logo
WIADOMOŚCI

34 dobre praktyki Grupy Agora w najnowszym raporcie „Odpowiedzialny Biznes w Polsce”

  PR 13.04.2018, przeczytano 425 razy
ilustracjastrzałka

Już po raz drugi działania Grupy Agora z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu zostały opisane w raporcie Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Grupa Agora z 34 dobrymi praktykami znalazła się trójce firm z największą liczbą projektów zaprezentowanych w najobszerniejszym w Polsce przeglądzie działań biznesu społecznie odpowiedzialnego. 16. edycja raportu FOB, pt. „Odpowiedzialny Biznes w Polsce. Dobre praktyki 2017” została opublikowana dziś – w czwartek, 12 kwietnia br. podczas odbywających się w Warszawie Targów CSR.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/34-dobre-praktyki-grupy-agora-w-najnowszym-raporcie-_odpowiedzialny-biznes-w-polsce_,36148,artykul.html

- W najnowszym raporcie Forum Odpowiedzialnego Biznesu znalazły się aż 34 dobre praktyki Grupy Agora - 24 spośród nich to nowe inicjatywy, co świadczy o dynamicznym rozwoju działań z obszaru odpowiedzialnego biznesu w naszej firmie w 2017 r. Tematyka ta jest jednak bliska Agorze od dawna, co potwierdzają pozostałe projekty - praktyki długoletnie, opisywane też w ubiegłorocznej publikacji. Dodatkowo w 2017 r. wieloletnie zaangażowanie Grupy Agora w działalność społeczną, a także transparentność i ład korporacyjny spółki zostały docenione przez Giełdę Papierów Wartościowych - Agora S.A. zadebiutowała w 11. edycji RESPECT Index, czyli indeksu spółek odpowiedzialnych społecznie – podsumowuje ubiegły rok Nina Graboś, dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej Agory.

Dobre praktyki spółek i marek Grupy Agora przedstawione w raporcie „Odpowiedzialny Biznes w Polsce” dotyczyły obszarów: ład korporacyjny, prawa człowieka, praca i środowisko oraz zaangażowanie społeczne i rozwój społeczności lokalnej. Wśród nich znalazły się m.in. projekty, dzięki którym:

 • ponad 800 tys. zł trafiło na konta akcji charytatywnych (więcej),
 • odbyło się 250 seansów w sieci kin Helios w ramach „Kina na temat” i „Kina na temat Junior” (więcej),
 • ponad 120 szkół uczestniczyło w konkursie „Matematyka się liczy” (więcej),
 • 25 tys. pszczół zostało zaadoptowanych w akcji Greenpeace „Adoptuj pszczołę” dzięki działaniom Gazeta.pl (więcej),
 • 1200 bibliotek otrzymało „Paczkę Literacką” – pakiet książek i audiobooków od Wydawnictwa Agora (więcej),
 • 207 projektów zostało zgłoszonych do konkursu na stypendium „Bilet za horyzont” w projekcie „Gazety Wyborczej” „Jutronauci” (więcej),
 • odbyło się 9 debat „Usłysz swoją szkołę” Radia TOK FM (więcej).


W raporcie „Odpowiedzialny Biznes w Polsce” można też przeczytać o działaniach skierowanych do pracowników Agory, jak np. udział firmy w akcji „2 godziny dla rodziny”, a także długofalowych projektach na rzecz kultury, np. konkursach literackich (Nagroda NIKE oraz Nagroda im. Ryszarda Kapuścińskiego) i artystycznych (konkurs Galerii Plakatu AMS).

Raport „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki” to największy w Polsce przegląd działań biznesu społecznie odpowiedzialnego w danym roku, wydawany przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Na blisko 200 stronach publikacji znaleźć można opisy 1190 dobrych praktyk – 639 nowych i 551 długoletnich zgłoszonych przez 177 firm. Premiera tegorocznej edycji raportu odbyła się podczas 7. Targów CSR 12 kwietnia w Warszawie.

Grupa Agora - samodzielnie lub poprzez swoje spółki i marki - od wielu lat realizuje działania z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu. Jej podejście do tej kwestii opiera się na takich filarach, jak: transparentność, budowanie relacji z partnerami i otoczeniem firmy, różnorodność wśród pracowników oraz wysoka jakość produktów i usług. Agora i jej spółki z grupy kapitałowej inicjują i angażują się w szereg projektów edukacyjnych, społecznych i kulturowych oraz dotyczących zrównoważonego rozwoju. W 2017 r. Agora S.A. zadebiutowała w XI edycji RESPECT Index, indeksu spółek odpowiedzialnych społecznie na GPW w Warszawie.

Lista dobrych praktyk Grupy Agora, która zakwalifikowała się do Raportu "Odpowiedzialny Biznes w Polsce. Dobre praktyki 2017".

