logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

9. edycja Festiwalu Matematyki od „Wyborczej”

  PR 30.11.2023, przeczytano 320 razy
ilustracjastrzałka

W sobotę 2 grudnia br. w siedzibie Agory i Wyborczej w Warszawie (przy ulicy Czerskiej 8/10) będzie miało miejsce wyjątkowe wydarzenie dla dzieci, rodziców i nauczycieli. Odbędą się różnorodne warsztaty, które wprowadzą uczestników w fascynujący świat matematyki. 9. “Festiwal Matematyki” to święto logicznego myślenia, kreatywnego rozwiązywania łamigłówek, zabawy rozwijającej inteligencję i matematycznego podejścia do tych codziennych, jak i niecodziennych wyzwań. W tym roku odbędzie się ono pod hasłem “Matematyka jest wszędzie”. Od pierwszej edycji partnerem wydarzenia jest mFundacja. 


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/9.-edycja-festiwalu-matematyki-od-_wyborczej_,402284,artykul.html

Festiwal jest skierowany do dzieci w wieku szkolnym, ich rodziców i opiekunów oraz nauczycieli przedmiotów ścisłych. Na uczestników będą czekać stoiska tematyczne, warsztaty (nie tylko dla dzieci, ale również dla rodziców i nauczycieli), łamigłówki, zagadki, gry i eksperymenty, a także konkursy z nagrodami! Festiwal potrwa od godziny 10.00 do godziny 15.00. 

“Festiwal Matematyki” pokaże w praktyce, że matematyka stoi za wieloma zjawiskami, takimi jak nowe technologie, ale jest też obecna nawet przy tak pozornie niezwiązanych z nią czynnościach jak pieczenie ciasta czy gra planszowa. Różnorodność i kreatywność wydarzenia mają zainspirować rodziców i nauczycieli do pomysłowej zabawy z dziećmi, która kształci zdolności matematyczne. Podczas wydarzenia uczestnicy poznają najnowsze trendy w dydaktyce, nowoczesne sposoby myślenia o roli matematyki w dowolnych dziedzinach życia, a także metody, jak pomóc dziecku w nauce matematyki.

Podczas Festiwalu wystawionych będzie aż 17 stanowisk tematycznych. Wystawcami w tej edycji są: mFundacja (praktyczny wymiar geometrii – geoplany, tangramy, ozoboty); Akademia Logicznego Myślenia (stwórz własną łamigłówkę!); ERBUD; EZO - Eksperymentuj, Zrozum, Oblicz (atrakcyjne pomoce edukacyjne); Fundacja Uniwersytet Dzieci ( przeprowadzanie eksperymentów); Genius (tu m.in. dzieci poznają japońskie liczydło soroban); Giganci Programowania (tajniki kodowania – Minecraft i Roblox); Karty Grabowskiego (nauka poprzez zabawę); Mały Inżynier (roboty z klocków Lego); MatFizChem, Marta Rogalska (autorskie matematyczne gry i quizy); Matplaneta (łamigłówki jako trening wyobraźni); Mathriders (autorska metoda nauczania, vouchery na zajęcia); Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania MPO (nauka segregacji odpadów komunalnych); MyśliMy Matematycznie (działania matematyczne na klockach LEGOEducation MoreToMath); Niepubliczny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „Supernauczyciel” (matematyczne gry planszowe i online); Vinci – Szkoła Twórczej Nauki (żonglując, dzieci zwiększają koncentrację). 

Dodatkową atrakcję stanowić będzie Fotobudka FotoBoxik, gdzie dzieci będą mogły bezpłatnie zrobić sobie zdjęcia. Oprócz stoisk, wydarzenie wzbogacą różnorodne warsztaty, poprowadzone m.in. przez dr Anetę Czerską, autorkę metody “Cudowne Dziecko” oraz duet muzyka Mikołaja Tabako i matematyka Łukasza Badowskiego z Instytutu Rozwoju Wyobraźni. 

