logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

26 Biennale Plakatu Polskiego - przedstawiamy zwycięskie prace!

   19.12.2019, przeczytano 944 razy
strzałkistrzałka
26 Biennale Plakatu Polskiego - przedstawiamy zwycięskie prace! ZOBACZ GALERIĘ

Znamy wszystkich zwycięzców 26 Biennale Plakatu Polskiego. 9 września 2019 roku Jury dokonało przeglądu prac zakwalifikowanych do konkursu oraz zdecydowało poprzez głosowanie o przyznaniu nagród.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/26-biennale-plakatu-polskiego---przedstawiamy-zwycieskie-prace%21,385136,artykul.html

Nagrody regulaminowe

 • Grand Prix — Aleksandra Wilert Pray for Amazonia
 • Złoty Medal — Szymon Szymankiewicz Loading
 • Srebrny Medal — Iwona Rypeśc-Kostović  FACT-FAKE
 • Brązowy Medal — Lex Drewinski Casting

Nagrody fundowane

 • Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku — Tomasz Bogusławski Król Roger
 • Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach — Max Skorwider Populizm
 • Akademia Sztuk Pięknych we Wrocławiu — Marek Osman Brexit
 • Galeria Plakatu Krzysztof Dydo — Patrycja Longawa Jubileuszowa 10
 • ZPAP O/Katowice — Paweł Król FETA
 • Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach — Justyna Machnicka Katowice rozkwitają

Wyróżnienia Honorowe

 • Piotr Pietrzak 100 Lat
 • Marta Kostrzewa Polska 2018

Wystawa potrwa do 26 stycznia 2020 roku. Jak już informowaliśmy, Biennale zakończyło się żenującym zgrzytem. Marszałek woj. śląskiego Jakub Chełstowski (PiS) wycofał nagrodę finansową dla autora nagrodzonej Złotym Medalem pracy. Plakat zatytułowany „Loading” ma zdecydowany, antynazistowski charakter. Więcej informacji

Skład Jury 26 Biennale Plakatu Polskiego

 • prof. Mieczysław Wasilewski — Przewodniczący
 • dr hab. Irma Kozina
 • dr Marta Lisok
 • Irena Przymus
 • prof. Antoni Cygan
 • Krzysztof Dydo

O Biennale i sztuce plakatu

„(…) Plakat żyje i ma się świetnie. Plakat jako jednoczesne dzieło projektowe podlegające pewnym założeniom i dziedzina swobodnej wypowiedzi artystycznej jest trudną sztuką. I właśnie to duże słowo, obawiam się, boli najbardziej tych, co chcą widzieć plakat pogrzebanym.

A konkursy plakatu w wielu krajach wciąż kwitną, mają mnóstwo uczestników chcących zaistnieć w tym kolorowym, intelektualnym świecie. Będąc od wielu już lat członkinią Komitetu Organizacyjnego a tym razem i kuratorką Biennale, mam sposobność obserwować niesłabnące zainteresowanie udziałem w tym starym konkursie, w którym liczba uczestników nie maleje i jest co nagradzać (…)”.
Fragment tekstu z katalogu, dr hab. Katarzyna Gawrych-Olender

Ranga Biennale jest niewątpliwa. Od ponad półwiecza przyciąga uwagę twórców i entuzjastów plakatu. Dla uczestników konkursu, szczególnie najmłodszych, sam udział jest wyróżnieniem. To właśnie ci młodzi, debiutujący artyści interesują mnie najbardziej. Wnoszą świeży powiew do tej imprezy i zapewniają ciągłość w dziedzinie projektowania plakatów artystycznych w Polsce”.
Fragment tekstu z katalogu, Krzysztof Dydo 

Źródło: Galeria Sztuki Współczesnej BWA w Katowicach

Galeria: Laureaci 26. Biennale Plakatu Polskiego

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

3. edycja konkursu Timecode Akcja Animacja
Już 16 września rusza specjalna edycja konkursu dla twórców animacji reklamowych i motion  designerów - TIMECODE AKCJA ANIMACJA. W tym roku konkurs odbywa się pod hasłem ANIMACJA DLA PLANETY. Tematem łączącym wszystkie zadania konkursowe jest ekologia. Prace można zgłaszać do 14 października, zwycięzców poznamy 10 listopada.
Laureaci konkursu Złoty Medal targów Festiwaldruku.pl
Znamy zwycięzców konkursu o Złoty Medal, odbywającego się podczas targów FestiwalDruku.pl. Nagrodzone prace zostały zaprezentowane właśnie podczas zeszłotygodniowych targów.
Konkurs na najlepiej zaprojektowane wnętrze komercyjne w Gdyni rozstrzygnięty
Już po raz kolejny wybrano zwycięzców w konkursie na najlepiej zaprojektowane wnętrze komercyjne w Gdyni. Nominowane lokale pozytywnie wpływają na przestrzeń publiczną, a celem konkursu jest wspieranie inicjatyw miastotwórczych oraz lokalnej społeczności.
Rekord zgłoszeń do konkursu Złote Spinacze i dwie nowe grupy jurorskie
Do XVIII edycji konkursu Złote Spinacze wpłynęło aż 395 zgłoszeń w 36 kategoriach. To najwyższy wynik od początku istnienia konkursu - liczba zgłoszeń wzrosła o ponad 19% w porównaniu do ubiegłego roku. W związku z rekordową liczbą zgłoszonych projektów, powołano dwie dodatkowe grupy jurorskie.
ERGO Hestia została laureatem Superbrands 2020 zdobywając  tytuł w kategorii ubezpieczenia i inwestycje. Tym samym została uznana za jedną z najsilniejszych marek konsumenckich na polskim rynku. Wyróżnienie zostało przyznane przez organizację Superbrands w oparciu o badanie przeprowadzone przez ARC Rynek i Opinia na próbie ponad 10 tys. respondentów oraz...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764