logo
WIEDZA
Polska reklama i poligrafiaWIEDZA

3 wyzwania w sitodruku - jak im sprostać?

  PR 23.07.2020, przeczytano 279 razy
ilustracja

Trzema podstawowymi wyzwaniami, przed którymi stają drukarnie sitodrukowe są: szybkie ustawienie maszyny – czyli jej przezbrajanie, pasowanie wydruku i utrzymanie spasowania w trakcie produkcji oraz równe i wydajne tempo pracy. Sprawdzamy, jak na te wyzwania odpowiadają karuzele sitodrukowe portugalskiej marki ROQ.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/3-wyzwania-w-sitodruku---jak-im-sprostac,387876,artykul.html

Sitodruk to proces złożony, wymagający odpowiedniej wiedzy i doświadczenia. Konsumenci często nie zdają sobie sprawy jakich nakładów wymaga przygotowanie i naniesienie grafiki na tekstylia, aby osiągnąć satysfakcjonujący efekt. Poza umiejętnościami operatora, niebagatelne znaczenie dla jakości mają również używane w procesie produkcji urządzenia. Ich konstrukcja i zastosowana technologia pracy musi gwarantować najwyższą jakość druku oraz możliwość naniesienia nawet najbardziej skomplikowanych grafik i efektów specjalnych. W codziennej eksploatacji liczy się również to, czy urządzenia są przyjazne w obsłudze, czy umożliwiają szybkie i łatwe przezbrajanie i pasowanie. Urządzenia muszą być oczywiście ekonomiczne z punktu widzenia prowadzenia biznesu, czyli zapewniać wysoką wydajność produkcji, przy możliwie niskim nakładzie pracy i zużyciu materiałów eksploatacyjnych. Sprawdźmy, jak na te wyzwania odpowiadają karuzele sitodrukowe portugalskiej marki ROQ.

– Z rozmów z klientami wiemy, że trzema podstawowymi wyzwaniami w sitodruku są: szybkie ustawienie maszyny, tj. jej przezbrajanie; pasowanie wydruku i utrzymanie spasowania w trakcie produkcji, a także równe wydajne tempo pracy. Odpowiedzią na te wyzwania są urządzenia marki ROQ, które sprzedajemy na polskim rynku. To karuzele sitodrukowe i urządzenia dodatkowe o wysokiej precyzji druku oraz przemyślanych rozwiązaniach przyjaznych drukarzom – mówi Ireneusz Kaczor Business Development Manager Sitodruk w API.PL.

Wyzwanie nr 1: szybkie przezbrajanie karuzeli do sitodruku

Ustawienie karuzeli ROQ, i to bez względu na jej model, jest bardzo proste. Duży, czytelny wyświetlacz panelu sterującego zapewnia szybki intuicyjny dostęp do funkcji i ustawień maszyny: wyznaczenia głowic pracujących, ustawienia kierunku i krotności druku oraz zaciągania farby, wyznaczenia miejsc podłączenia urządzeń towarzyszących oraz ustawienia parametrów ich pracy i wielu innych. Nadruki dla poszczególnych sit są pasowane za pomocą ROQ Positive Registration Unit – innowacyjnego systemu pozycjonującego. System umożliwia szybkie wstępne wyrównanie klisz do naświetlania na sitach, a następnie ustawienie poszczególnych sit na karuzeli, skracając czas przygotowania do druku. Na koniec – błyskawiczna zmiana palet, wymagająca użycia tylko jednego uchwytu blokującego.

Wyzwanie nr 2: pasowanie wydruku

Karuzele ROQ wyposażone są w funkcje, które w istotny sposób przyśpieszają pasowanie wydruku na produkcie. Pierwszą z nich jest układ laserowych wskaźników, pomagający w umiejscowieniu drukowanego produktu na palecie. System mikro-regulacji ze skalą noniusza, pozwala na szybkie i precyzyjne spasowanie poszczególnych kolorów za pomocą 3 pokręteł, które nie wymagają kłopotliwego blokowania. Dodatkowymi atutami są: możliwość wycofania palety o ½ przejścia, aby operator mógł wygodnie skontrolować poziom spasowania i dokonać korekty, a także funkcja płynnego przejazdu palety z wydrukiem testowym do kolejnych głowic pracujących z pominięciem głowic wyłączonych.

