logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

5000 broszur na godzinę w Białymstoku

  PR 01.01.2007, przeczytano 4891 razy
ilustracjastrzałka
Roman Kozłowski i Grzegorz Lewandowski

Pierwszy w Polsce system Duplo 5000 ze specjalnym modułem do produkcji kalendarzy został zainstalowany przez firmę Duplo Polska w białostockiej drukarni PRO100. Jego instalacja zapewniła zakładowi szybszą realizację zleceń oraz wyższą jakość produkowanych tu materiałów.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/5000-broszur-na-godzine-w-bialymstoku,4918,artykul.html

Firma PRO100 to drukarnia, która przekształciła się kilka lat temu z agencji reklamowej w zakład produkcyjny. Obecnie realizuje przede wszystkim produkcję akcydensową (w znikomym stopniu opakowania i etykiety), specjalizując się w kalendarzach trójdzielnych. Obsługuje głównie klientów z regionu Białegostoku, ale również z innych części naszego kraju, a także w niewielkim stopniu zleceniodawców z zagranicy (głównie z Anglii i Kanady). W jej parku maszynowym znajdują się cztero- i pięciokolorowe maszyny drukujące. Od lat w zakładzie funkcjonuje introligatornia, którą właściciel drukarni – Roman Kozłowski - stara się sukcesywnie unowocześniać. W ten proces w ostatnim czasie wpisała się również firma Duplo, która zainstalowała tu system do tworzenia broszur.

Jest to już kolejny system 5000 tego producenta zainstalowany w Polsce, ale pierwszy posiadający specjalny moduł do produkcji kalendarzy. To właśnie ta opcja - mówi Roman Kozłowski - obok przywiązania do sprawdzonej już od lat marki (drukarnia wcześniej posiadała system do broszurowania Duplo), atrakcyjnych warunków cenowych, ogromnych możliwości urządzenia oraz jego wysokiej jakości, zadecydowała ostatecznie o wyborze systemu Duplo 5000.

Instalacja urządzenia odbyła się bardzo sprawnie; Roman Kozłowski podkreśla przy tej okazji wysoki profesjonalizm firmy Duplo Polska i jej serwisu. Wkrótce po niej drukarnia zrealizowała pierwsze zlecenie wykorzystując wspomniany moduł do produkcji kalendarzy. Były to małe terminarze dołączane jako insert do lokalnej gazety. Okazało się, że proces wykańczania (zbierania i zszywania) 25 tysięcy takich kalendarzyków w systemie Duplo 5000 zajął zaledwie 16 godzin; dodatkowo drukarnia mogła też zaproponować klientowi bardzo niską cenę – około 30 groszy za sztukę. Tak krótki czas produkcji tego zlecenia oraz szeregu innych, które na bieżąco realizujemy, możliwy jest – mówi Roman Kozłowski - dzięki szybkości ustawienia systemu oraz jego bezawaryjności, co było od samego początku istotnym elementem wpływającym na decyzję o jego zakupie. Głowice zszywające, boczne prowadnice, tylne równiarki, ograniczniki zszywania i złamywania, a nawet prześwit rolek falcujących ustawiane są tu automatycznie w ciągu 25 sekund.

Roman Kozłowski podkreśla również, że system jest przyjazny dla użytkowników, a jego obsługa jest bardzo prosta. Pracę ułatwia również fakt, że w pamięci urządzenia można zapisać nawet do 12 często używanych zadań.

System Duplo 5000 umożliwia produkcję broszur z wydajnością do 5000 egzemplarzy w ciągu godziny. Urządzenie składa się z wież zbierających (DC-10/60), które zbierają arkusz po arkuszu z półek i kierują gotowy zestaw do precyzyjnego modułu szyjąco-złamującego (DBM-500). Zaawansowany system zbierania, zastosowany w urządzeniu obsługuje tradycyjne odbieranie arkusz-po-arkuszu charakterystyczne dla offsetu, ale również może obsługiwać odbieranie zestaw po zestawie, jaki wychodzi z cyfrowych powielaczy lub wydajnego systemu drukująco-kopiującego. Kolejny element systemu to most łączący. Duplo 5000 posiada również obcinarkę (DBM-500T). Wieże zbierające pozwalają na broszurowanie prac, mających nawet 80 stron. Zestaw do produkcji kalendarzy obsługuje formaty: A4 z okładką A3 oraz A5 z okładką A4, o gramaturze od 105 g/m2 do 157 g/m2 (środki) oraz od 157 g/m2 do 250 g/m2 (okładka). Maksymalna liczba arkuszy w zestawie wynosi 12 plus jedna okładka.

Źródło: Duplo Polska

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Druk24h z maszyną cyfrową Fujifilm Revoria Press PC1120
„Wreszcie możemy w pełni oddać kolorystykę naszej barwy firmowej w palecie Pantone 021” – tymi słowami Paweł Grot – prezes zarządu Druk24h podsumowuje niedawną inwestycję w nową, wysokowydajną maszynę cyfrową Fujifilm Revoria Press PC1120. Urządzenie, oferujące druk w trybie CMYK z dwoma kolorami dodatkowymi, w tym różowym, białym i lakierem bezbarwnym, od...
Canon zapowiada udział w targach drupa 2024
Pod hasłem „The Power to Move” firma Canon zaprezentuje na targach drupa 2024 szereg innowacji technologicznych, usług wsparcia, a także różnorodnych koncepcji współpracy z klientami. Pokazom na stoisku Canon będą towarzyszyć zespoły ekspertów, a wszelkie aktywności podejmowane przez firmę w trakcie targów drupa 2024 pomogą zrozumieć jak rozwiązania z obszaru druku...
Koenig & Bauer i CI Flexo na Konferencji Fleksografów
„Gamechanger” – takim mianem określił Paweł Krasowski – Technology Product Manager w firmie Koenig & Bauer (CEE) najnowszą maszynę fleksograficzną z oferty tego producenta – XD Pro, podczas swojego wystąpienia w ramach Konferencji Fleksografów. Prezentacja uwzględniała najnowsze rozwiązania technologiczne Koenig & Bauer, bazujące na technice fleksograficznej, skierowane...
Konica Minolta Business Solutions i Autenti ogłaszają strategiczne partnerstwo, mające na celu przyspieszenie procesu transformacji cyfrowej polskich przedsiębiorstw. To istotny krok w kierunku przyszłości przetwarzania dokumentów.
Stora Enso obniża emisję CO2 związaną z transportem
Stora Enso poinformowała, że jeden z jej klientów – firma Lesjofors - podjęła stosowne działania związane z obniżeniem emisji dwutlenku węgla, wchodzących w tzw. zakres 3 (Scope 3). Obecnie - zamawiane przez nią, gotowe produkty dostarczane przez Stora Enso - są transportowane w samochodach elektrycznych, co – jak podaje firma – ma zredukować emisję CO2...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764