logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

„Klimat i Środowisko” – nowy dział Wyborcza.pl

  PR 22.02.2021, przeczytano 92 razy

Kryzys klimatyczny i środowiskowy postępuje w błyskawicznym tempie na całym świecie i aby móc z nim walczyć, potrzebne są rzetelne informacje na jego temat – właśnie dlatego Wyborcza.pl uruchomiła nowy dział „Klimat i Środowisko”. Jest to miejsce, w którym od lutego br. publikowane są zarówno aktualności jak i opinie, analizy, wywiady czy debaty poświęcone ekologii i zmianom klimatycznym. Materiały ukazują się codziennie w specjalnym serwisie Wyborcza.pl/klimat.  


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/_klimat-i-srodowisko_-%E2%80%93-nowy-dzial-wyborcza.pl,390296,artykul.html

Ekologia jest obecna na łamach „Gazety Wyborczej” od początku jej istnienia. Wiele z ważnych tematów redakcja dziennika nagłaśniała jako pierwsze medium w Polsce – było tak np. z walką ze smogiem, ochroną Puszczy Białowieskiej czy zatrzymaniem budowy drogi przez Doliną Rospudy. Dziennik od lat zachęca również swoich czytelników do wykazywania bardziej prośrodowiskowych postaw inicjując takie projekty jak m.in. „JednaPlaneta.Jedno życie”.

Ponieważ jednak zmiana klimatu postępuje w błyskawicznym tempie, także w Polsce, a kryzys z nią związany ma coraz większe skutki, redakcja dziennika postanowiła stworzyć nowy dział na łamach Wyborcza.pl – „Klimat i środowisko”. W serwisie codziennie publikowane są materiały związane ze zmianami klimatu i ochroną środowiska m.in. aktualności, eksperckie analizy i wywiady, a także reportaże i materiały śledcze. Planowane są również debaty na kluczowe dla środowiska tematy – m.in. o wprowadzeniu energetyki jądrowej w Polsce.  

Choć teksty na Wyborcza/klimat ukazują się już od początku lutego br., nieprzypadkowo oficjalna premiera serwisu miała miejsce 16 lutego 2021 r. Tego dnia w Polsce i na świecie ukazała się książka Billa Gatesa „Jak ocalić świat od katastrofy klimatycznej. Rozwiązania, które już mamy, zmiany, jakich potrzebujemy", której fragment można przeczytać na łamach serwisu klikając w ten link.  

- W „Wyborczej” piszemy o tym, co ma znaczenie – naszym zadaniem jest zwracanie uwagi na to, co najistotniejsze. Wraz ze wzrostem średniej rocznej temperatury na naszej planecie, niezbędne stają się działania w sprawach klimatycznych. Dlatego w „Gazecie Wyborczej” jeszcze bardziej niż dotychczas skupiamy się na dwóch wielkich „E”, od których zależy nasza przyszłość: na ekologii i edukacji – czego jednym z efektów jest właśnie Wyborcza/klimat – mówi Jerzy Wójcik, wydawca „Gazety Wyborczej”.  

- „Klimat i Środowisko” to miejsce, w którym nasi czytelnicy będą znajdować aktualne, ciekawe i wiarygodne informacje dotyczące tych obszarów w Polsce i na świecie. Tematy związane z ekologią będą obecne także w innych cyklach i tekstach „Wyborczej”, ale nowy dział będzie poświęcony wyłącznie nim – dodaje Mikołaj Chrzan, zastępca redaktora naczelnego oraz szef redakcji lokalnych „Gazety Wyborczej”.  

Redaktorem prowadzącym serwis jest związany z „Gazetą Wyborczą” od 2014 r. reporter Aleksander Gurgul specjalizujący się w tematach ekologicznych. Redaktorsko wspierają go Anita Dmitruczuk – redaktor naczelna „Gazety Wyborczej Opole” oraz Jakub Chełmiński z „Gazety Stołecznej”. Wśród autorów tworzących treści na rzecz serwisu są dziennikarze „Gazety Wyborczej” z redakcji w Warszawie oraz redakcji lokalnych.

Cykl „Klimat i środowisko” będzie ukazywał się codziennie, w cyfrowym wydaniu dziennika.

Źródło: Agora S.A.

www.agora.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

W poniedziałkowym wydaniu Onet Rano ruszyła inicjatywa „Na co Cię stać?” Fundacji Anji Rubik oraz Onet Rano. Celem akcji jest wsparcie finansowe projektów z zakresu szerzenia edukacji seksualnej. Znane osobowości, zaproszone do akcji, zadeklarowały wykonanie określonego zadania-wyzwania po uzbieraniu ustalonej kwoty na cele statutowe SEXEDpl.
Medonet.pl w nowym serwisie edukuje o zdrowym odżywianiu
Medonet uruchamia nowy lifestylowy subserwis poświęcony zdrowemu odżywianiu. Użytkownicy znajdą tam kompendium wiedzy przygotowanej w idei explanatory journalism, które pomoże podejmować świadome decyzje żywieniowe. To kolejna nowość na Medonet.pl wprowadzona w ostatnich tygodniach.
LOVEMEDIA i Telewizja Polska są pierwszymi firmami, które otrzymały złoty znak programu QUALID. Oznacza to, że ukończyły procedurę weryfikacji - spełniły warunki we wszystkich czterech obszarach programu oraz przeszły specjalistyczne szkolenia.
Zespół redakcyjny Telex.hu z Węgier otrzymał Nagrodę #AllForJan – wyróżnienie, które jest upamiętnieniem osoby zamordowanego 3 lata temu słowackiego dziennikarza Jána Kuciaka. Gala #AllForJan była częścią konferencji MEDIA for FREEDOM Summit (d. Press Freedom Conference), wydarzenia online organizowanego 25 lutego przez European Magazine Media...
W związku z publikacjami Onetu, Na Temat, Oko.press, Dziennika Bałtyckiego, Polska The Times, wyborcza.pl, Wprost, WP i innych, w których dokonano manipulacji przekazu wypowiedzi Prezesa Jacka Kurskiego, podczas rozprawy w związku z wniesieniem przez TVP prywatnego aktu oskarżenia przeciwko p. Sadurskiemu, Telewizja Polska żąda zaprzestania powielania wyrwanych z kontekstu...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2021 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764