logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

„Białoruskie domino 2021” – Gazeta.pl ponownie wspiera białoruski sen o wolności

  PR 04.03.2021, przeczytano 189 razy

Gazeta.pl po raz kolejny łączy siły z kolektywem reporterskim Outriders – tym razem w ramach projektu „Białoruskie domino 2021”. W związku ze współpracą na łamach portalu regularnie będą prezentowane reporterskie teksty, analizy i wywiady. Prowadzone działania mają na celu wsparcie białoruskiej drogi do wolności.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/_bialoruskie-domino-2021_-%E2%80%93-gazeta.pl-ponownie-wspiera-bialoruski-sen-o-wolnosci,390466,artykul.html

Pierwsza odsłona projektu „Białoruskie domino” miała miejsce w 2020 roku. Wtedy to portal udostępnił swoje łamy reporterom Outriders, którzy relacjonowali powyborcze wydarzenia na Białorusi. Całość była uzupełniana autorskimi treściami tworzonymi przez dziennikarzy Gazeta.pl. Dzięki temu czytelnicy i czytelniczki portalu mieli dostęp nie tylko do ekskluzywnych materiałów z Białorusi po szeroko kwestionowanych wyborach prezydenckich, ale także mogli poznać szerszy kontekst wydarzeń – wszystko za sprawą bliskiej współpracy z białoruskim kolektywem korespondentów Outriders.

– „Białoruskie domino” to kolejny bardzo ważny etap zaangażowania Gazeta.pl w sprawy białoruskiego marzenia o wolności – mówi Łukasz Kijek, redaktor naczelny serwisów informacyjnych Gazeta.pl. – W sierpniu 2020 roku udostępniliśmy łamy Gazeta.pl reporterom Outriders, relacjonującym powyborcze protesty na Białorusi. W ramach „Białoruskiego domina 2021” ukażą się teksty reporterskie, analizy i wywiady pokazujące walkę białoruskiego podziemia z reżimem Łukaszenki. Wspólny projekt Gazeta.pl i Outriders to szansa dla wielu polskich czytelników, by od środka poznać sytuację u naszego wschodniego sąsiada – dodaje.

– To jest projekt wbrew tradycyjnym tendencjom medialnym – mówi Jakub Górnicki, współzałożyciel Outriders. – Nie czekamy aż coś się wydarzy, bo dzieje się cały czas. Dlatego chcemy regularnie dawać kontekst do wydarzeń w Białorusi. A cykl 12 rozmów rzuci światło na różne aspekty aktualnego życia społeczeństwa białoruskiego – dodaje.

Projekt „Białoruskie domino 2021” to kolejny element zaangażowania redakcji Gazeta.pl w istotne tematy. Walka o równość, demokrację i prawa człowieka znajduje się bowiem w DNA portalu. Redakcja regularnie wspiera akcje i projekty dotyczące takich zagadnień, w tym walkę o prawa kobiet czy społeczności LGBTQ+.

Źródło: Agora S.A.

www.agora.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Paryż 2024: 8 dodatkowych kanałów Eurosport w Netia TV
Netia (część Grupy Polsat Plus) i Warner Bros. Discovery w Polsce nawiązały współpracę, dzięki której abonenci usług TV Netii otrzymają bez dodatkowych opłat dostęp do 8 okazjonalnych kanałów Eurosport (7 w jakości HD i 1 w jakości 4K) w całości poświęconych transmisjom wydarzeń z XXXIII Letnich Igrzysk Olimpijskich. Dodatkowo, do końca września, główne kanały...
GRY-OnLine przekształciły się w Webedia Polska SA
W lipcu zakończył się proces kluczowych zmian w spółce GRY-OnLine SA. Od teraz spółka funkcjonuje pod nazwą Webedia Polska SA. Zarządzanie przejmuje nowy zarząd. Z pozycji dotychczasowego prezesa, po ponad dwóch dekadach, ustępuje Mariusz Klamra. Stery polskiego oddziału Webedii przejmują Przemysław Bartula i Michał Bobrowski w równoległych rolach...
Gazeta.pl i Polscy Łowcy Burz: alerty pogodowe dla czytelników
Gazeta.pl rozpoczyna w wakacje współpracę ze specjalistami ze Stowarzyszenia Skywarn Polska znanymi jako Polscy Łowcy Burz. Eksperci od ekstremalnych zjawisk pogodowych przygotują alerty pogodowe, związane m.in. z frontami burzowymi. To przełom w branży medialnej w podejściu do użytkowników i troski o ich bezpieczeństwo latem. 
TVP, PZPN i Betclic planują transmisje rozgrywek piłkarskich
Polski Związek Piłki Nożnej, Pierwsza Liga Piłkarska, Telewizja Polska i Betclic ogłaszają plany dotyczące transmisji rozgrywek Betclic 1. Ligi i Betclic 2. Ligi w sezonach 2024/2025, 2025/2026 i 2026/2027. Publiczny nadawca pokaże przez 3 lata niemal 1,5 tysiąca meczów prowadzonych przez piłkarską centralę. Wszystkie transmisje będą dostępne za darmo w kanałach...
Programy informacyjne TVP na podium. „Pytanie na śniadanie” zyskuje widzów
W poniedziałek, 8 lipca programy informacyjne Telewizji Polskiej – „19.30” i „Teleexpress” znalazły się wśród najliczniej oglądanych tytułów dnia. W lipcu rośnie widownia „Pytania na śniadanie” nadawanego codziennego rano w Dwójce. W TOP10 programów dnia aż 6 pozycji należało do TVP.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764