logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

„Maseczki do kontroli” – specjalna akcja „Gazety Wyborczej” w 20 polskich miastach

  PR 16.10.2020, przeczytano 128 razy

Dziś - w piątek, 16 października br. reporterzy lokalnych redakcji „Gazety Wyborczej” sprawdzali, jak mieszkańcy 20 polskich miast stosują się do przestrzegania nakazu zasłaniania nosa i ust w miejscach publicznych. Wyniki testu pojawią się już dzisiaj w serwisach lokalnych oraz stronie głównej Wyborcza.pl. Więcej na ten temat będzie można przeczytać natomiast w weekendowym wydaniu „Gazety Wyborczej” wraz z rozmową z psycholożką o tym, dlaczego nie lubimy nosić maseczek, oraz zestawem odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w sprawie noszenia osłon na nos i usta.  


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/_maseczki-do-kontroli_-%E2%80%93-specjalna-akcja-_gazety-wyborczej_-w-20-polskich-miastach,388820,artykul.html

Z dnia na dzień rośnie w Polsce liczba osób zakażonych koronawirusem. Jednym z działań, które ma powstrzymać rozwój pandemii, jest nakaz zakrywania nosa i ust przy pomocy maseczek bądź przyłbic. Równocześnie coraz głośniejsze stają się ruchy anty-covidowe, które zachęcają do tego, by maseczek nie zakładać.  

W piątek, 16 października br. w godz. 7:30 – 8:15 przy ruchliwych ulicach w centrach 20 polskich miast – m.in. Białegostoku, Krakowa, Gdańska czy Lublina – reporterzy lokalnych redakcji „Gazety Wyborczej” sprawdzali, jak Polacy przestrzegają nakazu noszenia maseczek w miejscach publicznych oraz pytali przechodniów, dlaczego stosują się – lub nie - do zasady zasłaniania nosa i ust.

Wyniki sondy wraz ze zdjęciami dokumentującymi akcję pojawią się tego samego dnia po godz. 12:00 w serwisach lokalnych Wyborcza.pl, natomiast o godz. 14:00 na głównej stronie serwisu opublikowany zostanie „maseczkowy” ranking miast ilustrowany danymi.  

Podsumowanie specjalnej akcji „Gazety Wyborczej” „Maseczki do kontroli” ukaże się w sobotę, 17 października na łamach tradycyjnego wydania dziennika. Dodatkowo w weekendowym numerze „Wyborczej” czytelnicy znajdą rozmowę z psycholożką o tym, dlaczego jednak nie lubimy maseczek. Redakcja przedstawi też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania związane z koniecznością noszenia osłon na nos i usta.

Pełna lista miast, na ulicach których odbędzie się akcja: Białystok, Bydgoszcz, Częstochowa, Gdańsk, Katowice, Kielce, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Opole, Płock, Poznań, Radom, Rzeszów, Szczecin, Toruń, Warszawa, Wrocław i Zielona Góra.

Akcję i publikacje pod hasłem „Maseczki do kontroli” wspiera autopromocja w wydaniach, na Wyborcza.pl i na profilach redakcji w mediach społecznościowych.

Źródło: Agora S.A.

www.agora.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Od środy, 21 października 2020 r. studenci mogą skorzystać z nowej oferty prenumeraty cyfrowej "Gazety Wyborczej". Oprócz dostępu do treści na stronach Wyborcza.pl w atrakcyjnej cenie otrzymają oni także dodatkowe zniżki lub promocyjne kody od partnerów "Wyborczej" - Legimi, TIDAL, FlixBusa i Orange Flex.
Helios zaprasza na bezpieczne seanse kinowe
Pomimo trudnej sytuacji w Polsce, kina sieci Helios regularnie funkcjonują, zapraszając widzów na premierowe seanse oraz projekty specjalne. Dzięki przestrzeganiu rygorystycznych procedur sanitarnych oraz odpowiednio przeszkolonemu personelowi możliwe jest bezpieczne oglądanie ciekawych filmów na wielkim ekranie w największej w Polsce sieci multipleksów.
Trwa kampania promocyjna Radia Złote Przeboje pod hasłem "Największe przeboje lat '80,'90,'00". W tym tygodniu do zaplanowanych działań medialnych dołączyła akcja na Instagramie prowadzona z influencerami. Słuchacze i internauci mogą zaprezentować na zdjęciu swój “TOTAL LOOK a'la gwiazda dekady”, zamieszczając ujęcie na swoim profilu...
Finał 10. edycji Nagrody Radia Tok FM im. Anny Laszuk 27 października na antenie i online
Za tydzień - we wtorek, 27 października 2020 r. poznamy laureata lub laureatkę tegorocznej, jubileuszowej Nagrody Radia TOK FM im. Anny Laszuk przyznawanej za wyjątkowy wpływ na rzeczywistość. Redakcja Radia TOK FM przedstawi wynik obrad Kapituły Nagrody podczas finałowej gali na antenie stacji oraz w internecie na tokfm.pl.
Deepfake: Manipulacja coraz groźniejsza i bardziej zaawansowana
Dynamiczny rozwój rozwiązań z zakresu uczenia maszynowego oraz algorytmów sztucznej inteligencji doprowadził do wytworzenia się nowej dziedziny nauki bazującej na technologii deepfake. Wykorzystanie zbiorów Big Data w zakresie przetwarzania i analizy informacji wizualnych oraz dźwiękowych pozwala wykorzystać inteligentne algorytmy do zautomatyzowanego procesu syntezowania zdjęć i...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764