logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

„Fakty” z Nagrodą Specjalną Radia ZET imienia Andrzeja Woyciechowskiego

  PR 18.11.2022, przeczytano 226 razy

Redakcja Faktów – najchętniej oglądanego serwisu informacyjnego w Polsce – została uhonorowana nagrodą specjalną Radia ZET imienia Andrzeja Woyciechowskiego. Kapituła konkursu przyznała ją z okazji 25. rocznicy powstania programu m.in. za wierne stanie na straży wartości – pluralizmu poglądów, demokracji, wolności słowa i praw człowieka – oraz niezmienne prezentowanie najwyższego standardu programu informacyjnego. Fakty ukazują się na antenie stacji TVN od października 1997 roku. Na przełomie tych lat w programie wyemitowano około 4500 godzin relacji z najważniejszych wydarzeń dla Polski i świata. Serwis informacyjny TVN każdego wieczoru ogląda blisko 3 mln widzów w Polsce, co stawia go w pozycji lidera wśród programów newsowych.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/_fakty_-z-nagroda-specjalna-radia-zet-imienia-andrzeja-woyciechowskiego,398031,artykul.html

Podczas uroczystej gali nagrodę Radia ZET imienia Andrzeja Woyciechowskiego w imieniu Faktów odebrał Michał Samul, członek zarządu TVN Warner Bros. Discovery, redaktor naczelny stacji TVN24 oraz Faktów. Wręczyła ją Katarzyna Radziwiłł, córka Andrzeja Woyciechowskiego. W wygłoszonej laudacji podkreśliła, że wyróżnienie przyznane zostało za “balans tego co lokalne, krajowe i światowe, nieustające doskonalenie jakości słowa i obrazu, wierne stanie na straży wartości: pluralizmu poglądów, demokracji, wolności słowa i praw człowieka, bezkompromisową wierność misji dziennikarskiej, walkę – zwłaszcza w ostatnim roku – o niezależność mediów oraz niezmienne prezentowanie najwyższego standardu programu informacyjnego”.

- Z dumą obserwuję odwagę, dociekliwość i konsekwencję, którą na co dzień prezentuje cała redakcja i niezrównany zespół "Faktów". Ich pasją i życiową misją jest rzetelne komentowanie świata i bycie dla nas – widzów – codziennie tam, gdzie dzieje się coś ważnego, w centrum wydarzeń zarówno w kraju, jak i za granicą – podkreśla Kasia Kieli, President & Managing Director Warner Bros. Discovery w Polsce i CEO TVN. - W nowe ćwierćwiecze wchodzimy silniejsi, ponieważ w nowej połączonej organizacji – Warner Bros. Discovery – mamy obok TVN24 i "Faktów" pierwszą i największą stację informacyjną na świecie – CNN. Ogromnie się cieszę, że "Fakty", jeden z okrętów flagowych TVN, z którego jesteśmy niezmiernie dumni, są doceniane przez wybitnych przedstawicieli środowiska dziennikarskiego. Jednocześnie, jestem pewna, że lata największej świetności dopiero przed nami! – dodaje Kasia Kieli.

- Bardzo dziękuję w imieniu całego zespołu za tę nagrodę. Wystartowaliśmy 25 lat temu, a tworząca wtedy "Fakty" ekipa rzuciła wyzwanie konkurencji. Pokazaliśmy, że można telewizyjne programy informacyjne robić w zupełnie inny sposób, w innym tempie i w innym porządku – koncentrując się na potrzebach widza, dostrzegając to, czym żyje on na co dzień. Redakcja "Faktów" ma swoje doświadczenia i ma swój koloryt. Tworzy ją wspaniały zespół – wymagający i niezależny. Wszystko, co udało się nam osiągnąć, zawdzięczamy ciężkiej pracy. Zdobyliśmy zaufanie milionów Polaków, którzy wiedzą, że za naszym programem stoi ekipa, która wierzy w swoją misję – która niezależność, uczciwość dziennikarską, odpowiedzialność za słowo i swojego widza stawia na pierwszym miejscu. Ta nagroda jest dla wszystkich tych, którzy w "Faktach" byli i są. Będziemy stali na straży naszych wartości, nie przestaniemy wierzyć w naszą pracę i cieszyć się dziennikarstwem. Naszym największym i jedynym sojusznikiem jest po prostu prawda – podkreśla Michał Samul, członek zarządu TVN Warner Bros. Discovery, szef Pionu Informacji TVN oraz redaktor naczelny TVN24 i Faktów.

