logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

„Kultura na żywo” - nowe pasmo muzyczne TVP Kultura

  PR 15.03.2019, przeczytano 82 razy

Od 17 marca w TVP Kultura zaprosi widzów na cykl „Kultura na żywo”. Wyjątkowe, comiesięczne wydarzenie muzyczne, w którym w niekonwencjonalny sposób mieszać się będą style, gatunki i działania artystyczne. Jednym ze stałych elementów programu będzie udział czynny publiczności przy wybranych wykonaniach.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/_kultura-na-zywo_---nowe-pasmo-muzyczne-tvp-kultura,381654,artykul.html

Cykl rozpocznie wspólny koncert kwartetu Royal String Quartet oraz duetu Lutosławski Piano Duo 17 marca o godz. 20:00 w TVP Kultura. Muzycy wykonają utwory wybitnych kompozytorów-eksperymentatorów i przedstawicieli minimalizmu Steve’a Reicha, Tomasza Sikorskiego i Johna Adamsa.

Royal String Quartet to ceniony na świecie zespół, w skład którego wchodzą Izabella Szałaj-Zimak - I skrzypce, Elwira Przybyłowska - II skrzypce, Paweł Czarny – altówka i Michał Pepol – wiolonczela. Jak sami mówią „podczas grania staramy się wywołać w sobie skrajne emocje”. Precyzja techniczna, klarowność muzycznej formy i nienaganny styl to podstawy, na których członkowie Royal String Quartet budowali swoją 20-letnią karierę. Zespół może poszczycić się m.in. kilkuletnią współpracą z BBC oraz specjalnym występem dla królowej Elżbiety II. Koncert przygotowany dla widzów TVP Kultura jest kolejną próbą przełamywania klasycznych konwencji na drodze poszukiwania nowych form wypowiedzi artystycznych.

Lutosławski Piano Duo, czyli Emilia Sitarz i Bartek Wąsik, to mistrzowski duet specjalizujący się w grze na dwa fortepiany i cztery ręce. Muzycy są zdobywcami kilkunastu nagród na międzynarodowych konkursach i są stypendystami Ministra Kultury. Mogą poszczycić się koncertami w najsłynniejszych salach świata. Razem z Magdaleną Kordylasińską i Miłoszem Pękalą tworzą kwartet Kwadrofonik specjalizujący się w wykonawstwie muzyki najnowszej. Zespół Kwadrofonik wraz z Adamem Strugiem - wybitnym śpiewakiem, instrumentalistą, kompozytorem muzyki teatralnej i filmowej, badaczem i popularyzatorem muzyki tradycyjnej – wystąpią z koncertem w ramach cyklu „Kultura na żywo” 7 kwietnia o godz. 20:00. Widzowie będą mogli posłuchać na żywo Requiem ludowego, będącego muzycznym hołdem złożonym tradycyjnym pieśniom pogrzebowym, łączący barokowe melodie oraz teksty zawarte w XIX-wiecznym Śpiewniku pelplińskim.

Bezpośrednio po każdym koncercie TVP Kultura zaprosi na wywiady Barbary Schabowskiej z artystami, które transmitowane będą na profilu Anteny na Facebooku .

Źródło: TVP S.A.

www.tvp.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Grzegorz Kalinowski: Media obrosły masą showmanów i mediaworkerów
Media zmierzają dziś w stronę show-biznesu – uważa pisarz. Jego zdaniem solidnych dziennikarzy coraz mocniej wypierają showmani i mediaworkerzy, co odbija się na jakości przekazu medialnego. Według niego na przestrzeni jego trwającej ponaddwadzieścia lat kariery zawodowej polskie media ulegały znacznym przemianom.
Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Śródmieście nie przychylił się do wniosku prokuratury o zastosowaniu wobec mnie środka zapobiegawczego w postaci bezwzględnego tymczasowego aresztu i ustanowił możliwość opuszczenia aresztu za kaucja. Chcę podkreślić, że zawsze działałem w ramach i na podstawie prawa, czego dowiodę. Zarzuty, które mi postawiono są bezzasadne.
Inea wprowadza Eleven Sports 1 w 4K
INEA rozwija platformę telewizyjną HIWAY, wprowadzając drugi kanał w jakości 4K – Eleven Sports 1. Do końca marca będzie on dostępny dla wszystkich klientów HIWAY TV, a od 1 kwietnia dla klientów najwyższego pakietu.
Cinema City Free WiFi: New Age Media uruchamia nową usługę
W związku z wprowadzeniem we wszystkich kinach Cinema City oraz kinach IMAX w Polsce nowej usługi o nazwie „Cinema City Free WiFi”, widzowie kinowi zyskali bezpłatny dostęp do Internetu w holach i barach kinowych. Jednocześnie  za pomocą tego rozwiązania klienci reklamowi New Age Media mają możliwość dodatkowego dotarcia do ponad 2 milionów użytkowników miesięcznie w...
Brexit wspierany na Twitterze przez skrajnie prawicowe konta spoza Wielkiej Brytanii
Analiza 24 milionów tweetów na temat Brexitu przeprowadzona przez badaczy z firmy F-Secure wykazała próby ingerowania w debatę ze strony skrajnie prawicowych kont spoza Wielkiej Brytanii. Ich celem było wzmocnienie nastrojów wspierających wyjście Brytyjczyków z Unii Europejskiej.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764