logo
WIADOMOŚCI

3D w zasięgu ręki – Wacom Pro Pen 3D

Mateusz Zawiślak  PR 06.12.2017, przeczytano 422 razy
ilustracjastrzałka

Firma Wacom przedstawia pióro cyfrowe umożliwiające intuicyjne tworzenie prac plastycznych i rzeźbiarskich oraz projektowanie. Nowością w Pro Pen 3D jest trzeci przycisk obsługujący dodatkowe funkcje, takie jak kontrola obracania i rotacji.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/3d-w-zasiegu-reki-–-wacom-pro-pen-3d,34755,artykul.html

Dzisiaj firma Wacom wprowadziła na rynek pióro cyfrowe Pro Pen 3D wyposażone w nowe funkcje inspirujące profesjonalnych projektantów i artystów do tworzenia jeszcze lepszych dzieł. Pióro zaprojektowano do stosowania wraz tabletami piórkowymi Wacom MobileStudio Pro, Cintiq Pro lub Intuos Pro 2017. Nowość stanowi trzeci przycisk na piórze, obsługujący dodatkowe opcje korzystania z programów i aplikacji 3D. O ostatnią funkcjonalność często prosili kreatywni profesjonaliści oraz użytkownicy zajmujący się wzornictwem przemysłowym, tworzeniem gier, animacjami, rzeczywistością wirtualną i rozszerzoną, a także tworzeniem dwu- i trójwymiarowych prac artystycznych.

- Pióro cyfrowe Pro Pen 3D stworzyliśmy z myślą o klientach zgłaszających potrzebę korzystania z rysika wyposażonego w trzy przyciski i z radością przedstawiamy je naszej społeczności zaangażowanej w działalność kreatywną - powiedział Ed Neumann, Starszy Wiceprezes ds. Marketingu w jednostce organizacyjnej firmy Wacom obsługującej sektor kreatywny. - Pióro Pro Pen 3D charakteryzuje się największą jak dotąd łatwością użytkowania dla artystów i projektantów cyfrowych ceniących płynny workflow, który można w dużym stopniu zindywidualizować.

ilustracjastrzałka

Nowy przycisk na piórze Pro Pen 3D firmy Wacom otwiera przed użytkownikami dodatkowe możliwości manipulacji i przyspieszenia procesu projektowania podczas tworzenia w ramach aplikacji 3D takich, jak ZBrush firmy Pixologic lub Maya firmy Autodesk. Innowacyjność tego rozwiązania polega na tym, że trzy przyciski umożliwiają projektantom i artystom wykonywanie większości prac w aplikacjach 3D bezpośrednio za pomocą pióra, bez potrzeby korzystania z klawiatury. Domyślne ustawienia dla trzeciego przycisku służą do kontroli obracania i rotacji, pozwalając użytkownikom na skupienie się na drobnych szczegółach modelu 3D.

Poprzez oprogramowanie Wacom użytkownicy mogą dokonać indywidualizacji ustawień, dodając skróty klawiszowe swoich ulubionych narzędzi lub poleceń. Mogą na przykład pozostawić domyślne ustawienie trzeciego przycisku i aktywować nim funkcję obracania i rotacji obiektu, co pozwoli im płynnie zmieniać orientację modelu. Mogą też zaprogramować drugi przycisk na obsługę funkcji przesuwania lub przybliżania, w zależności od tego, czy wkład pióra ma unosić się nad tabletem, czy też go dotykać, podczas gdy pierwszy przycisk pozwalałby na szybki dostęp do opcji menu otwieranych kliknięciem prawego przycisku myszy.

ilustracjastrzałka

Pióro cyfrowe Wacom Pro Pen 3D zachowuje te same, cenione przez kreatywnych profesjonalistów cechy, zastosowane w modelu Wacom Pro Pen 2 takie, jak 8192 poziomów czułości na nacisk oraz czuła końcówka pióra. Wszystkie ustawienia
i funkcje można indywidualnie dostosować do potrzeb użytkownika, biorąc pod uwagę preferowany styl wykonywania pracy i workflow.

Skonstruowane z myślą o współpracy z dowolną aplikacją Windows lub Mac, pióro Pro Pen 3D umożliwia naturalne prowadzenie i kontrolę bezpośrednio z ręki użytkownika. Aluminiowy trzon oraz nieco smuklejszy uchwyt nadają mu nowy, atrakcyjniejszy wygląd. Jest to doskonały pomysł na prezent dla projektanta lub artysty pracującego na którymś z profesjonalnych produktów kreatywnych Wacom.

ilustracjastrzałka

Pióro cyfrowe Pro Pen 3D w cenie odpowiednio 99,90 USD, 11 000 JPY, 109,90 EUR, 89,90 GBP jest obecnie dostępne w sprzedaży na stronie www.wacom.com oraz u wybranych detalistów.

Źródło: Wacom

www.wacom.com

Dodatkowe informacje:

*Ceny podane w EUR i GBP zawierają podatek VAT

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale:

Które marki osiągnęły największe wzrosty znajomości podczas MŚ 2018?
Agencja mediowa Starcom, na zakończenie piłkarskich Mistrzostw Świata w Rosji, zbadała znajomość marek, które Polakom kojarzą się z mundialem i polską reprezentacją w piłce nożnej. W badaniu znajomości spontanicznej największe wzrosty, w stosunku do badania przed mistrzostwami, osiągnęły marki Adidas, Visa, Biedronka i Lotos. Odsetek osób,...
Portfolio 38PR & Content Communication powiększyło się o kolejną markę wnętrzarską – KAPPALA. To producent umywalek z kompozytu, które charakteryzuje idealnie gładka powierzchnia, perfekcyjnie cienkie krawędzie, wysoki połysk i nowoczesny design. Choć marka obecna jest na rynku od 2 lat, do tej pory nie podejmowała działań komunikacyjnych. Od...
Influencertool: Analiza i prowadzenie działań z liderami opinii
Influencer marketing to jeden z najszybciej rozwijających się obszarów marketingu. Milionowe zasięgi w połączeniu z osobistą relacją i siłą rekomendacji sprawiają, że trudno dziś wyobrazić sobie markę czy kampanię reklamową nieuwzględniającą tego kanału komunikacji.
Reklama w radiu czy w telewizji? Atrakcyjna witryna sklepowa czy plakaty z nową ofertą? Co tak naprawdę wzbudza zainteresowanie klientów? Jak pokazuje badanie „Polacy w świecie wina”, klientów przyciąga wino! Konsumenci cenią łatwość dostępu do zakupu tego trunku, dlatego już ponad ¼ Polaków kupuje wino w małym sklepie osiedlowym.
Kampania ING: Życie lubi zaskakiwać, zwłaszcza przed pierwszym
ING Bank Śląski promuje nową ofertę, która daje dostęp do pieniędzy na 15 dni przed wpływem pensji na konto. „Pensja na już” dostępna jest dla klientów indywidualnych.
 
sobota 21.07.2018, 147 gości [ lista ]
Signs.pl - Portal polskiej reklamy wizualnej © 1997-2018 ICOS. Wszystkie prawa zastrzeżone