logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

3 000 przedsiębiorców w 11. edycji Akademii e-marketingu

  PR 05.12.2023, przeczytano 478 razy
ilustracjastrzałka

Przez cały 2023 rok, w największych miastach w Polsce odbywały się darmowe szkolenia dla przedsiębiorców z sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Wydarzenia zorganizowano w ramach 11. edycji Akademii e-marketingu, która jest cyklem spotkań edukacyjnych poświęconych budowaniu strategii promocji firmy w Internecie. Właściciele małych i średnich biznesów zdobyli cenną wiedzę z zakresu marketingu online. Eksperci podzielili się praktycznymi wskazówkami i zaprezentowali sprawdzone narzędzia. Wiosenno-jesienne szkolenia odbyły się w Katowicach, Gdańsku, Warszawie oraz w Białymstoku, Krakowie, Lublinie, Poznaniu i Wrocławiu. Spotkania były również szansą na zdobycie nowych kontaktów biznesowych, które są ważne, szczególnie na lokalnym rynku. Gościem specjalnym spotkań na Śląsku, Pomorzu i Mazowszu był mistrz olimpijski - Robert Korzeniowski.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/3-000-przedsiebiorcow-w-11.-edycji-akademii-e-marketingu-,402353,artykul.html

Akademia e-marketingu już od 11 lat inspiruje i zachęca przedstawicieli sektora MSP do rozwoju swojego biznesu w Internecie. Program szkoleń jest zawsze idealnie dostosowany do potrzeb małych i średnich przedsiębiorców, pragnących rozwijać swój biznes online. Udział w bezpłatnych wydarzeniach jest świetną okazją do zdobycia cennej, praktycznej wiedzy z zakresu marketingu internetowego i strategii promocji firmy w sieci. Opiera się przede wszystkim na praktycznych wskazówkach ekspertów oraz dużej dawce wiedzy podanej w bardzo przystępny i interesujący sposób.

Wszystkie tegoroczne spotkania w ramach Akademii e-marketingu cieszyły się ogromnym zainteresowaniem przedsiębiorców. W 11 wydarzeniach w największych miastach w Polsce udział wzięło 3 000 przedsiębiorców. Warsztaty były doskonałą okazją do wymiany doświadczeń oraz nawiązania cennych kontaktów biznesowych, szczególnie na lokalnym rynku.

Czujemy ogromną satysfakcję i cieszymy się, że po raz kolejny przedsiębiorcy zaufali naszej wiedzy eksperckiej.. Ich nastawienie i pasja do zdobywania nowej wiedzy są dla nas inspirujące. Widzimy, że mali i średni przedsiębiorcy są skupieni na realizacji celów poprzez odpowiednio dobraną strategię marketingową oraz chcą iść z duchem czasu. Dlatego też będziemy ich wspierać, dostarczając wiedzę, innowacyjne pomysły i nowoczesne narzędzia, które przynoszą widoczne rezultaty” - mówi Marcin Durzyński, wiceprezes zarządu WeNet Group S.A.

Przedsiębiorcy, podczas spotkań ze specjalistami, rozwijali swoją wiedzę na temat budowy stron internetowych i e-sklepów, prowadzenia skutecznych działań SEO, reklamy w Internecie i komunikacji w Social Mediach. Poznali również sposoby na dotarcie do nowych klientów i zwiększenie sprzedaży oraz przydatne narzędzia, takie jak np. Google Ads. Dowiedzieli się również, w jaki sposób mierzyć skuteczność prowadzonych działań. Atmosfera spotkań sprzyjała inspirującym dyskusjom i konsultacjom z ekspertami. Eksperci WeNet omówili również aktualne kwestie związane ze zmianami w przepisach prawa, szczególnie o obowiązującej od niedawna dyrektywie Omnibus, która nakłada na e-sprzedawców nowe obowiązki.

Obserwując kolejną już edycję Akademii i to z perspektywy osoby prowadzącej szkolenia i przekazującej wiedzę, czuję satysfakcję z tego, że możemy wspierać polskich przedsiębiorców pomysłami, które działają. Pomagamy im przede wszystkim zaplanować strategię rozwoju ich biznesu w Internecie, ponieważ organizowane przez nas spotkania edukacyjne to także indywidualne rozmowy i konsultacje z ekspertami praktykami. Dbamy także o to, by wokół naszego wydarzenia zapewnić przestrzeń do networkingu lokalnego biznesu i czas na wymianę spostrzeżeń, doświadczeń i możliwość nawiązania nowych kontaktów biznesowych” - mówi Anna Pszczółkowska, koordynatorka Akademii e-marketingu.

W 2023 roku Akademia e-marketingu odwiedziła 11 największych miast w Polsce. Organizatorzy oprócz merytorycznej wiedzy starają się również poprzez dobór lokalizacji spotkań wykorzystać potencjał i charakterystykę miast i regionów by być jeszcze bliżej lokalnych społeczności. W wiosennej odsłonie cyklu organizatorzy spotkali się z przedsiębiorcami w Katowicach (w dawnej kopalni „Katowice” dzisiaj Muzeum Śląskie), Gdańsku (Europejskie Centrum Solidarności), Warszawie (Centrum Olimpijskie), Białymstoku (Białostocki Park Naukowo-Technologiczny) i Krakowie (Centrum Konferencyjne Fabryczna). Jesienią zaś ponownie odwiedzili Katowice, Gdańsk, Warszawę i przedsiębiorców w Lublinie (Hotel Agit), Poznaniu (Centrum Kongresowo-Dydaktyczne Uniwersytetu Medycznego) i Wrocławiu (Tarczyński Arena Wrocław).