Fakty TVN emitowane są codziennie przez 7 dni w tygodniu, od 3 października 1997 roku, tj. od początku nadawania stacji TVN, która w tym roku świętuje swoje 25-lecie. Na przestrzeni tych lat widzowie obejrzeli ponad 4500 godzin programu. Fakty TVN to marka sama w sobie, która oznacza rzetelne dziennikarstwo i obiektywne informacje. Widzowie darzą serwis zaufaniem, co potwierdzają dane oglądalności. Serwis informacyjny TVN Warner Bros. Discovery konsekwentnie prowadzi w zestawieniu najchętniej oglądanych programów newsowych w Polsce. Co wieczór ogląda go 23% mieszkańców kraju.

Prowadzący Fakty TVN codziennie o 19.00 relacjonują, co ważnego działo się danego dnia w przestrzeni politycznej, ekonomicznej czy kulturalnej w Polsce. Poza nimi program tworzy zespół ponad 20 reporterów z Warszawy i sześciu ośrodków regionalnych, a także korespondentów zagranicznych, którzy pojawiają się zawsze tam, gdzie dzieje się coś ważnego. Wszystko po to, by w samym środku wydarzeń, bezkompromisowo – często zadając niewygodne pytania – dotrzeć do prawdy i sedna każdej sprawy.

Codzienne wydanie „Faktów” można oglądać nie tylko przed telewizorem, ale także online za pomocą platformy player.pl oraz poprzez aplikację mobilną TVN24 GO. Na markę „Faktów” składają się też: „Fakty o świecie”, „Fakty po południu” czy „Fakty po Faktach”, emitowane zaraz po głównym wydaniu, w których prowadzący wraz z zaproszonymi gośćmi komentują najistotniejsze tematy dnia.

Nagroda Radia ZET imienia Andrzeja Woyciechowskiego jest uznawana za jedną z najbardziej prestiżowych nagród świata dziennikarskiego w Polsce. Jej celem jest uhonorowanie dziennikarzy za odwagę w docieraniu do prawdy i odkrywanie tego, co wcześniej było ukryte lub niedopowiedziane. W Kapitule Konkursu zasiadają wybitni przedstawiciele polskiego dziennikarstwa i rynku mediów oraz Katarzyna Radziwiłł. Po raz pierwszy Nagrodę wręczono w 2005 roku w 10. rocznicę śmierci jej Patrona. Pomysłodawcą i organizatorem Nagrody jest Radio ZET.

Źródło: TVN S.A.

www.tvn.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Pierwsza, testowa analiza Digital OOH w oparciu o dane z badania Mediapanel
Gemius na konferencji Data Driven Digital OOH zaprezentował wyniki testowej analizy zasięgu ekranów cyfrowych w przestrzeni miejskiej. Z danych wynika, że nośniki DOOH AMS generują łącznie 72,6% zasięgu liczonego dla ogólnopolskiej populacji 7 – 75 i mierzonego wskaźnikiem OTS.
3 sekundy – to granica cierpliwości przeciętnego klienta sklepu internetowego. Dłużej na załadowanie strony czekać nie będzie. Pójdzie na zakupy gdzie indziej. Dlatego, mając na uwadze potrzeby rynku, home.pl zrobiło w swojej serwerowni rewolucję technologiczną. Nowe, wydajne maszyny, w które zainwestowała firma, odpowiadają na potrzeby nawet bardzo...
Grupa RMF opublikowała cenniki reklamowe, które obowiązywać będą od 9 stycznia 2023 roku. Dodatkowo wprowadzane są nowe oferty i możliwości jakościowego wyróżnienia na antenie. Od przyszłego roku cenniki obowiązywać też będą na krótsze niż dotychczas okresy – zazwyczaj dwumiesięczne.
Monika Tutak-Goll na czele wszystkich redakcji marki Wysokie Obcasy
Redakcje “Wysokich Obcasów” – tygodnika, serwisu Wysokieobcasy.pl oraz miesięcznika “Wysokie Obcasy Extra” będą mieć nową naczelną. Od 1 grudnia 2022 r. będzie nią Monika Tutak-Goll. To dziennikarka i redaktorka, związana z marką “Wysokie Obcasy” od ponad 12 lat.

Skonsolidowany przychód ze sprzedaży za 3 kwartały 2022 r. wynosi ponad 32 mln zł i jest o 58% wyższy niż w analogicznym okresie 2021 r. Skonsolidowana EBITDA za 3 kwartały br. wyniosła 3,2 mln zł.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2022 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764