logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

„Być rodzicem” – nowy podcast „Wysokich Obcasów”

  PR 09.03.2022, przeczytano 183 razy

Dzisiaj – 9 marca br. o godz. 16:00 m.in. na Wysokieobcasy.pl/podcasty swoją premierę będzie mieć nowy cykl podcastów pt. „Być rodzicem”. W co drugą środę dziennikarki „Wysokich Obcasów” Magdalena Keler oraz Agnieszka Urazińska będą dyskutować na temat blasków i cieni macierzyństwa oraz tacierzyństwa. W odcinkach nie zabraknie również rozmów z ekspertami, którzy podpowiedzą, jak zadbać o szczęście, zdrowie i bezpieczeństwo dzieci na każdym etapie ich rozwoju.  


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/_byc-rodzicem_-%E2%80%93-nowy-podcast-_wysokich-obcasow_,395034,artykul.html

- Dzieci to nasze największe szczęście. Dzieci to ogromny kłopot. Dzieci to śmiech, zabawa i beztroska. Dzieci są dla nas – dorosłych ogromnym wyzwaniem. Rodzicielstwo to najpiękniejsza i jednocześnie najtrudniejsza nasza rola – tymi słowami zaczyna się pierwszy odcinek nowego cyklu podcastu „Wysokich Obcasów” pt. „Być rodzicem".  

Począwszy od 9 marca br., w co drugą środę o godz. 16:00 w serwisie Wysokieobcasy.pl/podcasty, na platformie podcastowej TOK FM, na platformie YouTube, a także na najpopularniejszych platformach streamingowych dostępnych w Polsce słuchać będzie można rozmów dziennikarek „Wysokich Obcasów” – Magdaleny Keler i Agnieszki Urazińskiej na temat rodzicielstwa.  

- Obie mamy szczęście być mamami, wiemy jak dużo energii i zaangażowania trzeba, żeby wychowywać dziecko i jak dużo rodzi się przy tym wątpliwości. Obserwujemy też, ile emocji i zainteresowania wzbudzają teksty o dzieciach, które piszemy do „Wysokich Obcasów”. Nasz podcast jest więc odpowiedzią na potrzebę rzetelnej wiedzy o rodzicielstwie, zdrowiu, emocjach dzieci i ich opiekunów – wyjaśniają Magdalena Keler i Agnieszka Urazińska

- W nowym podcaście „Wysokich Obcasów” nie zabraknie rozmów z ekspertami i ekspertkami na co dzień zajmującymi się tematyką parentingową, m.in. zdrowiem psychicznym i fizycznym zarówno dzieci, jak i ich opiekunów, rodzicielstwem bliskości, ale też rodzicielstwem zastępczym – informuje Katarzyna Owczarek, dyrektorka programowa podcastu.  

 - W naszym cyklu oddamy też głos samym rodzicom, ale nie tylko mamom. Stworzymy w nim przyjazną przestrzeń dla ojców, matek, rodziców zastępczych, opiekunów i wszystkich, dla których dzieci są ważne – dodają autorki podcastu.

W pierwszym odcinku cyklu „Być rodzicem" Agnieszka Urazińska i Magdalena Keler porozmawiają z pedagożką Martą Szymczyk o tym, jak o obecnej sytuacji w Ukrainie rozmawiać z dziećmi i jak pomóc przetrwać im ten trudny czas.

- Premiera naszego podcastu przypada na czas, gdy wszyscy żyjemy doniesieniami o wojnie. Lęk i smutek dotykają także dzieci, bo wojna to nie jest tylko sprawa dorosłych. Dlatego pierwszy odcinek podcastu dotyczy właśnie wojny – tego, jak rozmawiać o niej z dzieckiem i dać mu jak największe poczucie bezpieczeństwa – opowiadają Keler i Urazińska.  

„Być rodzicem" to kolejny – trzeci już autorski cykl podcastowy stworzony przez redakcję „Wysokich Obcasów”. Dwa pozostałe to: „Herstorie" (emisja w poniedziałki) – rozmowy Natalii Waloch i Katarzyny Wężyk, w których dziennikarki przedstawiają portrety niezwykłych kobiet oraz „Polka za granicą" (emisja w piątki), w którym Kamila Kalińczak gości mniej lub bardziej znane rodaczki, które znalazły szczęście poza granicami naszego kraju. Wszystkie odcinki podcastów „Wysokich Obcasów” można znaleźć w serwisie Wysokieobcasy.pl/podcasty, na platformie podcastowej TOK FM, na platformie YouTube oraz na najpopularniejszych platformach streamingowych dostępnych w Polsce.  

„Być rodzicem" to również nazwa działu w serwisie Wysokieobcasy.pl utworzonego z myślą o rodzicach, dla których w jednym miejscu redakcja zbiera wiedzę ekspertek i ekspertów z sekcji parentingowych amerykańskiego dziennika „The New York Times", niemieckiego „Die Welt”, francuskiego „Le Figaro” czy hiszpańskiego „El Pais” oraz „Wysokich Obcasów”.  

Redakcja magazynu „Wysokie Obcasy” przygotowuje ponadto specjalne wydania pisma skierowane do opiekunów pt. „Psychologia dla rodziców”, w których pisze m.in. jak przejść przez skomplikowany proces rodzicielstwa, jak najlepiej wychować dziecko i mieć z nim dobrą relację. Pierwszy w tym roku numer magazynu dostępny jest w kioskach od 3 lutego br.

Źródło: Agora S.A.

www.agora.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Jaki materiał fotograficzny uzyska tytuł najlepszego w minionym roku w finale konkursu za „Odwagę patrzenia"? Tego dowiemy się już w czwartek, 8 grudnia 2022 r. po godz. 20:00. Serwis Wyborcza.pl przedstawi finalistów i laureata lub laureatkę Nagrody im. Krzysztofa Millera oraz zwycięzcę lub zwyciężczynię w kategorii „Wolność, solidarność,...
„Polish Gamers Kids”
PURR Media oraz inicjatywa Polish Gamers Observatory prezentują pierwsze w Polsce badanie na temat konsumpcji gier wideo przez dzieci w wieku 9-15 lat – „Polish Gamers KIDS”. Jak pokazują wyniki – dla 88% dzieci z pokoleń Z i Alfa, gry są częścią ich codziennej rutyny, a granie stanowi czynność pierwszego wyboru w wolnym czasie. Badanie „Polish Gamers...
W raporcie „Biura Reklamy 2022” przygotowanym przez magazyn „Media&Marketing Polska” po raz kolejny liderem rankingu w swojej kategorii został AMS. Najwyższe oceny zebrały także zespoły Tandem Media – zarówno ten zajmujący się reklamą radiową (wkrótce jako Tandem Audio Broker), jak i kinową (niebawem pod szyldem Helios Media). Nagrodę...
Rossmann po raz kolejny zajął pierwsze miejsce w rankingu najbardziej zauważalnych w prasie, serwisach internetowych i mediach społecznościowych firm w branży aptek i drogerii. Organizatorem rankingu Top marka jest wydawnictwo Press.
Bankier.pl ponownie wybrany głównym źródłem informacji dla inwestorów giełdowych
Bankier.pl został ponownie uznany za najpopularniejszy i najbardziej wartościowy serwis internetowy dla polskich inwestorów w corocznym badaniu przeprowadzonym przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2022 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764