logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

25 lat firmy Avargraf

  PR 10.10.2016, przeczytano 508 razy

Firma Avargraf - dostawca maszyn i materiałów dla branży poligraficznej - obchodzi w tym roku jubileusz 25-lecia działalności.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/25-lat-firmy-avargraf,30196,artykul.html

Na koncie jej sukcesów zapisać należy m.in. pozyskanie bogatego portfolio produktów i usług - Avargraf jest przedstawicielem kilkudziesięciu producentów - innowacyjne wdrożenia w drukarniach w całej Polsce sprzętu zarówno nowego jak również używanego, własną siedzibę w Warszawie, trzy oddziały w Polsce, zespół liczący sobie 36 osób, a także stabilną kondycję finansową.

Avargraf istnieje od 1990 roku; firmę założył Sławomir Kugaudo – do dziś pozostający jej właścicielem i pełniący funkcję prezesa zarządu. Od początku swojej działalności zajmowała się ona sprzedażą maszyn i materiałów poligraficznych. Obecnie specjalizuje się w sprzedaży, instalacji oraz obsłudze posprzedażnej urządzeń introligatorskich, choć w jej ofercie są również maszyny do przygotowalni, drukujące, a także materiały poligraficzne. Firma, oprócz głównej siedziby w Warszawie, gdzie znajduje się również jej salon wystawowy, posiada trzy oddziały - w Krakowie, Łodzi oraz Poznaniu, co – jak podaje – gwarantuje jej skuteczne działanie na terenie całej Polski. Jest to możliwe również dzięki zespołowi doświadczonych handlowców oraz pracowników jej serwisu, którzy dostarczają oraz montują maszyny wielu producentów z całego świata. Avargraf oferuje swoim klientom kompleksową obsługę inwestycji, w tym doradztwo techniczne, zapewnia serwis sprzedawanych maszyn i urządzeń  jak również dostarcza części zamienne. Pośredniczy też w sprzedaży maszyn używanych – zarówno drukujących jak i introligatorskich.

- Wiele lat pracy złożyło się na nasz obecny sukces. Dla wielu przedsiębiorstw jesteśmy wieloletnim partnerem, firmą znaną i stabilną finansowo, z przyzwoitym zapleczem w postaci własnej siedziby i trzech oddziałów w Polsce. To powód do dumy i ogromna satysfakcja, ale jednocześnie zobowiązanie na następne lata, aby nie tylko utrzymać obecną pozycję, ale również ją wzmocnić, przekonując do siebie jeszcze większe grono klientów – mówi Sławomir Kugaudo.

Firma reprezentuje obecnie na rynku polskim dziesiątki dostawców. Wśród nich są (w zakresie introligatorni) m.in. firmy: GUK (w ofercie Avargrafu znajdują się falcerki do produkcji dziełowej, falcerki farmaceutyczne oraz linie mailingowe tego producenta), Perfecta (krajarki, trójnoże, podnośniki do papieru, utrząsarki oraz systemy cięcia), Hohner (linie zbierająco-szyjące do oprawy zeszytowej, zszywarki i głowice do szycia drutem), CP Bourg (zbieraczki pionowe, linie do oprawy zeszytowej, oklejarki do oprawy miękkiej), Schmedt (maszyny do nisko- i średnionakładowej oprawy twardej, oklejarki PUR), Tecnomac (maszyny do laminowania na gorąco), Dürselen (wiertarki i systemy do wiercenia papieru), Bacciottini (automatyczne bigówko-perforatorki ); Busch (maszyny do sztancowania oraz banderolowania etykiet); Col-Tec (zbieraczki poziome do składek i arkuszy); Karl Tränklein (maszyny do wycinania skorowidzów oraz zaokrąglania rogów, prasy); Merlin (systemy nawilżania powietrza); Mielech (podnośniki do stosu papieru); Müro (prasy do klejenia grzbietu, urządzenia do klejenia bloków, wachlarzowe bindownice klejące, frezarki do rowków, prowadnice frezu, utrząsarki, stoły utrząsające); Reform (szlifierki do noży introligatorskich); U.S. Paper Counters (liczarki do papieru).

Avargraf oferuje również swoim klientom rozwiązania dla przygotowalni – naświetlarki CtP i oprogramowanie firmy Kodak; piece do wypalania płyt offsetowych firmy Ovit; spektrodensytometry i densytometry firmy Techkon; sztance do płyt offsetowych firmy Beil, a także mieszadła do farb firmy Busch. W ofercie Avargrafu znajdują się również materiały poligraficzne: płyty i farby offsetowe, lakiery olejowe i dyspersyjne, chemia drukarska, obciągi kompresyjne, kleje, drut oraz wiele innych.

Źródło: Avargraf

www.avargraf.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Drukarnia Internetowa Viperprint ponownie wybiera HP Indigo
Drukarnia internetowa ViperPrint po raz kolejny sięgnęła po sprawdzone rozwiązanie rozszerzające możliwości produkcyjne firmy. Tym razem wybrany został model półformatowy - HP Indigo 12000.
Nowy szef sprzedaży maszyn wąskowstęgowych
Pragniemy poinformować, że z dniem 16 września 2019 r. Pan Edwin Piotrowski obejmuje stanowisko Kierownika Sprzedaży Maszyn Wąskowstęgowych Gallus w firmie Heidelberg Polska.
Cyfrowa maszyna Konica Minolta Accurio Label 190 w drukarni Unidruk
Accurio Label 190 - cyfrowa maszyna do przemysłowego, cyfrowego druku etykiet w trybie rolowym została w ostatnim czasie uruchomiona w firmie Unidruk z Krakowa. Nowa usługa - związana z cyfrową produkcją etykiet tej prężnie działającej drukarni, dotychczas bazującej na szeroko pojętym akcydensie - adresowana jest do drukarń fleksograficznych, realizujących wysokie nakłady oraz...
Technologia Apogee Cloud w szwajcarskiej firmie Merkur Druck
Od pewnego czasu cztery zakłady poligraficzne, należące do szwajcarskiej grupy medialnej Merkur Druck, w części związanej z cyfrowym prepressem realizują swoją produkcję w oparciu o działające „w chmurze” rozwiązanie workflow – Apogee Cloud firmy Agfa. Jak podkreślają przedstawiciele drukarń użytkujących ten oferowany w ramach usługi SaaS (Software as a...
Api na targach Packaging Innovations 2019
Po raz kolejny API Group będzie wystawcą londyńskiej edycji targów Packaging Innovations, organizowanych w dniach 11-12 września br. Najważniejszą premierą, prezentowaną na stoisku firmy (nr A34), będzie kolejna edycja specjalnego wydawnictwa dedykowanego najnowszym trendom w branży opakowań i etykiet luksusowych – API Trends Folio, uwzględniającego okres od...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764