logo
WIEDZA
Polska reklama i poligrafiaWIEDZA

4 grzechy główne digital marketingu

  PR 29.05.2014, przeczytano 1882 razy

Nie jest łatwo osiągnąć sukces na polu marketingu zintegrowanego. Na specjalistów w tej branży czyhają przeróżne pułapki, tym bardziej, że jest to obszar bardzo rozległy i często ciężko ustalić odpowiednie priorytety. Jak uniknąć podstawowych błędów działając w digital marketingu?


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/4-grzechy-glowne-digital-marketingu,21773,artykul.html

1. Angażowanie wszystkich dostępnych środków przy stosunkowo skromnym budżecie.

Digital marketing daje ogromne możliwości promocji naszej marki, poprzez niezmierzone ilości narzędzi, a wciąż pojawiają się nowe. Przez to istnieje znaczna pokusa na wykorzystanie ich wszystkich. Pamiętać jednak należy, że każde z nich powinniśmy skonfrontować z naszym budżetem. Tylko największe marki są w stanie sobie pozwolić na użycie wszystkich dostępnych środków, ponieważ dysponują największymi zasobami finansowymi. Jeśli jednak nie jesteśmy w tak komfortowej sytuacji, powinniśmy realistycznie patrzeć na możliwości jakimi dysponujemy i wybrać tylko kluczowe kanały. Dopiero z czasem nasza promocja może ewoluować i rozszerzać się o dodatkowe pola.

2. Skupianie się na jednym aspekcie (np. social media)

Nie należy też zdecydowanie stawiać się w zupełnie odwrotnej niż ww. sytuacji. Nasi odbiorcy korzystają w Internecie z rozmaitych narzędzi i nie wystarczy próba dotarcia do nich za pomocą jednej platformy. Najwłaściwszym sposobem poruszania się w digital marketingu jest przede wszystkim analiza zachowań naszej grupy docelowej. Być może wcale nasi odbiorcy wcale nie angażują się w social media, a sporo czasu spędzają na forach internetowych? A może robią jedno i drugie? Dokładne przyjrzenie się przyzwyczajeniom konsumentów z pewnością pomoże nam dobrać odpowiednie sposoby dotarcia do nich, a tym samym przyczyni się do sukcesu w digital marketingu.

3. Rewolucjonizowanie zaplanowanej wcześniej strategii

Czasami nasze działania nie odnoszą na samym początku spodziewanych rezultatów, w wyniku czego niektórzy marketerzy wpadają w panikę i usiłują jak najszybciej naprawić dany stan rzeczy. Fakt, że Internet oferuje narzędzia umożliwiające działania ad hoc, sprawia że pokusa ta często staje się trudna do poskromienia. Niektórzy specjaliści nie pamiętają jednak przy tym, że można tym zrobić więcej szkody niż pożytku. Być może marka startuje z zupełnie nową komunikacją i odbiorcy muszą się po prostu przyzwyczaić do nowego języka, a być może zawiniły drobne parametry w doborze grupy docelowej. - komentuje Bartłomiej Pałacki, Social Media Manager GRUPA 365NET. - Strategia oczywiście nie jest sztywnym tworem i warto go modyfikować, jednak nagłe zmiany całego planu z pewnością się nam nie przysłuży. - dodaje.

4. Poświęcanie całej swojej uwagi na urzeczywistnianie strategii

Jeśli chcesz, żeby coś było dobrze zrobione – zrób to sam”. To motto być może sprawdza się w wielu dziedzinach, jednak z pewnością nie należy do nich digital marketing. W tak rozległym obszarze, gdzie do dyspozycji mamy tak wiele narzędzi, zwyczajnie bez wsparcia kompetentnego zespołu nie jest możliwe osiągnięcie sukcesu. Aby nasza marka była zauważona, należy zaufać specjalistom, którzy wprowadzą nową jakość do naszych działań.

Źródło: GRUPA 365NET

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Jak marki kuszą festiwalowiczów
Festiwale muzyczne przeżywają w Polsce prawdziwy rozkwit. Organizatorzy zaskakują nowatorskimi rozwiązaniami i konkurują w ściąganiu największych gwiazd. Na największych polskich festiwalach jak Pol’and’Rock, Open’er Festival czy Orange Warsaw Festival poziom organizacji jest na światowym poziomie. Ale zaplecze to nie wszystko.
Prawie połowa kupujących deklaruje, że wygląd strony jest jednym z najważniejszych czynników decydujących o ich postrzeganiu wiarygodności firmy.[1] Jak zatem budować uniwersalne projekty stron, które nie zginą w morzu im podobnych? Odpowiadają eksperci marki Shoper.
Jak uniknąć pracy za darmo jako freelancer?
Z najnowszego raportu Krajowego Rejestru Długów wynika, że 259 tys. polskich firm nie płaci swoim kontrahentom, a ich sumaryczne przeterminowane należności wynoszą 9,89 mld zł. Problemy z płatnościami w dużym stopniu dotykają niezależnych freelancerów, którzy w priorytetach płatności wielu firm plasują się na samym końcu. Jakie możliwości zabezpieczenia...
Slodkie o wyzwaniach klimatycznych i przyszłości czekolady
Nadchodzący Dzień Czekolady (7 lipca) jest doskonałą okazją do refleksji nad podejmowaniem bardziej zrównoważonych i proekologicznych praktyk w całym łańcuchu produkcji, a także konsumpcji czekolady. Wzrasta świadomość konieczności ochrony środowiska i walki ze zmianami klimatycznymi, co skłania producentów czekoladowych słodkości, do podejmowania działań na...
Przepis na... restaurację. Jak zaprojektować wnętrze ze smakiem?
Architektura jest sztuką użytkową, ale wcale to nie oznacza, że nie ma w niej miejsca na kreatywność. Wręcz przeciwnie – to właśnie prace, w których do głosu dochodzą pomysłowość i niczym nieskrępowana wyobraźnia mogą liczyć na sukces. Sekrety swoich projektów zdradza Kacper Gronkiewicz, znany architekt, autor wielu uznanych projektów wnętrz, w tym...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764