Wstęp na “Festiwal Matematyki” jest bezpłatny, jednak liczba miejsc jest ograniczona, dlatego zachęcamy do zapisów TUTAJ. Zapisy na poszczególne warsztaty będą odbywać się w dniu eventu, od godz. 9.45 w recepcji Agory.

Wydarzeniu towarzyszy zapowiedź w artykule na Wyborcza.pl/Warszawa, relacja z wydarzenia oraz jego podsumowanie. Wydarzenie można śledzić też na Facebooku, a więcej o akcji „Matematyka się liczy” oraz o Festiwalu można przeczytać na wyborcza.pl/matematyka .

Źródło: Agora S.A.

Dodatkowe informacje:

„Gazeta Wyborcza” jest największym opiniotwórczym dziennikiem w Polsce. To codzienny wybór czytelników, którzy szukają informacji, opinii, analiz i komentarzy, chcą poszerzać swoją wiedzę o świecie, a także poszukują atrakcyjnej rozrywki i praktycznych porad.

Wyborcza.pl to serwis prezentujący treści przygotowywane przez redakcję „Gazety Wyborczej" – teksty, materiały wideo, podcasty, reportaże multimedialne. Są one także dostępne w aplikacji mobilnej oraz w wersji na czytniki. Na koniec czerwca 2023 r. społeczność subskrybująca cyfrowe wydanie „Wyborczej” liczyła 295 tys. Więcej informacji o redakcji – https://wyborcza.pl/multimedia/o-nas/

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Marek Czyż powraca do TVP Info z programem „Bez Retuszu”
W niedzielę, 03.03.2024 o godzinie 20:40, widzowie będą mieli okazję ponownie aktywnie uczestniczyć w programie „Bez Retuszu”, który powraca po przerwie. Będzie on transmitowany „na żywo”, zapewniając niepowtarzalną okazję do rozmowy poprzez wysyłanie SMS-ów, czy publikacje komentarzy w kanałach social media widzów z hasztagiem #BezRetuszu. Oprócz zaproszonych gości,...
Dziennikarze dla Planety
Dziennikarze i dziennikarki oraz twórcy internetowi odpowiedzialnie informujący na temat zmiany klimatu, konsekwentnie pogłębiający swoją wiedzę o klimacie zasługują na wsparcie i docenienie. Dlatego powstała strona www.dziennikarzedlaplanety.pl, prezentująca sylwetki, motywacje i pracę takich osób. Strona to niezależna od redakcji inicjatywa Fundacji Climate Strategies...
Magazyn „Spotkania z Zabytkami” - odświeżona forma i wzrost sprzedaży
„Spotkania z Zabytkami” to jedno z najstarszych czasopism popularnonaukowych w Polsce. Ukazuje się od 1977 roku. W czerwcu 2023 roku wydawanie magazynu przejął Narodowy Instytut Konserwacji Zabytków. Pismo przeszło gruntowną modyfikację, poszerzając zakres tematyki o dziedziny takie jak: wzornictwo, sztuka, architektura. Magazyn stał się pismem o profilu...
Rynek reklamy w mediach – styczeń 2024
W internecie i radiu najaktywniejsze reklamowo były marki z branży „Trade”, natomiast w telewizji – „Pharmaceuticals – wynika z danych gemiusAdReal za styczeń 2024.
Biuro Reklamy TVP ogłosiło zasady sprzedaży obowiązujące przy transmisjach Mistrzostw Europy w piłce nożnej UEFA EURO 2024. Mecze będą nadawane w TVP1, TVP2, TVP Sport, oraz na portalu i w aplikacji mobilnej TVP Sport. Pierwszeństwo zakupu - do 10 marca - mają oficjalni sponsorzy. Pierwszy etap sprzedaży czasu reklamowego dla pozostałych klientów rozpocznie się 11...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764