logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

250 instalacji Océ Varioprint i-series

  PR 17.12.2019, przeczytano 1204 razy
ilustracja

Urządzenia VarioPrint i-series to uznane przez klientów na całym świecie rozwiązania do druku wysokich nakładów materiałów do komunikacji marketingowej, przesyłek reklamowych, druku transakcyjnego, a także książek, magazynów i podręczników. Od premiery tej serii urządzeń w sierpniu 2015 r., na całym świecie zainstalowano już 250 maszyn. Liderami w wykorzystaniu systemów VarioPrint i-series są Holandia, Wielka Brytania, Francja i Niemcy. Co więcej, ponad 20 proc. klientów zakupiło więcej niż jedno urządzenie.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/250-instalacji-oc%C3%A9-varioprint-i-series,385120,artykul.html

VarioPrint i-series to arkuszowe urządzenia atramentowe drukujące w formacie B3, które dzięki wyróżniającej się szybkości i wydajności plasują się pomiędzy tonerowymi urządzeniami do druku arkuszowego, a atramentowymi systemami do druku na papier ciągły. Łącząc zalety obu tych systemów, urządzenia VarioPrint i-series oferują szerokie możliwości tworzenia materiałów promocyjnych i reklamowych, generując jednocześnie niższe koszty produkcji i obsługi.

Jeszcze więcej w krótszym czasie

Dzięki VarioPrint i-series można znacznie zwiększyć wydajność swojego biznesu. Urządzenia pozwalają drukować ponad 400 000 obrazów A4 dziennie i pracują z nieosiągalną dla konkurencji sprawnością wynoszącą ponad 90 proc. przy jednocześnie dwukrotnie większej prędkości. Michel Bourrienne, prezes firmy Ingenidoc (Francja), zajmującej się drukiem dokumentów i dostarczającej usługi cyfrowe, mówi: „Główną korzyścią jest zwiększenie prędkości produkcji drukowanych książek i ulotek. Obecnie możemy drukować 300 stron A4 w kolorze na minutę, czyli ponad dwukrotnie więcej niż wcześniej. Dzięki doskonałej prędkości drukarka VarioPrint i300 daje nam pewność, że zamówienia przyjmowane do południa zostaną zrealizowane najpóźniej następnego dnia”.

Wysoka jakość + wysoka wartość = wyższe marże

Druk atramentowy na standardowych arkuszach offsetowych z dużą prędkością możliwy jest dzięki zastosowaniu technologii podkładu ColorGrip. Atramenty iQuarius MX wykorzystywane przez urządzenia VarioPrint i-series przeznaczone są do użycia z papierem powlekanym, dedykowanym do wysokiej jakości offsetowych zastosowań graficznych. W ciągu ostatniego roku Canon ściśle współpracował ze swoimi klientami, aby uzyskać jeszcze wyższą jakość wydruków i zwiększyć paletę zastosowań tego rozwiązania.

Dla Tronda Erika Isaksena, dyrektora zarządzającego drukiem książek w firmie Livonia Print (Łotwa), to właśnie jakość była kluczową kwestią przy wyborze nowego systemu druku. „Nie mogliśmy tolerować żadnych kompromisów w zakresie jakości. Chcemy, aby nasi klienci mogli korzystać z produkcji cyfrowej o takich samych parametrach jakościowych jak w przypadku wszystkich naszych pozostałych wydruków. Potrzebujemy również absolutnej spójności pomiędzy naszym oryginalnym litodrukiem a cyfrowymi reprintami, pomiędzy drukiem litograficznym i cyfrowym, zaczynając od tego samego papieru offsetowego, użytego do zadruku, na reprodukcji kolorów kończąc. System VarioPrint i-series spełnił nasze oczekiwania, więc możemy go polecić jako najlepsze rozwiązanie do produkcji każdego indywidualnego zlecenia, uwzględniając zarówno wymagające parametry zlecenia, jak i jego nakład czy terminy dostaw”.

ilustracjastrzałka

Urządzenia VarioPrint i-series pozwalają na zadruk zarówno w kolorze, jak i w odcieniach czarno-białych, na ponad 1000 sprawdzonych i atestowanych przez Canon podłożach. Charakterystyka systemu VarioPrint i-series, znacznie zwiększa opłacalność druku krótkich oraz średnich nakładów prac, w których strony kolorowe mieszają się ze stronami czarnymi, szczególnie biorąc pod uwagę możliwość produkcji książek na żądanie oraz produkcję dokumentów transakcyjnych bez wykorzystywania przygotowanych wcześniej poddruków.

Mathijs Suidman, dyrektor ds. mediów w CB (Holandia i Belgia) wyjaśnia: „Wydawnictwa dla branży edukacyjnej stają się coraz bardziej spersonalizowane. Dzięki technologii druku cyfrowego Canon, nasza firma jest gotowa w pełni odpowiedzieć na te oczekiwania. Obecnie obserwujemy rosnące zapotrzebowanie ze strony wydawców edukacyjnych właśnie na personalizację treści, szczególnie zaś materiałów naukowych i dydaktycznych. Cyfrowy druk na żądanie w pełni umożliwia produkcję w takim modelu”.

