logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

„Bez Tabu” - nowy cykl Agaty Młynarskiej w Discovery Life

  PR 30.08.2019, przeczytano 212 razy
ilustracjastrzałka

Czy wiesz, że polskie dzieci tyją najszybciej w Europie? Jak wyleczyć się z uzależnienia od gier komputerowych? Ile procent ludzi w naszym kraju decyduje się na randki w sieci i dlaczego? Jakie są najnowocześniejsze metody leczenia raka piersi?Agata Młynarska poprowadzi nowy cykl dokumentów, które będą skupiały się na ważnych i bieżących tematach społecznych.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/_bez-tabu_---nowy-cykl-agaty-mlynarskiej-w-discovery-life,383768,artykul.html

Błyskawiczny rozwój nowych technologii, wzrost gospodarczy, zmiany modelu funkcjonowania rodziny – to jedynie kilka czynników, które mają wpływ na współczesny obraz świata. Realizowany w dokumentalnej konwencji cykl „Bez tabu” podejmie szereg istotnych kwestii społecznych. Tę wyjątkową serię poprowadzi Agata Młynarska – ambasadorka kanału Discovery Life, dziennikarka i publicystka. W kolejnych odcinkach swoją wiedzą i doświadczeniem wesprą ją eksperci i specjaliści z różnych dziedzin. W programie znajdą się nie tylko fachowe analizy, ale też konkretne porady.  

 „BEZ TABU. EPIDEMIA OTYŁOŚCI”

Pierwszy odcinek poruszy temat dziecięcej otyłości. Widzowie poznają dramatyczne historie dzieci, w tym najmłodszej polskiej pacjentki poddanej operacji bariatrycznej. Dla 12-letniej Natalii, ważącej ponad 130 kilogramów ta metoda chirurgiczna stała się jedyną szansą na   powrót do zalecanej wagi i normalne dzieciństwo. Zaproszeni eksperci postarają się odpowiedzieć na pytanie co zrobić, by nie dopuścić do takich sytuacji oraz podpowiedzą jak zadbać o prawidłową wagę i rozwój naszych pociech.

„BEZ TABU. GRY – DZIECIĘCY NAŁÓG”

O tym, że nałóg niejedno ma imię, widzowie przekonają się poznając historie dzieci uzależnionych od gier komputerowych. O zaniedbywaniu codziennych obowiązków, wycofaniu z życia towarzyskiego, porzuceniu dotychczasowych pasji i wyładowywaniu agresji na najbliższych opowie mama 10-letniego Igora, który mimo młodego wieku, wpadł w szpony wirtualnego nałogu. Agata Młynarska odwiedzi jeden z niewielu znajdujących się w Polsce ośrodków, w którym osoby cierpiące na tego typu zaburzenia są poddawane leczeniu. Dziennikarka zwróci się do lekarzy i psychologów z prośbą o wyszczególnienie następstw groźnego nawyku. Jak rozpoznać uzależnienie u dziecka? Jakie skutki może mieć stres towarzyszący kompulsywnemu graniu? Specjaliści podpowiedzą gdzie szukać pomocy i jakimi metodami pracować, by najmłodsi byli w stanie wrócić do zdrowych i „rzeczywistych” aktywności.

„BEZ TABU. MASTEKTOMIA BEZ STRACHU”

Cykl przybliży widzom również temat mastektomii. Zarówno tej, która jest elementem terapii, jak i tej będącej profilaktyką. Agata Młynarska spotykając się z pacjentkami i lekarzami postara się odpowiedzieć na pytanie jakiej pomocy ze strony systemu ubezpieczeń może spodziewać się polska pacjentka? Jakie są najbardziej innowacyjne sposoby przeprowadzania zabiegu? Prowadząca wysłucha też niezwykłych opowieści wyjątkowych kobiet o ich sile, walce i nadziei.

„BEZ TABU. RANDKI INTERNETOWE”

Jak wyglądają współczesne randki? Czego oczekujemy od aplikacji randkowych? Czy szukamy tam prawdziwej miłości czy jedynie przygodnego seksu? Agata Młynarska spotka się z ludźmi, którzy od lat bezskutecznie próbują znaleźć wymarzonego partnera przez Internet. Porozmawia z tymi, którym się udało oraz z osobami traktującymi randkowanie w sieci jako swoisty sport.  

TVN:

  • BEZ TABU. GRY – DZIECIĘCY NAŁÓG - 25.08, GODZ. 11:30

DISCOVERY LIFE:

  • BEZ TABU. EPIDEMIA OTYŁOŚCI - 25.08, GODZ. 13.50
  • BEZ TABU. GRY – DZIECIĘCY NAŁÓG – 1.09, GODZ. 13:50
  • BEZ TABU. MASTEKTOMIA BEZ STRACHU – 8.09, GODZ. 13:50
  • BEZ TABU. RANDKI INTERNETOWE – 15.09, GODZ. 13:50

Źródło: TVN Discovery Polska

www.tvn.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Maciej Stuhr: „Wiadomości” to obecnie główny program hejterski w Polsce
Aktor za pomocą mediów społecznościowych często wypowiada się na temat aktualnych wydarzeń społecznych i politycznych w Polsce. Zdaniem Macieja Stuhra Telewizja Polska służy partii rządzącej głównie do celów propagandowych. Właśnie dlatego otwarcie ją krytykuje, nie ogląda jej i nie chce w żaden sposób być z nią kojarzony. Według niego dziennikarze związani ze stacjami...
Epidemia koronawirusa nie wpłynęła drastycznie na sprzedaż prasy – wynika z analiz prowadzonych przez Kolportera.
AWR „Wprost” rezygnuje z papieru
Zarząd PMPG Polskie Media S.A. podjął decyzję o zmianie modelu wydawniczego swojej spółki zależnej AWR „Wprost” wydawcy portalu wprost.pl i tygodnika „Wprost”.  Od kwietnia treści pod marką Wprost będą publikowane tylko w formie elektronicznej poprzez serwis wprost.pl i w postaci zmienionych e-wydań. Ostatnie wydanie wersji papierowej zaplanowane jest na 30 marca 2020...
Startuje Tarczyński Studio Live
Firma Tarczyński SA współtworzy innowacyjny na skalę Polski projekt skierowany do miłośników gamingu. Tarczyński Studio Live to profesjonalne studio prowadzące transmisje zawodów e-sportowych na żywo. Tylko w czasie premierowego weekendu streamy obejrzało już 120 000 osób.
BMW oraz CNN łączą siły i prezentują serię „The Art of Leadership”
W czasach niepewności inspirujący ludzie odgrywają jeszcze ważniejszą rolę w rozwoju społecznym. BMW Group i CNN International Commercial (CNNIC) połączyły siły, aby przedstawić historie i działalność jednych z najbardziej wybitnych twórców, artystów i liderów naszych czasów.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764