logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

„Gazeta Wyborcza” z 14 nagrodami European Newspaper Awards

  PR 11.12.2020, przeczytano 572 razy

„Gazeta Wyborcza” w nowej szacie graficznej, wprowadzonej w ubiegłym roku, zdobyła aż 14 nagród European Newspaper Awards - w prestiżowym konkursie oceniającym najlepiej zaprojektowane gazety Europy. Jury doceniło m.in. okładki dziennika poświęcone wyborom prezydenckim i pandemii, a także projekty multimedialne i internetowe dziennika. Laureatów tegorocznych, 22. European Newspaper Awards poznaliśmy 10 grudnia br.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/_gazeta-wyborcza_-z-14-nagrodami-european-newspaper-awards,389527,artykul.html

W tym roku odbyła się 22. edycja konkursu dla najlepiej zaprojektowanych gazet w Europie. „Gazeta Wyborcza” wystartowała w nim po raz pierwszy, a obok niej do rywalizacji o tytuły najlepiej zaprojektowanej gazety regionalnej, ogólnokrajowej i tygodnika oraz o nagrody tematyczne w 20 kategoriach stanęło ponad 160 gazet z 25 krajów.  

Decyzją konkursowego jury „Gazeta Wyborcza” zdobyła 14 nagród w 11 kategoriach. Za najlepsze uznane zostały m.in. pierwsze strony dziennika: z 14 marca (poświęcona pandemii) i z 11 lipca (związana z wyborami prezydenckimi). Zespół dziennika został też nagrodzony za ilustracje, news, fotoreportaż, projekty multimedialne i infografiki internetowe - wszystkie nagrodzone prace można oglądać na Wyborcza.pl/ENA  

Nową makietę „Gazety Wyborczej” na jej 30. urodziny w 2019 roku zaprojektował Jacek Utko, jeden z bardziej utytułowanych grafików na świecie. W konkursie ENA jego projekt gazety regionalnej zdobył w tym roku - po raz czwarty - tytuł European Newspaper of The Year.

- To wspaniały wynik - komentuje Jacek Utko. - Nigdy polska gazeta nie dostała aż tylu nagród w tak wielu kategoriach. Bardzo mnie to cieszy, nagrody w wielu kategoriach świadczą o tym, że to nie jest pojedynczy szczęśliwy traf, tylko że poziom graficzny gazety jest wysoki. Zdobywcy tegorocznych głównych nagród to jedne z najlepszych gazet w Europie i naprawdę nie było łatwo z nimi konkurować.

Tytuły European Newspaper of The Year otrzymali:

  • w kategorii gazety regionalne - „Het Parool”, Holandia (autorem makiety jest Jacek Utko),
  • w kategorii gazety ogólnokrajowe - „Volkskrant”, Holandia,
  • w kategorii tygodniki: „Die Zeit”, Niemcy.

W kategoriach tematycznych wyróżnione zostały jeszcze dwie gazety z Polski: „Polska The Times” i „Dziennik Zachodni”.

European Newspaper Awards to konkurs dla najlepiej zaprojektowanych gazet europejskich. Został założony i jest organizowany przez projektanta gazet Norberta Küppera z Meerbusch w Niemczech. Pierwszych jego zwycięzców ogłoszono w 1999 r. Więcej informacji - https://newspaperaward.org/

Źródło: Agora S.A.

www.agora.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

W lipcowej ramówce RMF Classic jednym z wiodących tematów będzie sport, a dokładniej Euro 2024 oraz Igrzyska Olimpijskie. W wakacyjnych programach nie zabraknie też niezwykłej powieści w odcinkach Artura Andrusa i felietonów Michał Rusinka.
Nowy cykl od kanału Urbex History w Radiu RMF24
W letniej ramówce internetowego Radia RMF24 znajdą się dwa nowe programy: „Turystom wstęp wzbroniony” i „Polska gorączka złota”. Oba programy będą też dostępne w formie podcastów na RMFon.pl i RMF24.pl.
Publicis Groupe z certyfikatem Google – Digital TV
Najnowszy certyfikat w ramach programu Google Marketing Partner potwierdza ekspertyzę Publicis Groupe w zakresie wsparcia klientów w adaptacji do dynamicznych zmian sposobu oglądania telewizji i wykorzystywania możliwości reklamy wideo w całym ekosystemie digitalowym.
Max, PKOl i Looney Tunes łączą siły przed Igrzyskami Paryż 2024
Platforma Max, na której dostępny będzie każdy moment Igrzysk Olimpijskich Paryż 2024, została oficjalnym partnerem streamingowym Olimpijskiej Reprezentacji Polski. Warner Bros. Discovery Global Consumer Products i PKOl wraz z firmą LPP ogłosiły również współpracę, której efektem jest specjalna kolekcja ubrań z ukochanymi postaciami znanymi z Looney...
Lato RMF na koncertach i festiwalach
W tym roku RMF FM bawić się będzie wraz ze słuchaczami na największych festiwalach w kraju i koncertach najpopularniejszych artystów, m.in. sanah, Eda Sheerana, Lenny’ego Kravitza czy Justina Timberlake’a. Będzie też zabawa SMS-owa w nowej odsłonie.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764