logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

„Kultura na żywo” - nowe pasmo muzyczne TVP Kultura

  PR 15.03.2019, przeczytano 100 razy

Od 17 marca w TVP Kultura zaprosi widzów na cykl „Kultura na żywo”. Wyjątkowe, comiesięczne wydarzenie muzyczne, w którym w niekonwencjonalny sposób mieszać się będą style, gatunki i działania artystyczne. Jednym ze stałych elementów programu będzie udział czynny publiczności przy wybranych wykonaniach.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/_kultura-na-zywo_---nowe-pasmo-muzyczne-tvp-kultura,381654,artykul.html

Cykl rozpocznie wspólny koncert kwartetu Royal String Quartet oraz duetu Lutosławski Piano Duo 17 marca o godz. 20:00 w TVP Kultura. Muzycy wykonają utwory wybitnych kompozytorów-eksperymentatorów i przedstawicieli minimalizmu Steve’a Reicha, Tomasza Sikorskiego i Johna Adamsa.

Royal String Quartet to ceniony na świecie zespół, w skład którego wchodzą Izabella Szałaj-Zimak - I skrzypce, Elwira Przybyłowska - II skrzypce, Paweł Czarny – altówka i Michał Pepol – wiolonczela. Jak sami mówią „podczas grania staramy się wywołać w sobie skrajne emocje”. Precyzja techniczna, klarowność muzycznej formy i nienaganny styl to podstawy, na których członkowie Royal String Quartet budowali swoją 20-letnią karierę. Zespół może poszczycić się m.in. kilkuletnią współpracą z BBC oraz specjalnym występem dla królowej Elżbiety II. Koncert przygotowany dla widzów TVP Kultura jest kolejną próbą przełamywania klasycznych konwencji na drodze poszukiwania nowych form wypowiedzi artystycznych.

Lutosławski Piano Duo, czyli Emilia Sitarz i Bartek Wąsik, to mistrzowski duet specjalizujący się w grze na dwa fortepiany i cztery ręce. Muzycy są zdobywcami kilkunastu nagród na międzynarodowych konkursach i są stypendystami Ministra Kultury. Mogą poszczycić się koncertami w najsłynniejszych salach świata. Razem z Magdaleną Kordylasińską i Miłoszem Pękalą tworzą kwartet Kwadrofonik specjalizujący się w wykonawstwie muzyki najnowszej. Zespół Kwadrofonik wraz z Adamem Strugiem - wybitnym śpiewakiem, instrumentalistą, kompozytorem muzyki teatralnej i filmowej, badaczem i popularyzatorem muzyki tradycyjnej – wystąpią z koncertem w ramach cyklu „Kultura na żywo” 7 kwietnia o godz. 20:00. Widzowie będą mogli posłuchać na żywo Requiem ludowego, będącego muzycznym hołdem złożonym tradycyjnym pieśniom pogrzebowym, łączący barokowe melodie oraz teksty zawarte w XIX-wiecznym Śpiewniku pelplińskim.

Bezpośrednio po każdym koncercie TVP Kultura zaprosi na wywiady Barbary Schabowskiej z artystami, które transmitowane będą na profilu Anteny na Facebooku .

Źródło: TVP S.A.

www.tvp.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Więzienie za mema? Zaostrzenie art. 212 wstrzymane!
PiS zapowiadał złagodzenie, ale jest ostrzej. Okazuje się, że przy okazji nowelizacji prawa uzasadnianej koniecznością walki z pedofilią, zaostrzono przepisy słynnego artykułu 212 kodeksu karnego regulującego kwestie kar za zniesławienie. Nie odbyły się w tej sprawie zapowiadane przez ministra Ziobro konsultacje.
Widoczność reklam online w Polsce poprawia się na tle innych europejskich krajów
Firma Meetrics opublikowała kolejny kwartalny raport „Viewability Benchmark Report”, dotyczący widoczności reklam na poszczególnych rynkach europejskich, w tym w Polsce. Wskaźnik Viewability reklam online w Polsce wzrósł już trzeci kwartał z rzędu, i to aż do 59 proc., wobec 54 proc. w IV kwartale ubiegłego roku, tym samym osiągając swój rekordowy...
Ströer z umową na obsługę citylightów przy Dworcu Centralnym w Warszawie
Ströer Media przejmuje obsługę reklamową prawie 140 nośników citylight, znajdujących się w przejściach podziemnych pomiędzy warszawskim Dworcem Centralnym, a Hotelem Marriott.
Już 12 czerwca Yield Riser – ekspert optymalizacji przychodów z reklamy w Internecie, zaprezentuje swoją ofertę jako sponsor targów Mobile Summit w Tel Avivie.
Nowe technologie mogą wygrać wybory w 2019
Armie botów, farmy trolli i fake news - to zjawiska na styku świata polityki i nowych technologii chętnie opisywane w sensacyjny sposób. Trudno ocenić ich wpływ na wyniki, ale bez wątpienia robią zamieszanie. Eksperci udowadniają, że prawdziwe zdobywanie zwolenników za pomocą nowych mediów powinno wykorzystywać ich największy atut - bezpośrednią...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764