logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

26. edycja Golden Drum Festiwal już za tydzień

   11.10.2019, przeczytano 264 razy
ilustracja

26 Międzynarodowy Festiwal Kreatywności Golden Drum ponownie otwiera swoje drzwi. Organizatorzy zapraszają już w następny czwartek, 17 października, do nadmorskiej miejscowości Portorož w Słowenii. „Creativity 4 Change” jest zagadnieniem, wokół którego skupiają się wszystkie wydarzenia dwóch dni festiwalu, zwieńczonych uroczystą galą, podczas której ogłoszeni zostaną tegoroczni zwycięzcy Golden Drum.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/26.-edycja-golden-drum-festiwal-juz-za-tydzien,384307,artykul.html

Creativity 4 Change

We współczesnym świecie jedyna stała to zmiana, a kreatywność jest jej najpotężniejszą siłą napędową. Myślimy globalnie, a jednocześnie czerpiemy inspiracje z lokalnego dziedzictwa i wartości. Bo to właśnie tu swój początek mają wszystkie zmiany.  Zmieniający się świat nie pozostał bez wpływu na kreację i reklamę. Poza promowaniem produktów i kreowaniem potrzeb, reklamy stały się nośnikiem idei i inspiracją do zmian na lepsze.

Festiwal Golden Drum to przegląd najbardziej inspirujących kampanii, ale także miejsce do wymiany myśli i idei z różnych regionów oraz kultur. Tegoroczna edycja festiwalu, pod hasłem „Creativity 4 change” koncentruje się na kreatywności w służbie zmiany na lepszą przyszłość.

Sprawdź program festiwalu

Festiwal to wyjątkowa przestrzeń oraz okazja do wysłuchania niezwykłych osobistości ze świata kreacji i reklamy, ale nie tylko. W tym roku gościem specjalnym festiwalu jest Slavoj Žižek, najczęściej publikowany współczesny filozof i teoretyk kultury. Na scenie zagości również światowy ekspert w dziedzinie neuronauki, Profesor Bogdan Draganski oraz fotografka Rena Effendi, specjalizująca się w artystycznym storytellingu.

Goście festiwalu będą mieli okazję wysłuchać Andrea Henao, Managing Directora 360 Agency Berlin oraz 360 Agency Europe – pierwszej agencji reklamowej, która promuje jedynie zrównoważone marki. Na festiwalu nie zabraknie też polskiej reprezentacji. Prelegentami na festiwalu będą Dawid Szczepaniak, Executive Creative Director & Partner i Art Director w VMLY&R Poland Ewelina Wojtyczka, którzy przedstawią kampanię kreatywną "The Last Ever Issue”.

Diversity 4 Change kreuje również przestrzeń do dyskusji na temat społeczności LGBTQiA+ w reklamie, którą poprawdzi Jason Romeyko, Serviceplan wraz z Julianem Wiehlem, VANGARDIST Magazine oraz Lady Bunny utalentowanym artystą drag queen.

Festiwal to miejsce pełne możliwości do nawiązania nowych relacji netoworkingowych,  jak i wyśmienitej zabawy. Już w czwartek wieczorem odbędzie się Party with a purpose w Piran’s Caffe Teater, w odsłonie Coca-Cola – będącej oficjalnym napojem  26.Golden Drum, a imprezę poprowadzi artysta drag queen i  DJ z USA, Lady Bunny. Marka Coca Cola wszystkich kreatywnych uczestników festiwalu zaprasza do wzięcia udziału w konkursie – wyzwaniu na ideę rozwiązania, w jaki sposób Coca Cola może funkcjonować w świecie bez śmieci Portfolio Speed Dating. W tym konkursie można wygrać: 3.000 EUR (Grand Prix), 2.000 EUR (Gold Prize) i 1.000 EUR (Silver Prize).

Najważniejsze informacje o konkursie

Zgłoszenia

 • 21 różnych sieci/networków zgłosiło swoje prace
 • 208 różnych agencji zgłosiło swoje kampanie
 • 37,3% zgłoszeń to prace agencji niezależnych
 • 112 agencji niezależnych walczy o nagrodę Golden Dragon

Kraje

 • 26 różnych krajów zgłosiło prace
 • Największy wzrost zgłoszonych prac pochodzi z Cypru (+900% więcej niż w 2018)
 • Znacząco więcej prac zostało zgłoszonych z Armenii (+300%), Łotwy (+160%) oraz Turcji (+93,4%).

Grupy i konkurs

 • 267 plakatów zgłoszono do konkursu Young Drummers Competition
 • Craft jest wiodącą grupą w kategorii WHAT, tuż za nią B. Print oraz A. Film
 • Engagement i Z. Social Good są wiodącymi w kategorii WHY

Kluczowe daty:

 • Ogłoszenie shortlisty nominowanych w konkursie Golden Drum: 16 października 2019
 • Ceremonia wręczenia nagród GOLDEN DRUM: 18 października 2019 o godzinie 20.30
 • 26 edycja Festiwalu GOLDEN DRUM: 17-18 października 2019

26. edycja Golden Drum Festiwal objęta jest patronatem medialnym Signs.pl.

Źródło: Golden Drum

goldendrum.com

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Effie: Nestlé Polska wśród najbardziej efektywnych firm 20-lecia
Ten rok był szczególny dla konkursu nagród Effie, ponieważ w Polsce zorganizowano go po raz 20-sty. Z tej okazji przedstawiono 20 Najbardziej Efektywnych Firm, które w ciągu ostatniego 20-lecia wyróżniły się najskuteczniejszą komunikacją marketingową. W tym gronie znalazło się Nestlé Polska. Jednocześnie w konkursie Effie 2019 firma otrzymała dwie nagrody: srebrne Effie w...
Wraz z dojrzewaniem rynku handlu detalicznego w Polsce rosną także oczekiwania konsumentów, którzy stają się coraz bardziej wymagający i nastawieni na oryginalne doświadczenia. Dynamiczny rozwój centrów handlowych i rozszerzanie ich kompetencji poza obszary stricte zakupowe wymagają kreatywności w konkurencji o uwagę klienta. Odpowiedzią firm może być...
Wielokrotnie nagradzany projekt, realizowany we współpracy z Gazeta.pl, BNP Paribas oraz Mastercard, po raz kolejny został doceniony w międzynarodowym konkursie, otrzymując graftiowy ołówek - statuetkę D&AD Impact w kategorii Campaign / Equality and Diversity.
Podczas gali Effie Poland 2019 spółki z grupy Dentsu Aegis Network zdobyły dwie srebrne i pięć brązowych statuetek. Wśród najbardziej efektywnych domów mediowych dwudziestolecia wymieniono Carat Polska i Vizeum Poland, a na miano najbardziej efektywnych agencji zasłużyły Red8 Group oraz Isobar Polska.
Kampania Onetu #100latPolsko została wyróżniona brązową statuetką w konkursie Effie Awards 2019 w kategorii Kultura, rozrywka, media, gaming. Zwycięzców nagrodzono 28 października podczas uroczystej gali w Teatrze Wielkim w Warszawie.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764