logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

„Być rodzicem” – nowy podcast „Wysokich Obcasów”

  PR 09.03.2022, przeczytano 328 razy

Dzisiaj – 9 marca br. o godz. 16:00 m.in. na Wysokieobcasy.pl/podcasty swoją premierę będzie mieć nowy cykl podcastów pt. „Być rodzicem”. W co drugą środę dziennikarki „Wysokich Obcasów” Magdalena Keler oraz Agnieszka Urazińska będą dyskutować na temat blasków i cieni macierzyństwa oraz tacierzyństwa. W odcinkach nie zabraknie również rozmów z ekspertami, którzy podpowiedzą, jak zadbać o szczęście, zdrowie i bezpieczeństwo dzieci na każdym etapie ich rozwoju.  


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/_byc-rodzicem_-%E2%80%93-nowy-podcast-_wysokich-obcasow_,395034,artykul.html

- Dzieci to nasze największe szczęście. Dzieci to ogromny kłopot. Dzieci to śmiech, zabawa i beztroska. Dzieci są dla nas – dorosłych ogromnym wyzwaniem. Rodzicielstwo to najpiękniejsza i jednocześnie najtrudniejsza nasza rola – tymi słowami zaczyna się pierwszy odcinek nowego cyklu podcastu „Wysokich Obcasów” pt. „Być rodzicem".  

Począwszy od 9 marca br., w co drugą środę o godz. 16:00 w serwisie Wysokieobcasy.pl/podcasty, na platformie podcastowej TOK FM, na platformie YouTube, a także na najpopularniejszych platformach streamingowych dostępnych w Polsce słuchać będzie można rozmów dziennikarek „Wysokich Obcasów” – Magdaleny Keler i Agnieszki Urazińskiej na temat rodzicielstwa.  

- Obie mamy szczęście być mamami, wiemy jak dużo energii i zaangażowania trzeba, żeby wychowywać dziecko i jak dużo rodzi się przy tym wątpliwości. Obserwujemy też, ile emocji i zainteresowania wzbudzają teksty o dzieciach, które piszemy do „Wysokich Obcasów”. Nasz podcast jest więc odpowiedzią na potrzebę rzetelnej wiedzy o rodzicielstwie, zdrowiu, emocjach dzieci i ich opiekunów – wyjaśniają Magdalena Keler i Agnieszka Urazińska

- W nowym podcaście „Wysokich Obcasów” nie zabraknie rozmów z ekspertami i ekspertkami na co dzień zajmującymi się tematyką parentingową, m.in. zdrowiem psychicznym i fizycznym zarówno dzieci, jak i ich opiekunów, rodzicielstwem bliskości, ale też rodzicielstwem zastępczym – informuje Katarzyna Owczarek, dyrektorka programowa podcastu.  

 - W naszym cyklu oddamy też głos samym rodzicom, ale nie tylko mamom. Stworzymy w nim przyjazną przestrzeń dla ojców, matek, rodziców zastępczych, opiekunów i wszystkich, dla których dzieci są ważne – dodają autorki podcastu.

W pierwszym odcinku cyklu „Być rodzicem" Agnieszka Urazińska i Magdalena Keler porozmawiają z pedagożką Martą Szymczyk o tym, jak o obecnej sytuacji w Ukrainie rozmawiać z dziećmi i jak pomóc przetrwać im ten trudny czas.

- Premiera naszego podcastu przypada na czas, gdy wszyscy żyjemy doniesieniami o wojnie. Lęk i smutek dotykają także dzieci, bo wojna to nie jest tylko sprawa dorosłych. Dlatego pierwszy odcinek podcastu dotyczy właśnie wojny – tego, jak rozmawiać o niej z dzieckiem i dać mu jak największe poczucie bezpieczeństwa – opowiadają Keler i Urazińska.  

„Być rodzicem" to kolejny – trzeci już autorski cykl podcastowy stworzony przez redakcję „Wysokich Obcasów”. Dwa pozostałe to: „Herstorie" (emisja w poniedziałki) – rozmowy Natalii Waloch i Katarzyny Wężyk, w których dziennikarki przedstawiają portrety niezwykłych kobiet oraz „Polka za granicą" (emisja w piątki), w którym Kamila Kalińczak gości mniej lub bardziej znane rodaczki, które znalazły szczęście poza granicami naszego kraju. Wszystkie odcinki podcastów „Wysokich Obcasów” można znaleźć w serwisie Wysokieobcasy.pl/podcasty, na platformie podcastowej TOK FM, na platformie YouTube oraz na najpopularniejszych platformach streamingowych dostępnych w Polsce.  

„Być rodzicem" to również nazwa działu w serwisie Wysokieobcasy.pl utworzonego z myślą o rodzicach, dla których w jednym miejscu redakcja zbiera wiedzę ekspertek i ekspertów z sekcji parentingowych amerykańskiego dziennika „The New York Times", niemieckiego „Die Welt”, francuskiego „Le Figaro” czy hiszpańskiego „El Pais” oraz „Wysokich Obcasów”.  

Redakcja magazynu „Wysokie Obcasy” przygotowuje ponadto specjalne wydania pisma skierowane do opiekunów pt. „Psychologia dla rodziców”, w których pisze m.in. jak przejść przez skomplikowany proces rodzicielstwa, jak najlepiej wychować dziecko i mieć z nim dobrą relację. Pierwszy w tym roku numer magazynu dostępny jest w kioskach od 3 lutego br.

Źródło: Agora S.A.

www.agora.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Zmiany w zarządzie Fundacji TVN
W związku z zakończeniem kadencji dotychczasowego zarządu Fundacji TVN, przypadającym na 14 kwietnia br., Rada Fundacji TVN podjęła decyzję o mianowaniu nowych członków zarządu. Katarzyna Kolenda-Zaleska, dotychczasowa prezes Fundacji TVN, zakończyła swoją 8-letnią kadencję. Z początkiem maja nowe stanowisko łączące funkcje prezesa i dyrektora zarządzającego Fundacji...
Tenesys transformuje koncern mediowy Bonnier
Stworzona w Polsce firma Tenesys przeprowadziła migrację i modernizację infrastruktury Grupy Bonnier. Usunęła przestarzałe systemy, poprawiając wydajność, stabilność i skalowalność. Dzięki partnerstwu z OVHcloud, Tenesys zwiększyła elastyczność i efektywność zarządzania zmianą technologiczną w dużych korporacjach.
Nowe cenniki Grupy Eurozet
Z dniem 29 kwietnia br. Grupa Eurozet wprowadza nowe cenniki reklam pakietów, sieci i wybranych stacji radiowych. Decyzja biznesowa została podjęta m.in. w związku z dobrą koniunkturą na rynku reklamy radiowej oraz rosnącymi wynikami słuchalności stacji wchodzących w skład grupy.  
Bilguun Ariunbaatar w Radiu ZET
W czwartek 11 kwietnia br. do ekipy porannego programu Radia ZET „Dzień dobry bardzo” dołączy Bilguun Ariunbaatar  
Udział Radia ZET najwyższy od 2014 roku
W fali I-III 2024 badania Radio Track udział w czasie słuchania Radia ZET wzrósł do 14,6 proc. To najlepszy wynik stacji od 10 lat. Ostatnia fala okazała się również rekordowa dla całej Grupy Eurozet.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764