Pełna automatyzacja

Urządzenia VarioPrint i-series są też silnie zautomatyzowane i bezproblemowe w obsłudze, a zgodność z urządzeniami do obróbki i oprogramowaniem firm trzecich stanowi dodatkowy atut. Pozwala tym samym na skrócenie o połowę czasu potrzebnego na wykończenie czy uszlachetnienie wydruków, także dzięki nowym opcjom wykańczania broszur m.in. poprzez perforację i przycinanie.

Rob Frencken, dyrektor zarządzający NHA, instytutu szkoleniowego w Holandii, zainstalował VarioPrint i300 wraz z oprogramowaniem Océ COSMOS, aby cyfrowo opracowywać i drukować tysiące modułów szkoleniowych miesięcznie. Frencken przyznaje: „Gdy tylko student zamówi kurs, może liczyć na to, że pakiet dotrze pod jego adres następnego dnia roboczego. Dzięki automatyzacji zapewnianej przez system COSMOS, materiał kursu drukowany jest w ciągu pół godziny od zamówienia. Uzyskaliśmy dzięki temu bardziej efektywny proces produkcyjny oraz utrzymaliśmy bardzo wysoką jakość naszych produktów. W rezultacie tzw. customer experience naszych usług jest na bardzo wysokim poziomie, zarówno pod względem obsługi i logistyki, jak też samej treści publikacji. A to kluczowe wskaźniki wpływające na satysfakcję klienta".

Peter Wolff, Vice President, Production Printing Products (PPP), EMEA Commercial Printing, Canon Europe, przyznaje: „W ciągu ostatnich czterech lat mogliśmy zaobserwować, w jaki sposób arkuszowy druk atramentowy wpłynął na branżę poligraficzną, czy to w obszarze produkcji dla branży wydawniczej, czy też w segmencie materiałów z obszaru marketingu bezpośredniego. Urządzenia VarioPrint i-series są benchmarkiem w tej kategorii dla całej branży. Klienci mogą przyspieszyć zwrot z inwestycji, przesuwając produkcję z druku offsetowego na druk cyfrowy, co przynosi dodatkowe korzyści w postaci oszczędności kosztów, czasu i logistyki – szczególnie w zakresie elastyczności druku na żądanie i redukcji stoków magazynowych. Tym samym cyfrowy druk atramentowy zasadniczo zmienia ekonomikę produkcji, przekształcając puste arkusze w realny zysk dla firmy”.

Źródło: Canon

www.canon.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Druk24h z maszyną cyfrową Fujifilm Revoria Press PC1120
„Wreszcie możemy w pełni oddać kolorystykę naszej barwy firmowej w palecie Pantone 021” – tymi słowami Paweł Grot – prezes zarządu Druk24h podsumowuje niedawną inwestycję w nową, wysokowydajną maszynę cyfrową Fujifilm Revoria Press PC1120. Urządzenie, oferujące druk w trybie CMYK z dwoma kolorami dodatkowymi, w tym różowym, białym i lakierem bezbarwnym, od...
Canon zapowiada udział w targach drupa 2024
Pod hasłem „The Power to Move” firma Canon zaprezentuje na targach drupa 2024 szereg innowacji technologicznych, usług wsparcia, a także różnorodnych koncepcji współpracy z klientami. Pokazom na stoisku Canon będą towarzyszyć zespoły ekspertów, a wszelkie aktywności podejmowane przez firmę w trakcie targów drupa 2024 pomogą zrozumieć jak rozwiązania z obszaru druku...
Koenig & Bauer i CI Flexo na Konferencji Fleksografów
„Gamechanger” – takim mianem określił Paweł Krasowski – Technology Product Manager w firmie Koenig & Bauer (CEE) najnowszą maszynę fleksograficzną z oferty tego producenta – XD Pro, podczas swojego wystąpienia w ramach Konferencji Fleksografów. Prezentacja uwzględniała najnowsze rozwiązania technologiczne Koenig & Bauer, bazujące na technice fleksograficznej, skierowane...
Konica Minolta Business Solutions i Autenti ogłaszają strategiczne partnerstwo, mające na celu przyspieszenie procesu transformacji cyfrowej polskich przedsiębiorstw. To istotny krok w kierunku przyszłości przetwarzania dokumentów.
Stora Enso obniża emisję CO2 związaną z transportem
Stora Enso poinformowała, że jeden z jej klientów – firma Lesjofors - podjęła stosowne działania związane z obniżeniem emisji dwutlenku węgla, wchodzących w tzw. zakres 3 (Scope 3). Obecnie - zamawiane przez nią, gotowe produkty dostarczane przez Stora Enso - są transportowane w samochodach elektrycznych, co – jak podaje firma – ma zredukować emisję CO2...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764