logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

34 dobre praktyki Grupy Agora w najnowszym raporcie „Odpowiedzialny Biznes w Polsce”

  PR 13.04.2018, przeczytano 922 razy
ilustracjastrzałka

Już po raz drugi działania Grupy Agora z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu zostały opisane w raporcie Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Grupa Agora z 34 dobrymi praktykami znalazła się trójce firm z największą liczbą projektów zaprezentowanych w najobszerniejszym w Polsce przeglądzie działań biznesu społecznie odpowiedzialnego. 16. edycja raportu FOB, pt. „Odpowiedzialny Biznes w Polsce. Dobre praktyki 2017” została opublikowana dziś – w czwartek, 12 kwietnia br. podczas odbywających się w Warszawie Targów CSR.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/34-dobre-praktyki-grupy-agora-w-najnowszym-raporcie-_odpowiedzialny-biznes-w-polsce_,36148,artykul.html

- W najnowszym raporcie Forum Odpowiedzialnego Biznesu znalazły się aż 34 dobre praktyki Grupy Agora - 24 spośród nich to nowe inicjatywy, co świadczy o dynamicznym rozwoju działań z obszaru odpowiedzialnego biznesu w naszej firmie w 2017 r. Tematyka ta jest jednak bliska Agorze od dawna, co potwierdzają pozostałe projekty - praktyki długoletnie, opisywane też w ubiegłorocznej publikacji. Dodatkowo w 2017 r. wieloletnie zaangażowanie Grupy Agora w działalność społeczną, a także transparentność i ład korporacyjny spółki zostały docenione przez Giełdę Papierów Wartościowych - Agora S.A. zadebiutowała w 11. edycji RESPECT Index, czyli indeksu spółek odpowiedzialnych społecznie – podsumowuje ubiegły rok Nina Graboś, dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej Agory.

Dobre praktyki spółek i marek Grupy Agora przedstawione w raporcie „Odpowiedzialny Biznes w Polsce” dotyczyły obszarów: ład korporacyjny, prawa człowieka, praca i środowisko oraz zaangażowanie społeczne i rozwój społeczności lokalnej. Wśród nich znalazły się m.in. projekty, dzięki którym:

 • ponad 800 tys. zł trafiło na konta akcji charytatywnych (więcej),
 • odbyło się 250 seansów w sieci kin Helios w ramach „Kina na temat” i „Kina na temat Junior” (więcej),
 • ponad 120 szkół uczestniczyło w konkursie „Matematyka się liczy” (więcej),
 • 25 tys. pszczół zostało zaadoptowanych w akcji Greenpeace „Adoptuj pszczołę” dzięki działaniom Gazeta.pl (więcej),
 • 1200 bibliotek otrzymało „Paczkę Literacką” – pakiet książek i audiobooków od Wydawnictwa Agora (więcej),
 • 207 projektów zostało zgłoszonych do konkursu na stypendium „Bilet za horyzont” w projekcie „Gazety Wyborczej” „Jutronauci” (więcej),
 • odbyło się 9 debat „Usłysz swoją szkołę” Radia TOK FM (więcej).


W raporcie „Odpowiedzialny Biznes w Polsce” można też przeczytać o działaniach skierowanych do pracowników Agory, jak np. udział firmy w akcji „2 godziny dla rodziny”, a także długofalowych projektach na rzecz kultury, np. konkursach literackich (Nagroda NIKE oraz Nagroda im. Ryszarda Kapuścińskiego) i artystycznych (konkurs Galerii Plakatu AMS).

Raport „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki” to największy w Polsce przegląd działań biznesu społecznie odpowiedzialnego w danym roku, wydawany przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Na blisko 200 stronach publikacji znaleźć można opisy 1190 dobrych praktyk – 639 nowych i 551 długoletnich zgłoszonych przez 177 firm. Premiera tegorocznej edycji raportu odbyła się podczas 7. Targów CSR 12 kwietnia w Warszawie.

Grupa Agora - samodzielnie lub poprzez swoje spółki i marki - od wielu lat realizuje działania z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu. Jej podejście do tej kwestii opiera się na takich filarach, jak: transparentność, budowanie relacji z partnerami i otoczeniem firmy, różnorodność wśród pracowników oraz wysoka jakość produktów i usług. Agora i jej spółki z grupy kapitałowej inicjują i angażują się w szereg projektów edukacyjnych, społecznych i kulturowych oraz dotyczących zrównoważonego rozwoju. W 2017 r. Agora S.A. zadebiutowała w XI edycji RESPECT Index, indeksu spółek odpowiedzialnych społecznie na GPW w Warszawie.

Lista dobrych praktyk Grupy Agora, która zakwalifikowała się do Raportu "Odpowiedzialny Biznes w Polsce. Dobre praktyki 2017".