Gościem specjalnym i prelegentem podczas wyjątkowych spotkań z przedsiębiorcami w Gdańsku, Katowicach i Warszawie był Robert Korzeniowski, polski lekkoatleta, czterokrotny mistrz olimpijski w chodzie sportowym. Ambasador WeNet, podzielił się z uczestnikami swoim doświadczeniem w zakresie prowadzenia i promowania biznesu w sieci i opowiedział o swojej drodze do sukcesu w Internecie. Wspomniał o tym, w jaki sposób promuje swoją działalność biznesową online m.in.: klub sportowy RK Athletics, Fundację Roberta Korzeniowskiego, „Walking Lovers” - inicjatywę mająca na celu propagowanie zdrowego, sportowego stylu życia. Zaprezentował również efekty współpracy z doradcami internetowymi WeNet.

Programy szkoleń są idealnie dopasowane do potrzeb małych i średnich przedsiębiorców, którym dedykowany jest ten projekt. Eksperci WeNet edukują, wskazując na to, jak ważne jest świadome prowadzenie firmy w dobie wirtualnej rzeczywistości. Dla niektórych uczestników mogło to być pierwsze poważne zetknięcie się z tematyką marketingu internetowego. Tym bardziej cieszy ta inicjatywa oraz otwartość doradców WeNet na potrzeby sektora MŚP.

Szkolenia zakończyły się quizem, w który zaangażowali się wszyscy uczestnicy. Była to okazja do odrobiny relaksu i podsumowania zdobytej wiedzy. Każdy z uczestników otrzymał certyfikat udziału w szkoleniu, a na najlepszych czekały też drobne nagrody.

Organizatorzy już planują kolejne wydarzenia w ramach nowej odsłony 12. edycji Akademii e-marketingu, która rozpocznie się w 2024 roku. Tym razem eksperci WeNet planują spotkać się i przekazać niezbędną wiedzę przedsiębiorcom w 14 lokalizacjach w Polsce. Między innymi odwiedzą Katowice, Warszawę, Gdańsk, Poznań, Łódź, Rzeszów, Wrocław, Kraków, Białystok i Bydgoszcz.

Już teraz dla wszystkich tych, którzy zainteresowani są rozwojem swoich kompetencji cyfrowych w ramach Akademii e-marketingu zostały zaplanowane specjalne webinary edukacyjne. Najbliższy spotkanie edukacyjne online odbędzie się 5 grudnia, a ekspert Grzegorz Kordas opowie o tym „Jak przygotować się do migracji strony www?

Warto więc obserwować projekty na stronie internetowej akademiaemarketingu.pl oraz w mediach społecznościowych, by nie przegapić zapisów.

Organizatorem oraz partnerem merytorycznym wydarzenia jest firma WeNet Group, która od wielu lat współpracuje z lokalnymi przedsiębiorcami i wspiera ich działania w dotarciu do klientów w swojej okolicy.

Źródło: WeNet Group

wenet.pl

Dodatkowe informacje:

O WeNet
WeNet to firma działająca w obszarze szeroko pojętego doradztwa internetowego. Ponad 1000 ekspertów w całym kraju oferuje skuteczne rozwiązania dla biznesu, ze szczególnym uwzględnieniem przedsiębiorców z sektora MŚP. Firma posiada w pakiecie wszystkie usługi internetowe, takie jak tworzenie i pozycjonowanie stron internetowych, prowadzenie dedykowanych kampanii reklamowych i działań marketingu lokalnego online, tworzenie e-sklepu oraz hosting stron internetowych. Z usług WeNet korzysta już 50 000 małych i średnich firm. Obecnie działa w całej Polsce i posiada biura w 18 lokalizacjach.

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Fielmann z nową odsłoną kampanii „Widzimy Twoje potrzeby”
Poznańska agencja strategiczno-kreatywna Chapter1 przygotowała dla marki Fielmann nową odsłonę kampanii wizerunkowej „Widzimy Twoje potrzeby“. W jej ramach zobaczymy nową komunikację w kanałach digital, w tym kontynuację serii reklam pod hasłem „Za okularami“ oraz działania promocyjne. Kampania potrwa do końca marca. Za mediaplan kampanii odpowiada Zenith...
Boris Manev dyrektorem ds. zrównoważonego rozwoju w Epson Europe
Nominat zamierza przyspieszyć ewolucję marki Epson w stronę zrównoważonego rozwoju i zwiększać wartość oferowanych przez nią w tym zakresie technologii.
Agencja Cut The Mustard wygrała przetarg i podpisała umowę z Frito Lay Poland, spółką należącą do PepsiCo - jednego z największych na świecie producentów napojów i słonych przekąsek. Agencja przygotuje działania kampanijne dla marek Lay’s Max i Doritos.
Fritz-kola doskonali wizerunek
fritz-kola, pionier na niezależnej scenie napojów typu kola, od 1 kwietnia 2024 r. będzie przyciągać konsumentów w Polsce i za granicą świeżym, nowoczesnym wyglądem. We współpracy z brytyjską agencją projektową Robot Food i ilustratorem Chrisem Mitchellem, marka wprowadza nowe, wyraziste logo. Unowocześnia także wygląd lemoniad fritz-limo oraz uzupełnia...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764