Wyzwanie nr 3: wysoka wydajność

Przesuw palet w karuzelach ROQ realizowany jest z wykorzystaniem niezawodnego i cichego napędu opartego na mechanizmie koła maltańskiego. To rozwiązanie gwarantuje równe tempo pracy i wysoką wydajność produkcji. Złożona i przemyślana konstrukcja maszyn gwarantuje wykonanie ponad tysiąca cykli maszyny na godzinę, bez potrzeby zatrzymywania i dokonywania dodatkowych korekt ustawień. Raz wprowadzone ustawienia spasowania zapewniają niezmienną powtarzalność druku nawet przy wielotysięcznych nakładach. Zaletą urządzeń jest trwałość podzespołów oraz nieskomplikowana i wygodna konserwacja.

– Sprzedajemy urządzenia o różnym potencjale produkcyjnym – od kompaktowej karuzeli ROQprint Nano do urządzeń ROQprint ECO o wydajności nawet 1400 szt/h, konfiguracji do 18 kolorów i 20 palet (w zależności od formatu zadruku i wariantu karuzeli). Świadczy to o dążeniu producenta do maksymalnego dostosowania urządzeń do potrzeb użytkownika. Wszystkie wdrożone w nich rozwiązania są wynikiem wieloletniej współpracy konstruktorów i technologów firmy z klientami oraz uważnego wsłuchiwania się w potrzeby drukarzy – podsumowuje Ireneusz Kaczor BDM Sitodruk w API.PL. – Oferujemy kompleksowe i w pełni kompatybilne urządzenia marki ROQ. Oprócz karuzel, są to również urządzenia wspierające: podsuszarki i automatyczne maszyny do zdobień specjalnych, jak flock i folia metalizowana. Wiemy bowiem, jak ważne jest dostarczanie drukarzom przyjaznych rozwiązań.

Tym, co każdy drukujący doceni w urządzeniach ROQ, jest możliwość szybkiego wprowadzania ustawień maszyny oraz jej stabilna praca, niewymagająca wprowadzania korekt w trakcie produkcji. Oszczędność czasu potrzebnego na dokonanie ustawień, a także niezawodność, precyzja oraz łatwość instalacji i konserwacji to elementy, które każdy inwestor powinien uznać za kluczowe przy wyborze urządzeń do sitodruku. Wszystkie te elementy zapewniają karuzele marki ROQ.

Źródło: API.PL

www.api.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Jak wygląda PR w dobie pandemii?
Według czerwcowego raportu Polskiego Instytutu Ekonomicznego Monitoring gospodarki cyfrowej, w czasie wiosennego zamrożenia gospodarki liczba aktywnych sklepów internetowych na jednej z platform e-commerce wzrosła o niemal 15 proc.[1] Zgodnie z informacjami przedstawionymi przez PWC, w obliczu kryzysu ponad 52 proc. polskich firm handlowych z sektora MŚP[2] zdecydowało się na...
Komunikacja B2C a B2B: podstawowe różnice
Rzadko w Polsce możemy zaobserwować stanowiska dedykowane komunikacji B2B. Rolę specjalistów w tym zakresie pełnią działy sprzedaży i w wybranych organizacjach komórki korporacyjne. Wzrost konkurencyjności na rynku zaowocuje jednak wyodrębnieniem w większym stopniu niż obecnie specjalizacji w kontekście komunikacji biznesowej, których rolą będzie budowa...
Według Harvard Business Review pozyskanie nowego klienta kosztuje nawet do 25 razy więcej niż utrzymanie dotychczasowego[1]. Tymczasem raport „The State of Customer Service in 2020” pokazuje, że 93% pracowników obsługi klienta uważa, że konsumenci mają dziś znacznie większe oczekiwania[2]. Jak zatem w aktualnych warunkach rynkowych zatrzymać klientów?
Umowy prawa autorskiego w pracy kreatywnego
Podpisywanie umów prawa autorskiego jest nieodłączną elementem pracy w sektorze kreatywnym. Wcześniej czy później przyjdzie Ci zmierzyć się z umowami prawa autorskiego, dlatego im szybciej dowiesz się czym one są i co powinny zawierać, tym lepiej. Jakie umowy prawa autorskiego powinien znać każdy kreatywny? Czym jest umowa o przeniesienie...
Narodowy Instytut Dziedzictwa z nową identyfikację wizualną
Narodowy Instytut Dziedzictwa odświeża wizerunek – bazująca na dotychczasowym logotypie nowa identyfikacja wizualna zyskała dynamiczny, żywy i współczesny charakter. Odświeżenie brandingu NID miało na celu zachowanie możliwie wielu dobrych elementów z dotychczasowego logo przy jednoczesnym uporządkowaniu elementów samego znaku, języka graficznego marki i materiałów...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764