logo
WIEDZA
Polska reklama i poligrafiaWIEDZA

3 funkcje Windows Ink, o których nie miałeś pojęcia

  PR 02.11.2018, przeczytano 455 razy

Kiedyś służyło malarzom do wyrażania ich inwencji na płótnie. Dziś, w nieco zmienionej formie, korzystają z niego cyfrowi artyści: graficy, designerzy, architekci… Ale nie tylko oni. Pióro cyfrowe w zestawieniu z funkcją Windows Ink otwiera przed użytkownikami komputerów szereg nowych możliwości i tworzy dziecinnie prosty w obsłudze warsztat, który pozwala wyrazić zarówno ich artystyczne projekty, jak i skomplikowane wzory matematyczne. Wyjątkową frajdę da także gra zręcznościowa, w którą z równą satysfakcją można się bawić używając elektronicznego pióra. Oto 3 funkcje Windows Ink, o których być może nie miałeś pojęcia.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/3-funkcje-windows-ink%2C-o-ktorych-nie-miales-pojecia,379987,artykul.html

Klasyczny rysunek to zazwyczaj albo efekt obserwacji otaczającego nas świata, albo wyimaginowana interpretacja rodem ze świata fantasy. A gdyby tak odwrócić zależność? Gdyby rysunek na kartce stał się rzeczywistością? Gdyby oceaniczny świat namalowany przez dziecko, ze wszystkimi jego mieszkańcami, nagle pojawił się tuż obok, w jego pokoju? Albo gdyby precyzyjnie odwzorowany helikopter wylądował obok łóżka małego chłopca, który od dawna marzy o tym, żeby zostać pilotem? Nie, to nie są scenariusze science fiction. To rzeczywistość. A ściślej: rzeczywistość mieszana, której tworzenie możliwe jest dzięki funkcjom pióra w systemie Windows 10. Za sprawą Windows Ink oczywiście.

Paint 3D i rzeczywistość mieszana, czyli świat w pełni trójwymiarowy

Waży zaledwie kilkanaście gramów. Dopasowuje się do kąta nachylenia nadgarstka i rozpoznaje tysiące stopni nacisku (w przypadku komputerów Surface Pro – aż 4096!). Dzięki swojej czułości na konkretną siłę nacisku, pozwala uzyskać odpowiednio wyraźną kreskę. Jednym kliknięciem, pióro może zamienić się w ołówek, długopis, marker, flamaster albo pędzel malarski. Do wyboru są też kolory, rodzaje farby – olejna, akwarelowa – i wreszcie bryły i kształty, które przy użyciu pióra mogą stworzyć wyjątkowo rzeczywisty świat, abstrakcyjny obraz albo skomplikowaną grafikę. Kojarzony niegdyś wyłącznie z prostymi malunkami kota z kresek Paint, wzbogacony w możliwość tworzenia obiektów 3D obecnie daje możliwości, o których tradycyjnym malarzom czy rysownikom, nawet się nie śniło. Nie trzeba jednak przywoływać artystów. Stworzenie efektowych wizualizacji na lekcję bilogii, takich w których serce można obejrzeć pod każdym kątem, albo przedstawienie zmian geologicznych na zajęciach z geografii. Rozwarstwienie skał i precyzyjne narysowanie niemal każdego kamyka urozmaicą naukę każdemu, nawet najbardziej humanistycznie uzdolnionemu uczniowi. Wreszcie, efektowne zdjęcia z wakacji wzbogacone ruchomymi efektami, to wszystko można zrobić kilkoma muśnięciami piórka.

ilustracjastrzałka

Poza walorami edukacyjnymi, Paint 3D daje także możliwość tworzenia wyjątkowych rysunków rozwijających kreatywność i wyobraźnię dziecka. Można je stworzyć od zera, ale można też posiłkować się całą paletą brył, postaci i kształtów, które finalnie zaczną się ruszać, obracać i dosłownie „żyć” w rzeczywistości mieszanej. Narysowana na ekranie rybka da się przenieść do wirtualnego akwarium stojącego na biurku dziecka, a latający na ekranie komputera samolot, po chwili wyląduje w domowym salonie. To w jaki sposób „ożywić” można z pozoru tylko płaskie fragmenty obrazów najlepiej ilustruje jedna z bajek o Kocie Kocisławie Wydawnictwa Tekturka, która od początku do końca została narysowana i ożywiona w Paint 3D.

ilustracjastrzałka

Umiesz liczyć? Licz na OneNote i z OneNote!

