logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

50 Śmiałych 2021 w specjalnym wydaniu „Wysokich Obcasów”

  PR 30.12.2021, przeczytano 484 razy
ilustracjastrzałka

Janina Ochojska, Magdalena Różczka, Magdalena Biejat, Janina Bąk, Katarzyna Zillmann, Anita Włodarczyk czy Maja Kleczewska – to wybrane przykłady z grona 50 Śmiałych kobiet 2021 roku. Wraz z piątkowym numerem „Gazety Wyborczej”, 31 grudnia br. ukaże się specjalne wydanie „Wysokich Obcasów” w całości poświęcone wybranym przez redakcję magazynu bohaterkom mijających 12 miesięcy. 


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/50-smialych-2021-w-specjalnym-wydaniu-_wysokich-obcasow_,394278,artykul.html

Redaktorki „Wysokich Obcasów” na łamach tygodnika publikują co roku listę 50 niezwykłych kobiet, które ich zdaniem są przykładem dla innych i pokazują m.in. jak pomagać potrzebującym, zarażają empatią, walczą z mobbingiem, molestowaniem i przemocą domową, przełamują tabu, „przebijają sufity”, walczą o klimat i zwierzęta, mają odwagę protestować przeciw odbieraniu praw kobietom oraz znajdują siłę, odwagę i upór, aby zmieniać świat na lepsze. 

Koniec roku świętujemy, po raz kolejny wskazując kobiety, których działania nas zachwyciły i dają nam nadzieję. Debata redakcyjna wokół tego numeru jest co roku gorąca – ta lista mogłaby być znacznie dłuższa, wybór jest trudny. Wiele Śmiałych wyróżnionych przez nas w poprzednich latach nie przestaje działać. Do nich dołączają nowe. Poznajcie Śmiałe 2021 roku – pisze we wstępie wyjątkowego numeru „Wysokich Obcasów” redaktorka magazynu Paulina Reiter. 

 W tym roku redakcja tygodnika wyróżniła m.in. kobiety zaangażowane w sytuację na granicy polsko-białoruskiej, m.in. Janinę Ochojską, Magdalenę Różczkę, Martynę Wojciechowską i Magdalenę Biejat za dobroć, za człowieczeństwo, za przyzwoitość i za odruch serca, który nakazuje pomóc drugiemu człowiekowi, gdy jego życie jest zagrożone; Janinę Bąk za odwagę wyznania, że cierpi na chorobę psychiczną; Teoniki Rożynek za przebijanie szklanego sufitu w muzyce; Anitę Włodarczyk za trzeci złoty medal olimpijski i „pozostanie sobą, nawet gdy przyszły sukcesy”; Katarzynę Włodkowską za zachowanie tajemnicy dziennikarskiej mimo nacisków, Katarzynę Zillmann za coming out i sukcesy sportowe oraz Maję Kleczewską za kobietę Konrada w „Dziadach”. 

Te i inne kobiety wyróżnione przez redakcję tytułem „50 Śmiałych 2021” to osoby m.in. ze świata nauki, kultury, sportu czy biznesu znane z pierwszych stron gazet, ale także lokalne aktywistki dotychczas szerzej nieznane opinii publicznej.

Na tegorocznej okładce wyjątkowego numeru „Wysokich Obcasów” znalazł się rysunek Agaty „Endo” Nowickiej, a na nim podobizny Janiny Ochojskiej, Mai Ostaszewskiej, Marysi Złonkiewicz, Jarmiły Rybickiej, Anny Alboth, Magdaleny Różczki oraz innych kobiet na granicy.

Specjalne wydanie „Wysokich Obcasów” ukaże się na rynku prasy wraz z „Gazetą Wyborczą” w piątek, 31 grudnia br. w cenie 8,99 zł. Numer wspiera kampania promocyjna w internecie oraz autopromocja w papierowym wydaniu „Gazety Wyborczej” i w serwisie Wysokieobcasy.pl. Działania reklamowe przygotował zespół marketingu „Wysokich Obcasów”. 

Źródło: Agora SA

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

W środę, 1 lutego wystartowała Akademia Biznesu money.pl. To nowa platforma z eksperckimi treściami podzielonymi na ścieżki tematyczne, które obejmują: zarządzanie, prawo, technologie oraz rynek e-commerce. W ramach Akademii organizowane będą też m.in. warsztaty, webinary i autorskie konferencje dla zainteresowanych tematami związanymi z rozwojem biznesu, kariery czy...
W TVN Warner Bros. Discovery 2022 rok obfitował w inicjatywy zewnętrzne i wewnętrzne z zakresu DEI (Diversity, Equity & Inclusion). Jednym z najważniejszych wydarzeń w tym obszarze w minionym roku było podpisanie przez TVN Karty Różnorodności Forum Odpowiedzialnego Biznesu, a jej zwieńczeniem wygrana w konkursie Nagrody Karty Różnorodności przyznana za projekt...
Plan działania opublikowany przez IAB Tech Lab obejmuje wszystkie pięć filarów zainteresowań organizacji: prywatność konsumentów, adresowalność i technologie zwiększające prywatność (PETs), zaawansowaną telewizję, łańcuch dostaw reklamy programmatic oraz pomiar cross-media.
Telewizja Polska S.A. 31 stycznia 2023 roku podpisała umowę ze spółką Emitel S.A., operatorem technicznym naziemnej infrastruktury nadawczej, na usługę transmisji sygnału multipleksu szóstego. Umowa została zawarta na cztery lata i wchodzi w życie 1 lutego 2023 roku. MUX-6 od 1 lutego zastąpił działający do tej pory multipleks testowy naziemnej telewizji...
Nowa oferta programowa stacji TVN
Wraz z wiosną nadchodzi nowa oferta programowa stacji TVN, której przyświeca idea dostarczania widzom wielowymiarowej rozrywki. Obecna ramówka jest odpowiedzią na potrzeby publiczności oraz dynamiczne zmiany rynku, a także realizacją obietnicy kontentu na najwyższym poziomie. Na antenie TVN pojawią się nowości, ale nie zabraknie również kontynuacji znanych i...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764