logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

„Herstorie Wysokich Obcasów” – cykl podcastów

  PR 12.07.2021, przeczytano 363 razy

W lipcu br. „Wysokie Obcasy” ruszyły z cyklem podcastów „Herstorie Wysokich Obcasów”, w którym dziennikarki magazynu przedstawiają portrety niezwykłych kobiet – mających odwagę iść własną drogą oraz walczyć o swoje prawa. Celem projektu jest podkreślenie wpływu kobiet na zmiany społeczne, rozwój nauki czy kultury, który jest często pomijany w opracowaniach historycznych i szkolnych podręcznikach. Nowe odcinki, co poniedziałek, są publikowane w serwisach streamingowych, na platformie podcastowej TOK FM oraz w serwisie Wysokieobcasy.pl/podcasty.  Premiera najnowszego z nich ma miejsce dziś, 12 lipca 2021 r.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/_herstorie-wysokich-obcasow_-%E2%80%93-cykl-podcastow,392250,artykul.html

Od lipca br. w każdy poniedziałek Natalia Waloch i Katarzyna Wężyk – dziennikarki „Wysokich Obcasów” w ramach projektu „Herstorie Wysokich Obcasów” opowiadają o kobietach, które stanowczo nie zgadzały się na przypisaną im rolę w społeczeństwie i często – płacąc za to wysoką cenę – próbowały na różne sposoby wyjść poza nią, zmieniając przy tym otaczający je świat i przełamując stereotypy.  

– Promowanie udziału i roli kobiet we współczesnym społeczeństwie jest misją „Wysokich Obcasów”. Dotychczasowe, częste pomijanie ich roli w dziejach ludzkości pokazuje, że historia bez „herstorii” nie jest pełna – aby ją uzupełnić rozpoczęłyśmy cykl „Herstorie Wysokich Obcasów”, prezentując bohaterki, które dzięki odwadze, intelektowi czy walce o swoje prawa, zmieniały świat, a o których mało kto dziś pamięta. To życiorysy inspirujące, których niestety nie znajdziemy w szkolnych podręcznikach, a o których istnieniu warto mieć świadomość – mówi dyrektorka programowa podcastu Katarzyna Owczarek.  

Bohaterką pierwszego odcinka, który ukazał się 5 lipca br., jest gwiazda Hollywood, okrzyknięta najpiękniejszą kobietą świata, ale też wynalazczyni, której zawdzięczamy Bluetooth w telefonach – Hedy Lamarr. Herstorię aktorki żydowskiego pochodzenia od przedwojennej Austrii do złotej ery Hollywoodu. Kolejne odsłony podcastu będą ukazywać się w każdy poniedziałek m.in. na profilu „Wysokich Obcasów” na Facebooku, a także na platformach Spotify, YouTube i podcastowej TOK FM oraz w serwisie Wysokieobcasy.pl/podcasty. Drugi odcinek pojawi się tam dziś, 12 lipca br.  

„Wysokie Obcasy” zadebiutowały z autorskimi podcastami w listopadzie 2020 r. W każdy poniedziałek i piątek redaktorki magazynu przedstawiają portrety niezwykłych kobiet oraz rozmawiają m.in. o psychologii, rozwoju osobistym, rodzicielstwie, zdrowiu, seksie czy ekologii, relacjonując przy tym aktualne wydarzenia i zabierając głos w debacie społecznej.

Źródło: Agora S.A.

www.agora.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Radio ZET z udziałem ponad 15 proc.
W ostatniej fali badania Radio Track (II-IV 2024) Radio ZET przebiło granicę 15 proc. udziału w czasie słuchania, uzyskując 15,1 proc.. To najlepszy wynik od fali VI-VIII 2014 roku.
Roszczenia przeciwko TVP za emisje z lat 2016-2023: niemal 10 milionów zł
Niemal 10 milionów złotych – to suma roszczeń spraw przeciwko Telewizji Polskiej za materiały wyemitowane w latach 2016-2023 z powództwa osób i instytucji o naruszenie dóbr osobistych.
Telewizja Polska ma nową Komisję Etyki
Władze Telewizji Polskiej SA w likwidacji powołały siedmioro nowych członków Komisji Etyki TVP XIV kadencji.
Platforma wydawnicza Gnomi uruchamia Paid Journalism Program
Gnomi, aplikacja agregująca wiadomości z całego świata, której celem jest tworzenie warunków do międzynarodowej dyskusji poprzez przejrzystą wymianę informacji, uruchomiła program „Paid Journalism Program”. Inicjatywa powstała z myślą o niezależnych pisarzach, dziennikarzach i liderach opinii, którzy chcą dzielić się swoimi treściami na...
O tym się mówi: Publikacja Jacka Harłukowicza ponownie na czele
W kwietniu, podobnie jak w marcu br., artykuł Jacka Harłukowicza z Onetu znalazł się na czele raportu „O tym się mówi”.. Comiesięczne zestawienie publikacji o największym zasięgu i cytowalności jest przygotowywane przez Instytut Monitorowania Mediów (IMM) i Radio ZET. Powstaje w ramach projektu Nagroda Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764