logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

„Babel - Rzeczpospolita Multi-Kulti” - nowość w ofercie podcastowej Tok FM

  PR 19.02.2021, przeczytano 99 razy

19 lutego 2021 r. o godz. 18:00 nastąpi premiera pierwszego odcinka podcastu historycznego "Babel - Rzeczpospolita Multi-Kulti". To nowa propozycja w ofercie podcastowej TOK FM, dostępna na tokfm.pl oraz w aplikacji TOK FM. Co piątek prowadzący Paweł Sulik i Adam Balcer będą odkrywać przed słuchaczami fascynującą, wielokulturową historię Polski.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/_babel---rzeczpospolita-multi-kulti_---nowosc-w-ofercie-podcastowej-tok-fm,390295,artykul.html

"Babel" to kontynuacja dobrze znanego słuchaczom TOK FM podcastu "Lechistan - orientalna historia Polski". Autorzy audycji Paweł Sulik i Adam Balcer będą przedstawiać w niej niezwykłą wielokulturową historię naszego kraju. Pokażą, jaki wpływ na dzieje Polski miały inne narody i kultury, a także jakie historyczne powiązania łączą Polskę z Europą i z całym światem. W swoim programie, w ciekawy i unikalny sposób, z pewną dawką humoru i dystansu opowiedzą również o faktach, datach, wydarzeniach i zjawiskach kulturowych, które znacząco wpłynęły na Polskę, jaką znamy dziś.

Jak przypominają Paweł Sulik i Adam Balcer, od czasu zakończenia II wojny światowej Polska jest jednym z najbardziej jednolitych etnicznie państw w Europie. Wcześniej, przez 600 lat sytuacja była jednak zupełnie inna. W Polsce - w ówczesnych granicach nie-Polacy stanowili większość albo znaczną część mieszkańców. Te wielowiekowe polskie "spotkania z Innymi" sprzyjały nierzadko mieszaniu się kultur. Odwieczny stan wieloetniczności przełożył się na nasze historyczne doświadczenia zarówno konfrontacji, jak i koegzystencji z sąsiadami. Polacy wpływali na nich, ale również sami zostali fundamentalnie ukształtowani przez relacje z innymi nacjami. Szczególnie ten drugi wymiar jest w Polsce wciąż mało znany i niewystarczająco doceniony.

Autorzy podcastu podkreślają, że wśród wielu Polaków pokutuje też myślenie o Polsce jako wyspie ("nasza chata z kraja"), której horyzont kończy się na sąsiadach, a maksymalnie na Europie. A przecież, ze względu na naszą mobilność, mieliśmy także istotny wpływ na historię bardzo odległych krajów i inspirowały nas kultury położone dalej niż za miedzą.

Podcast "Babel - Rzeczpospolita Multi-Kulti" będzie dostępny bez opłat, wyłącznie w internecie - na stronie tokfm.pl oraz w aplikacji mobilnej TOK FM. Kolejne odcinki będą publikowane co tydzień, w piątek o godz. 18:00.

Oferta podcastów historycznych, dostępnych na platformie TOK FM, została w ostatnim czasie wzbogacona również o program "Nowa Europa Wschodnia". Audycje tworzy redakcja serwisu internetowego www.new.org.pl, który prowadzi Fundacja Kolegium Europy Wschodniej im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego. Podcasty przygotowuje zespół pod kierownictwem Jarosława Kociszewskiego.

Źródło: Agora S.A.

www.agora.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

W poniedziałkowym wydaniu Onet Rano ruszyła inicjatywa „Na co Cię stać?” Fundacji Anji Rubik oraz Onet Rano. Celem akcji jest wsparcie finansowe projektów z zakresu szerzenia edukacji seksualnej. Znane osobowości, zaproszone do akcji, zadeklarowały wykonanie określonego zadania-wyzwania po uzbieraniu ustalonej kwoty na cele statutowe SEXEDpl.
Medonet.pl w nowym serwisie edukuje o zdrowym odżywianiu
Medonet uruchamia nowy lifestylowy subserwis poświęcony zdrowemu odżywianiu. Użytkownicy znajdą tam kompendium wiedzy przygotowanej w idei explanatory journalism, które pomoże podejmować świadome decyzje żywieniowe. To kolejna nowość na Medonet.pl wprowadzona w ostatnich tygodniach.
LOVEMEDIA i Telewizja Polska są pierwszymi firmami, które otrzymały złoty znak programu QUALID. Oznacza to, że ukończyły procedurę weryfikacji - spełniły warunki we wszystkich czterech obszarach programu oraz przeszły specjalistyczne szkolenia.
Zespół redakcyjny Telex.hu z Węgier otrzymał Nagrodę #AllForJan – wyróżnienie, które jest upamiętnieniem osoby zamordowanego 3 lata temu słowackiego dziennikarza Jána Kuciaka. Gala #AllForJan była częścią konferencji MEDIA for FREEDOM Summit (d. Press Freedom Conference), wydarzenia online organizowanego 25 lutego przez European Magazine Media...
W związku z publikacjami Onetu, Na Temat, Oko.press, Dziennika Bałtyckiego, Polska The Times, wyborcza.pl, Wprost, WP i innych, w których dokonano manipulacji przekazu wypowiedzi Prezesa Jacka Kurskiego, podczas rozprawy w związku z wniesieniem przez TVP prywatnego aktu oskarżenia przeciwko p. Sadurskiemu, Telewizja Polska żąda zaprzestania powielania wyrwanych z kontekstu...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2021 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764