logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

„Definicja Brzmienia” – nowy projekt muzyczny Czwórki

  PR 22.04.2020, przeczytano 905 razy
ilustracja

Radiowa Czwórka przygotowała nowy, digitalowy projekt muzyczny – „Definicja Brzmienia”. W jego ramach wyemitowany zostanie cykl filmów edukacyjno-dokumentalnych poświęconych historii różnych gatunków muzyki elektronicznej.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/_definicja-brzmienia_-%E2%80%93-nowy-projekt-muzyczny-czworki,386690,artykul.html

„Definicja Brzmienia” w niestandardowy sposób prezentuje gatunki muzyki elektronicznej od techno, przez trance i electro, a na triphopie kończąc. Każdy z odcinków mini serii opowiada historię jednego gatunku z uwzględnieniem czasu, miejsca i okoliczności w jakich się on narodził. Za koncept i realizację cyklu odpowiadają Norbert „Bert” Borzym i Kamil Jasieński.

- W czasach, kiedy mamy do czynienia z mnogością podgatunków łatwo się pogubić  w różnorakim i zawiłym nazewnictwie. Projekt ma charakter edukacyjny, więc oprócz zdefiniowania konkretnych brzmień, postaramy się także wyjaśnić ich genezę i przedstawić rys historyczny. Aby dobrze zrozumieć muzykę, należy najpierw poznać miejsce i czas  w jakich powstawała. Czwórkowa Definicja Brzmienia sprawi, że już nikt nie będzie mylił techno z housem – mówią o projekcie jego autorzy.

Pierwszy film z cyklu "Definicja Brzmienia" poświęcony jest muzyce house.

W ramach cyklu „Definicja Brzmienia” zaplanowano emisję dziewięciu kilkuminutowych filmów animowanych. Pierwszy z nich poświęcony muzyce house można już zobaczyć w kanałach social media (Facebook, YouTube i Instagram).

Kolejne odcinki serii będą publikowane cyklicznie w nadchodzących tygodniach.

Za produkcję cyklu „Definicja Brzmienia” i jego promocję w internecie odpowiada agencja Madogz.

Źródło: Czwórka Polskie Radio

www.polskieradio.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Programy informacyjne TVP na podium. „Pytanie na śniadanie” zyskuje widzów
W poniedziałek, 8 lipca programy informacyjne Telewizji Polskiej – „19.30” i „Teleexpress” znalazły się wśród najliczniej oglądanych tytułów dnia. W lipcu rośnie widownia „Pytania na śniadanie” nadawanego codziennego rano w Dwójce. W TOP10 programów dnia aż 6 pozycji należało do TVP.
TVP zawiadamia Prokuraturę o podejrzeniu popełnienia przestępstwa
Telewizja Polska Spółka Akcyjna w likwidacji informuje, że w dniu 8 lipca 2024 roku złożyła do Prokuratury Okręgowej w Warszawie zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa wyrządzenia szkody w obrocie gospodarczym, oszustwa oraz fałszerstwa faktur przez byłą dyrektor TVP i inne osoby pełniące funkcje kierownicze oraz współpracujące z TVP S.A. w likwidacji.
Podcast „WojewódzkiKędzierski” w wakacyjnej odsłonie
W najbliższy poniedziałek 15 lipca o godzinie 20:00 na stronie głównej Onetu, w Onet Audio, na kanale YouTube „WojewódzkiKędzierski” oraz na popularnych platformach podcastowych ruszy specjalne wakacyjne wydanie podcastu „WojewódzkiKędzierski”. Prowadzący Kuba Wojewódzki i Piotr Kędzierski przenieśli swoje studio podcastowe do...
Wakacyjny program „Onet Wakacje”
Od lipca br. na stronie głównej Onetu można oglądać nowy program „Onet Wakacje” z Karoliną Walczowską w roli prowadzącej. Program jest emitowany w każdy piątek o godz. 12.00 na Onet.pl i jest częścią cyklu redakcyjnego „Onet Wakacje”, który przez całe wakacje pojawia się na stronie głównej Onetu.
Mediapanel za czerwiec 2024
Poniżej prezentujemy szczegółowe zagregowane miesięczne dane pochodzące z badania internetu: rankingi wydawców oraz aplikacji. Prezentujemy również zestawienie audytowanych playerów audio i wideo – ich wyniki pokazujemy w agregacji do grup mediowych, biorących udział w badaniu.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764