Jak często równanie z dwoma niewiadomymi okazywało się być zadaniem nie do przejścia? Jak często zachodzili w głowę dorośli, a tym bardziej – dzieci? Ostatnie rachunki, dorosłym przywodzą na myśl pewnie tabelę w Excelu. Gdy jednak praca domowa z matematyki, okazuje się być kością niezgody wśród wszystkich domowników, z pomocą przychodzi technologia. Wystarczy kartkę papierowego zeszytu zamienić na ekran komputera z Windows 10 i ekranem dotykowym (np. Acer Spin 1 czy Asus VivoBook Flip TP401), a ołówek – na pióro cyfrowe, a wybrane działanie matematyczne samo przeliczy się w aplikacji OneNote. Program rozpozna odręczne pismo i – co ważniejsze – z prędkością światła wskaże szukaną przez wszystkich niewiadomą. Wystarczy zaznaczyć magnetycznym lassem wpisane zadanie czy równanie matematyczne, a OneNote poda nie tylko jego rozwiązanie, lecz także krok po kroku wyjaśni, jak przebiegało.

ilustracjastrzałka

Z funkcji Windows Ink skorzystać można nie tylko w skomplikowanej łamigłówce liczbowej. Gotowy dokument stworzony w usłudze Office można dowolnie edytować i uzupełniać o odręczne notatki, albo rysunki. Pióro naniesie je w wybranym przez użytkownika kolorze oraz miejscu. Dokładnie tak, jak w zeszycie. Tę funkcję z pewnością docenią ci, którzy inteligentne notatki tworzą na bieżąco podczas biznesowego spotkania albo konferencji, na których liczą się czas i to, by jak najwięcej zanotować. A także dzieci, bo przecież zamiast 15 zeszytów – można do plecaka spakować jeden, lekki i mobilny komputer z systemem Windows 10, ekranem dotykowym i piórem, by odciążyć plecak i zastąpić stos zeszytów jedną aplikacją OneNote, w ramach której można stworzyć kilka zakładek pod konkretne przedmioty szkolne.

ilustracjastrzałka

Granie bez pada, myszki i klawiatury? To możliwe!

Do tej pory gry komputerowe kojarzyły się z kanapą, padem albo dostępem do myszy i klawiatury. Są też te bardziej poręczne – mobilne gry na smartfony – dzięki którym dostęp do rozrywki jest możliwy właściwie w dowolnym miejscu i czasie.

ilustracjastrzałka

Jest również gra, w którą gra się piórem cyfrowym! To Nory’s Escape – gra zręcznościowa, w której kolejne poziomy, wspólnie z bohaterem, pokonuje się przy pomocy piórka. To „klasyczna” platformówka, w której nasz bohater biegnie od lewej do prawej krawędzi ekranu, a naszym zadaniem jest rysowanie mu piórkiem drogi, po której będzie pokonywał kolejne przeszkody.  Szybkie i intuicyjne rysowanie piórem po ekranie dotykowym komputera z Windows 10 daje nowe, nieznane dotąd możliwości, które z pewnością ucieszą nie tylko najmłodszych fanów gamingu.

Źródło: Microsoft Polska

www.microsoft.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Świat online pełen jest śladów, cyfrowych oczywiście. Każde kliknięcie, czy przesunięcie to trop, który może pomóc odtworzyć przebieg wydarzeń. Jednak to zaledwie skrawek informacji - ale gdyby mieć ich kilka, albo kilkanaście, wówczas możemy rozwikłać zagadkę, zanim zrobią to inni. Niczym bohater książki Arthura Conana Doyle’a, dziś...
Poczta Polska: Direct Mail to skuteczne narzędzie marketingu bezpośredniego
Poczta Polska ma specjalną ofertę dla przedsiębiorców, którzy chcą zainteresować swoimi usługami określone grupy docelowe. Direct Mail nadal z powodzeniem jest wykorzystywany przez największych graczy na rynku cyfrowym.
W świecie reklamy cyfrowej niewątpliwie króluje programmatic. Badania i prognozy serwisu eMarketer sugerują, że w USA wydatki na tego typu reklamę wyniosły w 2018 roku 82,5% wszystkich budżetów. Z czego 58% z nich było przeznaczone na programmatic direct. Co dokładnie kryje się pod tym pojęciem?
Sztuka jako ważny element employer brandingu
Rzeźba słynnego polskiego artysty Igora Mitoraja umiejscowiona przy wejściu do siedziby Polpharmy w Spectra Art Space przy ulicy Bobrowieckiej w Warszawie to elegancka i niesztampowa wizytówka, zarówno samego przedsiębiorstwa, jak i jego właścicieli. Pojawiła się tam z inicjatywy Jerzego Staraka, kolekcjonera i znawcy sztuki, będącego większościowym udziałowcem...
Case study: #nonoszyt
Przychodzi klient do agencji i mówi: – Potrzebuję jubileuszowego prezentu idealnego. Ma być piękny, oryginalny, zindywidualizowany. Ma zapadać w pamięć, zachwycać formą, po prostu ma mieć efekt WOW. Co na to agencja? – Nonoproblemo!
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764