w zawodach będą mogły wziąć udział 3- lub 2-osobowe załogi firmowe, jak również mieszane. Regaty odbędą się na łódkach klasy „Omega”, uprawnienia żeglarskie wymagane będą jedynie od sternika. Uroczyste zakończenie regat oraz wręczenie pucharu firmy Ferag Polska dla zwycięskiej załogi odbędzie się ostatniego dnia konferencji.

Serdecznie zapraszamy do udziału zarówno w części konferencyjnej, jak i żeglarskiej naszego spotkania – mówi Waldemar Światły, szef SAE. – Czerwiec na Mazurach zapowiada się wyjątkowo ładnie, zatem liczymy na to, że także w tym roku frekwencja dopisze. Zwłaszcza, że konferencja, jak również zawody, została przeniesiona na drugą stronę jeziora Niegocin, do Wilkasów, tradycyjnego miejsca wielu regat, także branżowych.

Konferencja odbędzie się w hotelu Ośrodka Sportu Akademickiego w Wilkasach (ul. Niegocińska 5). Cena za udział wynosi 995 zł od osoby i obejmuje: zakwaterowanie w pokoju 2-osobowym (dopłata do „jedynki” wynosi 270 zł), wyżywienie oraz udział w części rekreacyjnej, w tym w zawodach Ferag Sailing Cup Giżycko 2006, ognisku i szantach.
Dla klientów portalu PrintinPoland.com przygotowano specjalny 4% rabat. Zgłoszenia udziału w konferencji przyjmowane są do 6 czerwca.

Źródło: Szczecińska Agencja Edukacyjna

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Grafmasz produkuje maszyny do kaszerowania i okładek twardych
Polski producent i importer maszyn introligatorskich rozpoczął produkcję urządzeń do oprawy twardej. Maszyny zostały opracowane na bazie wieloletniego doświadczenia we wdrażaniu w polskich drukarniach i introligatorniach podobnych rozwiązań od zagranicznych dostawców. Posiadane doświadczenie pozwoliło na wprowadzenie szeregu usprawnień do oferowanych maszyn, które...
ROQ&PRINT sitodruk w najlepszym rytmie – debiut marki ROQ na polskim rynku
ROQ to globalna marka i światowy lider w produkcji urządzeń do druku na tekstyliach. Od ponad 30 lat dostarcza wysokiej jakości innowacyjne rozwiązania do produkcji sitodrukowej oraz druku cyfrowego. W roku 1984 r. firma stworzyła pierwszą automatyczną obrotową maszynę do sitodruku. Od początku istnienia kieruje się zasadami zrównoważonego rozwoju, prymatu jakości,...
Łączona instalacja HP Indigo 30000 i Scodix Ultra 202
Taka konfiguracja to pionierskie rozwiązanie, na które nie zdecydował się jeszcze nikt w Polsce, a nawet w tej części Europy. Cieszyńskie Zakłady Kartoniarskie, które wybrały do swojego parku maszynowego maszyny cyfrowe HP Indigo 30000 oraz Scodix Ultra 202, są pierwszą firmą opakowaniową w regionie, która zaimplementowała taką cyfrową linię produkcyjną.
(R)ewolucja z Mark Andy – etykiety wielokolorowe w firmie Fleksograf
Zainstalowana w drukarni FleksoGraf w Tomaszowie Mazowieckim maszyna Evolution Series Mark Andy to trzecie urządzenie z tej serii w naszym kraju. Jak zapewnia Marcin Jakóbczyk - właściciel przedsiębiorstwa, firma Mark Andy okazała się nie tylko profesjonalnym sprzedawcą w tej transakcji, ale stała się dla drukarni partnerem. Poza tym wdrożenie, mimo ogólnoświatowej...
Antybakteryjny i antywirusowy lakier wodny Varcotec Lock 3 z certyfikatem Qualitylabs
Jak informuje firma Printline – polski dystrybutor materiałów eksploatacyjnych dla branży poligraficznej, oferowany przez nią antybakteryjny i antywirusowy lakier wodny Varcotec Lock 3 uzyskał certyfikat wydany przez niezależne niemieckie laboratorium QualityLabs z Norymbergi, stwierdzający jego 99,99% skuteczność w zwalczaniu bakterii gronkowca złocistego. Laboratorium w swoich...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764