logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

26. międzynarodowy festiwal Golden Drum pod patronatem Signs.pl

   14.06.2019, przeczytano 518 razy
ilustracja

26. międzynarodowy festiwal Golden Drum po raz kolejny organizowany jest w nadmorskim mieście Portorož w Słowenii. W dniach 17-18 października 2019 hotel Slovenija gościć będzie przyjaciół Golden Drum pod hasłem „Creativity 4 Change”. Podobnie jak w roku ubiegłym, wydarzenie odbywa się pod patronatem medialnym Signs.pl.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/26.-miedzynarodowy-festiwal-golden-drum-pod-patronatem-signs.pl,382887,artykul.html

Właśnie ruszyło trwające do 13 sierpnia przyjmowanie zgłoszeń. Taki terminarz w połączeniu ze wsparciem Mastercard pozwolił na zaproponowanie uczestnikom korzystniejszych cen.

Prace zgłoszone w sekcji WHY będą oceniane przez jury pod przewodnictwem Álvaro Rodriguesa z agencji Fullpack z Rio de Janeiro z Brazylii, podczas gdy zgłoszenia w sekcji WHAT oceniać będzie zespół pod przewodnictwem Tiffany Rolfe z R / GA, USA. W każdym z zespołów oceniających zasiądzie po 10 profesjonalistów z branży.

Organizatorzy kontynuują w tym roku tradycję konkursu Young Drummers przeznaczonego dla uczestników poniżej 30. roku życia.

W tym roku zadbano o bardziej dynamiczny i kompaktowy format wystąpień, dzięki czemu podczas 2 festiwalowych dni udało się zmieścić prezentacje ok. 40 prelegentów, którzy zajmą się tematem pozytywnych zmian w różnych dziedzinach oraz wpływem jaki na te procesy może mieć reklama. Pojawią się wśród nich także nazwiska z Polski – wiemy już o zaproszeniu Michała Marczaka, reżysera wyróżnionego na Sundance Film Festival, a także dla Anny Różalskiej z agencji Match&Spark.

CREATIVITY 4 CHANGE

Ponieważ zmiana jest jedyną stałą, kreatywność jest jednym z jej najpotężniejszych źródeł. Zdajemy sobie sprawę, jak ważne jest myślenie globalne, ale także jak ważne jest, aby czerpać z lokalnej specyfiki i działać lokalnie - tam, gdzie wszystkie zmiany naprawdę się rozpoczynają.

Przemysł kreatywny rozwinął się w coś znacznie poważniejszego niż tylko mechanizm generujący sprzedaż. Branża reklamowa jest coraz bardziej świadoma różnorodności sposobów pozwalających wnosić wkład na rzecz społeczeństwa. Potencjał wspierania pozytywnych zmian na świecie poprzez stymulowanie społecznego zaangażowania oraz wskazywanie istotnych społecznie tematów, jest ogromny.

Festiwal Golden Drum chce zainspirować i wzmocnić kreatywne myślenie i działania na rzecz takich zmian na wiele różnych sposobów, podejmując tą tematykę zarówno w programie konkursowym jak i kongresowym.

NAGRODY

Konkurs Golden Drum to oficjalny konkurs festiwalu, otwarty dla wszystkich agencji, reklamodawców, klientów, firm projektowych lub produkcyjnych, medialnych i innych zaangażowanych w tworzenie lub produkcję komunikacji marketingowej, zarejestrowanych w następujących krajach: Albania, Armenia, Austria, Azerbejdżan, Białoruś, Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Cypr, Estonia, Finlandia, Gruzja, Grecja, Węgry, Izrael, Włochy, Kazachstan, Kosowo, Kirgistan, Łotwa, Liban, Litwa, Malta, Mołdawia, Czarnogóra, Macedonia Północna, Polska, Rumunia , Rosja, Serbia, Słowacja, Słowenia, Tadżykistan, Turcja, Turkmenistan, Ukraina i Uzbekistan.

Konkurs Golden Drum podzielony jest na dwie główne sekcje WHAT i WHY. Każda sekcja jest podzielona na grupy i kategorie, które odzwierciedlają najnowsze trendy w branży reklamowej i kreatywnej.

SEKCJA WHAT

Kluczowym zagadnieniem będzie pytanie CO jest wyjątkowego w formie ocenianego rozwiązania komunikacyjnego oraz CO jest wartością dodaną związaną z jego realizacją. Jury spróbuje wyłonić prace które dzięki nowatorskiej, przełamującej standardy formie pozwalają tradycyjnym metodom komunikacji nawiązać konkurencję z zalewem komunikatów ze strony nowych mediów. W jury zasiądzie m.in. Mikołaj Sadowski z agencji 180hearbeats + Jung v Matt (na zdjęciu).

SEKCJA WHY

Kluczowym pytaniem, które będzie zadawać jury, jest powód DLACZEGO ta praca istnieje? W tej części konkursu wyłaniane będą prace nie tyle efektowne formalnie, co raczej dające dobre argumenty za wyborem reklamowanego produktu. Polskę będzie w jury reprezentował Bartek Klimaszewski z warszawskiego oddziału McCann Worldgroup (na zdjęciu).

Źródło: Golden Drum

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Dolnośląski Festiwal Architektury 2020: konkurs na plakat
Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział Wrocław - organizator IX edycji Dolnośląskiego Festiwalu Architektury DoFA zaprasza do udziału w konkursie na festiwalowy plakat. Do wygrania jest 3 tys. zł, a termin składania prac upływa 20 września 2019.
Wyniki konkursu BenQ – Kreatywność i Ekspresja
Zwycięzcy zostali wyłonieni przez jury konkursowe, które oceniło wszystkie poprawnie umieszczone i oznaczone w sieci filmy.
Konkurs Logo65: Polska i Indonezja
Polska i Indonezja w 2020 roku obchodzą rocznicę 65-lecia nawiązania stosunków dyplomatycznych. Z tej okazji Ambasada RP w Dżakarcie we współpracy z Ambasadą Indonezji w Warszawie oraz główny partner konkursu: Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie, zapraszają do udziału w konkursie na projekt znaku graficznego tej rocznicy.
Inspiracje Bauhausem i lampa z recyklingu: konkursy dla młodych twórców
Dom marzeń zgodny z ideami Bauhausu i lampa stworzona z poprodukcyjnych materiałów odpadowych to tematy przewodnie tegorocznych konkursów Rytm Światłai Sustainable Lamp,organizowanych w ramach Targów Światło i Targów Elektrotechnika. Wydarzenia realizowane od blisko 8 lat na stałe wpisały się w program imprezy. Każda edycja nawiązuje do najbardziej aktualnych zagadnień i...
Znamy skład jury 11. edycji konkursu POS Stars
Po raz kolejny wybrane zostaną najlepsze realizacje rynkowe wspierające sprzedaż.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764