logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

„Gazeta Uchodźców" – 20 czerwca ukaże się specjalna „Wyborcza" przygotowana przez uchodźców

  PR 17.06.2022, przeczytano 268 razy

W poniedziałek, 20 czerwca br. przypada Światowy Dzień Uchodźcy. Z tej okazji redakcja „Gazety Wyborczej” odda swoje łamy imigrantom z różnych części świata, którzy przybyli do Polski, uciekając przed wojnami i prześladowaniami. Wyjątkowe wydanie pt. „Gazeta Uchodźców” dostępne będzie w punktach sprzedaży prasy i na Wyborcza.pl/gazetauchodzcow.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/_gazeta-uchodzcow_-%E2%80%93-20-czerwca-ukaze-sie-specjalna-_wyborcza_-przygotowana-przez-uchodzcow,396289,artykul.html

– Postanowiliśmy zrobić rzecz niesłychaną i bezprecedensową. Z okazji Światowego Dnia Uchodźcy oddaliśmy przygotowanie codziennego wydania „Wyborczej" uchodźcom, którzy żyją w Polsce albo którzy przez Polskę przeszli na swym szlaku migracyjnym. 20 czerwca na naszych łamach ukażą się teksty przygotowane przez przybyszy z Ukrainy i Białorusi, Afganistanu i Syrii, irackiego Kurdystanu i Tadżykistanu, Erytrei i Birmy. Autorami będą nastolatki i ludzie dojrzali, kobiety i mężczyźni, dziennikarki i dziennikarze, ale też ludzie najrozmaitszych zawodów – wyjaśnia Bartosz T. Wieliński, zastępca redaktora naczelnego „Gazety Wyborczej” i szef działu zagranicznego dziennika.

W ten sposób redakcja „Wyborczej” chce zamanifestować, jak wielka zmiana dokonała się ostatnio w Polsce – uchodźcy stali się widoczną częścią naszego kraju, a słowo „uchodźca" przestaje budzić negatywne skojarzenia.

Ukazujące się 20 czerwca wydanie „Gazety Wyborczej" przygotuje grono ciekawych postaci, które opowiedzą o swoim życiu w Polsce i o tym, co dzieje się w ich rodzinnych stronach. Napiszą o blaskach i cieniach życia w naszym kraju, o tym, co działa dobrze i co należy jeszcze poprawić. Czytelnicy i czytelniczki poznają też wyniki sondażu pokazujące, jak Polacy pomagają uchodźcom w Polsce i czy się ich boją. Wszystkie treści będzie można znaleźć też na Wyborcza.pl/gazetauchodzcow.

Bezprecedensowa dziennikarska inicjatywa, jaką jest „Gazeta Uchodźców", będzie wielobarwna – tak jak wielobarwna staje się Polska na naszych oczach – dodaje Bartosz T. Wieliński.

Dodatkowo, w „Gazecie Uchodźców” „Wyborcza” podsumuje zbiórkę dla mieszkańców Mariupola, którą wspólnie z fundacją HumanDoc uruchomiła 2 marca. W ciągu kilku tygodni - do 16 maja br. „Wyborcza” oraz „Wysokie Obcasy” zebrały i przekazały organizacji 150 tys. zł, które wpłacili ich czytelnicy i czytelniczki. Fundacja wydała środki głównie na organizację ewakuacji ludności z Mariupola. Oprócz tego dostarcza transporty z pomocą humanitarną, jak również pomaga uciec do Polski i innych krajów tym, którzy się na to zdecydują.

20 czerwca na łamach tradycyjnego wydania i na Wyborcza.pl ukaże się wywiad z Dominiką Springer, członkinią zarządu Fundacji HumanDoc, która opowie m.in., w jaki sposób zostały i zostaną wykorzystane środki od czytelników i czytelniczek „Wyborczej” i „Wysokich Obcasów”. 

Od chwili rosyjskiego ataku na Ukrainę zespół „Wyborczej” nie tylko relacjonuje wydarzenia zza naszej wschodniej granicy, ale też podejmuje kolejne działania wspierające objęty wojną kraj oraz jego mieszkańców. W tym celu m.in. powstały specjalne wydania gazety dla Ukrainek i Ukraińców uciekających przed wojną, a Wyborcza.pl prowadziła sprzedaż subskrypcji cyfrowych-cegiełek. W Klubie Wyborczej o wojnie w Ukrainie rozmawiali m.in. Timothy Snyder i Adam Michnik, a tytuł Człowiek Roku „Gazety Wyborczej” w 2022 r. został przyznany ukraińskiemu pisarzowi, poecie, aktywiście i wolontariuszowi Serhijowi Żadanowi. Do grona organizacji wspierających Ukrainę dołączyła też Fundacja Gazety Wyborczej, która wraz z partnerami ustanowiła Fundusz na rzecz ukraińskich mediów.

Źródło: Agora S.A.

www.agora.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Najważniejsze zmiany w centrum Warszawy, miejskie i prywatne inwestycje w tym rejonie oraz problemy mieszkańców tej części miasta – to niektóre z tematów, które będą ukazywały się przez cały lipiec na łamach „Gazety Stołecznej” oraz w serwisie Warszawa.wyborcza.pl. Materiały z nowego cyklu redakcyjnego pt. „Centrum Warszawy....
Rafał Madajczak redaktorem naczelnym Gazeta.pl
Od 1 lipca br. Rafał Madajczak będzie redaktorem naczelnym Gazeta.pl. To całkowicie nowe stanowisko w strukturach portalu, który ma ambicję wyróżniać się w internecie oraz tworzyć innowacyjne i społecznie zaangażowane medium na nowe czasy. Rafał Madajczak jako dyrektor kreatywny Gazeta.pl był współtwórcą m.in. „Alarmu dla klimatu” –...
Dla TikToka nadrzędnym celem jest dbanie o bezpieczeństwo swojej ponad miliardowej społeczności. By tworzyć przyjazną i otwartą dla każdego cyfrową przestrzeń, platforma na bieżąco reaguje na treści, które naruszają jej Zasady Społeczności oraz Warunki Świadczenia Usług. Najnowszy Raport Egzekwowania Zasad Społeczności przedstawia działania podjęte w pierwszym...
Wieloletnia współpraca obu firm poszerzyła się dzięki wykorzystaniu voicebotów w badaniach opinii i satysfakcji Klientów PZU. Należąca do Grupy OEX spółka Voice Contact Center stworzyła dla PZU dedykowane rozwiązanie w swojej autorskiej technologii. Klienci po kontakcie z infolinią firmy ubezpieczeniowej mogą spodziewać się telefonu od Primebota –...
Piotr Karczmarczyk w zespole Moto.pl
Moto.pl, jeden z najpopularniejszych polskich serwisów motoryzacyjnych wzmacnia swój zespół redakcyjny. W czerwcu br. do grona jego dziennikarzy dołączył Piotr Karczmarczyk, związany wcześniej z serwisem Auto-swiat.pl.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2022 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764