 1. „Adoptuj pszczołę” – kampania Gazeta.pl skierowana do internautów i pracowników
 2. Agrafka Agory - Fundacja Agory
 3. Centrum Premier Czerska 8/10 - „Gazeta Wyborczej”
 4. „Gazeta Wyborcza” charytatywnie z okazji Dnia Dziecka
 5. Jutronauci - akcja „Gazety Wyborczej”
 6. „Koperta życia” w „Gazeta Wyborcza”
 7. Krzesła dla ISKIERKI – akcja katowickiej „Gazety Wyborczej”
 8. Matematyka się liczy - akcja „Gazety Wyborczej”
 9. Miasta Idei na Śląsku - akcja „Gazety Wyborczej”
 10. NewsMavens.com – pierwszy europejski serwis tworzony wyłącznie przez kobiety
 11. Kiedy zobaczyłem Cię po raz pierwszy - akcja portalu Gazeta.pl
 12. „Odbudowujemy wieś Wysoka Zaborska” – akcja charytatywna radiostacji Agory
 13. Odpowiedzialne zarządzanie w Agorze S.A.
 14. Odpowiedzialny „Next Time” – czyli ludzie sukcesu o swojej drodze na szczyt - Gazeta.pl
 15. „Paczka literacka” Wydawnictwa Agora i FRSI
 16. Powstańcy 1944 - akcja portalu Gazeta.pl
 17. Pracownia miast - akcja „Gazety Wyborczej”
 18. „Pryvit” – pierwsza bezpłatna gazeta dla Ukraińców we Wrocławiu - wrocławska „Gazeta Wyborcza”
 19. Przystanek: Literatura - akcja AMS
 20. Przystanek: Wyspiański - akcja AMS
 21. Śląskie bez smogu! - akcja„Gazety Wyborczej”
 22. Tydzień Seniora w Poznaniu - akcja „Gazety Wyborczej”
 23. „Usłysz swoją szkołę” – akcja Radia TOK FM
 24. Work-life balance w Grupie Agora
 25. DługoWIECZNI (praktyka długoletnia) - akcja „Gazety Wyborczej”
 26. Fabryka świętego Mikołaja ( praktyka długoletnia) - akcja wrocławskiej „Gazety Wyborczej"
 27. Galeria Plakatu AMS ( praktyka długoletnia) - działania AMS
 28. „Gazeta Wyborcza” jako współorganizator Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego (praktyka długoletnia)
 29. Kino na Temat (praktyka długoletnia) - działania sieci kin Helios
 30. Kultura Dostępna w sieci kin Helios (praktyka długoletnia)
 31. Media Grupy Agora wspierają WOŚP (praktyka długoletnia)
 32. Szkoła z klasą 2.0 (praktyka długoletnia) - we współpracy z Fundacją Agory
 33. Wyborcza na żywo (praktyka długolenia)
 34. Nagroda Radia TOK FM im. Anny Laszuk (praktyka długoletnia)

Źródło: Agora S.A.

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale:

Z początkiem października br. nastąpiły zmiany w Działach Programowym i Licencji spółki Kino Polska TV SA. Dyrektor Programową kanału Stopklatka TV została Jowita Buchman, na stanowisko Dyrektora Programowego kanału Kino Polska awansował Paweł Zająkała, a kanału Kino Polska Muzyka – Marzena Mikłaszewicz. Magdalena Błasiak-Bielińska awansowała na stanowisko...
„Nino o biznesie” w Wirtualnej Polsce
„Nino o biznesie” to nowy program wideo WP, przygotowany przez redakcję money.pl. Prowadząca Nino Dzhikiya zaprasza ludzi ze świata biznesu, motoryzacji i nowych technologii. Emisja w każdy poniedziałek.
Onet.pl najbardziej opiniotwórczym medium września 2018
W rankingu najczęściej cytowanych mediów za wrzesień pierwsze miejsce zajął portal Onet.pl,  wyprzedzając Wirtualną Polskę – podaje IMM w najnowszym raporcie „Najbardziej opiniotwórcze media w Polsce”. Na kolejnych miejscach nalazły się dziennik „Rzeczpospolita” oraz TVN24. Wysoką pozycję Onet.pl zawdzięcza m.in. szerokiemu...
Konkret24 – nowy projekt dziennikarski TVN i Discovery Polska
Grupa TVN i Discovery Polska uruchomiła nowy portal dziennikarski w internecie – Konkret24, który będzie wyłapywał, piętnował i pokazywał czym jest manipulacja. Głównym celem projektu jest stworzenie innowacyjnego, nowoczesnego rozwiązania pozwalającego na walkę ze zjawiskiem dezinformacji nie tylko poprzez wysokiej jakości dziennikarstwo, ale także...
Agata Papis-Maniecka Dyrektor Marketingu Kino Polska TV
Z początkiem października nastąpiły zmiany w Dziale Marketingu Kino Polska TV SA. Do zespołu dołączyła Agata Papis-Maniecka, która objęła funkcję Dyrektor Marketingu. Raportują do Niej m.in. Agata Kwiatkowska i Katarzyna Socha.
 
Signs.pl - Portal polskiej reklamy wizualnej
© 1997-2018 ICOS
. Wszystkie prawa zastrzeżone