 1. „Adoptuj pszczołę” – kampania Gazeta.pl skierowana do internautów i pracowników
 2. Agrafka Agory - Fundacja Agory
 3. Centrum Premier Czerska 8/10 - „Gazeta Wyborczej”
 4. „Gazeta Wyborcza” charytatywnie z okazji Dnia Dziecka
 5. Jutronauci - akcja „Gazety Wyborczej”
 6. „Koperta życia” w „Gazeta Wyborcza”
 7. Krzesła dla ISKIERKI – akcja katowickiej „Gazety Wyborczej”
 8. Matematyka się liczy - akcja „Gazety Wyborczej”
 9. Miasta Idei na Śląsku - akcja „Gazety Wyborczej”
 10. NewsMavens.com – pierwszy europejski serwis tworzony wyłącznie przez kobiety
 11. Kiedy zobaczyłem Cię po raz pierwszy - akcja portalu Gazeta.pl
 12. „Odbudowujemy wieś Wysoka Zaborska” – akcja charytatywna radiostacji Agory
 13. Odpowiedzialne zarządzanie w Agorze S.A.
 14. Odpowiedzialny „Next Time” – czyli ludzie sukcesu o swojej drodze na szczyt - Gazeta.pl
 15. „Paczka literacka” Wydawnictwa Agora i FRSI
 16. Powstańcy 1944 - akcja portalu Gazeta.pl
 17. Pracownia miast - akcja „Gazety Wyborczej”
 18. „Pryvit” – pierwsza bezpłatna gazeta dla Ukraińców we Wrocławiu - wrocławska „Gazeta Wyborcza”
 19. Przystanek: Literatura - akcja AMS
 20. Przystanek: Wyspiański - akcja AMS
 21. Śląskie bez smogu! - akcja„Gazety Wyborczej”
 22. Tydzień Seniora w Poznaniu - akcja „Gazety Wyborczej”
 23. „Usłysz swoją szkołę” – akcja Radia TOK FM
 24. Work-life balance w Grupie Agora
 25. DługoWIECZNI (praktyka długoletnia) - akcja „Gazety Wyborczej”
 26. Fabryka świętego Mikołaja ( praktyka długoletnia) - akcja wrocławskiej „Gazety Wyborczej"
 27. Galeria Plakatu AMS ( praktyka długoletnia) - działania AMS
 28. „Gazeta Wyborcza” jako współorganizator Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego (praktyka długoletnia)
 29. Kino na Temat (praktyka długoletnia) - działania sieci kin Helios
 30. Kultura Dostępna w sieci kin Helios (praktyka długoletnia)
 31. Media Grupy Agora wspierają WOŚP (praktyka długoletnia)
 32. Szkoła z klasą 2.0 (praktyka długoletnia) - we współpracy z Fundacją Agory
 33. Wyborcza na żywo (praktyka długolenia)
 34. Nagroda Radia TOK FM im. Anny Laszuk (praktyka długoletnia)

Źródło: Agora S.A.

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

TVN24 na czele najbardziej opiniotwórczych mediów w Polsce
Stacja TVN24 po raz pierwszy w tym roku została liderem rankingu Najbardziej opiniotwórcze media w Polsce. Jak wynika z analizy Instytutu Monitorowania Mediów, w październiku 2023 roku odnotowała ona ponad 4,9 tys. cytowań przez inne redakcje. Na drugim miejscu plasuje się RMF FM z liczbą ponad 4,4 tys. wzmianek. Trzecią pozycję zajmuje Rzeczpospolita, do informacji której odnoszono...
Dostęp do platform streamingowych wideo deklaruje dwóch na trzech Polaków, a z płatnych serwisów muzycznych korzysta dwóch na pięciu konsumentów. Zaawansowanie technologiczne mieszkańców Polski przejawia się w różnych sferach życia – konsumpcji treści, pomiarze stanu zdrowia czy wykorzystaniu nowych możliwości smartfonów....
Serwisy Gremi Media: 2 mln nowych użytkowników w rok
Gremi Media zanotowała dynamiczny wzrost, osiągając w listopadzie 6,45 miliona realnych użytkowników. To znaczący skok o ponad 2 miliony nowych czytelników w ciągu roku. Jeszcze dynamiczniej rosnąca liczba odsłon generowanych przez użytkowników świadczy o rosnącym zaangażowaniu społeczności korzystającej z treści Gremi Media.
„Wyborcza” i Fundacja Geremka podsumowują drugą edycję szkolenia dla dziennikarzy
3 dni, 18 młodych dziennikarzy i dziennikarek oraz 12 prowadzących – zakończyła się druga edycja szkolenia Parlamentu Europejskiego dla młodych adeptów dziennikarstwa. Zorganizowały je “Wyborcza” i Fundacja Centrum im. prof. Bronisława Geremka.  
TVN Media Biurem Reklamy Telewizyjnej Roku 2023
Według Raportu Specjalnego „Biura Reklamy”, realizowanego przez Kantar na zlecenie Media Marketing Polska, TVN Media po raz kolejny zostało uznane przez reklamodawców za Biuro Reklamy Telewizyjnej Roku. Spółka jest liderem we wszystkich badanych obszarach. Ocena na poziomie 4,5 to drugi najwyższy wynik, który osiągnięto na przestrzeni 20 lat...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764