logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

„Masz aparat, jesteś twórcą” - kampania na 10-lecie Akademii Nikona

  PR 18.07.2019, przeczytano 252 razy

Akademia Nikona celebruje 10-lecie działalności, angażując do współpracy znanych fotografów, influencerów, a także uczestników swoich szkoleń. W jubileuszowej kampanii online pokazuje, że ostatnia dekada zmieniła w fotografii niemal wszystko.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/_masz-aparat%2C-jestes-tworca_---kampania-na-10-lecie-akademii-nikona,383296,artykul.html

Akademia Nikona od 2009 roku organizuje kursy i warsztaty, w których udział wzięło już ponad 15 000 uczestników. Działa w ramach międzynarodowej sieci szkół fotograficznych Nikon School. Zajęcia prowadzone przez doświadczonych fotografów pozwalają zdobywać wiedzę o fotografii i doskonalić się w obsłudze sprzętu.

Akademia Nikona od początku udowadnia, że fotografowanie może stać się początkiem nowej drogi – nowym doświadczeniem, hobby czy nawet pracą. Właśnie ruszyła kampania podsumowująca ostatnie 10 lat działalności Akademii pt. „Masz aparat, jesteś twórcą". Jej osią jest cykl „Dziesięciolecie Twórców”. Z grona dotychczasowych uczestników szkoleń zaproszono do współpracy tych, którzy najbardziej rozwinęli swoje umiejętności, a pasję do fotografii często przekształcili w zawód. Poznamy ich historie i dowiemy się, jak udział w Akademii Nikona zmienił ich (nie tylko zawodowe) życie. Historie będą prezentowane na dedykowanej stronie www.akademianikona.pl/landingi/10lat oraz w kanałach społecznościowych Akademii.

– Ostatnia dekada zmieniła w fotografii niemal wszystko. Wraz z rozwojem internetu i mediów społecznościowych robienie zdjęć stało się jednym z najbardziej dostępnych sposobów wyrażania siebie - komentuje Katarzyna Romaniuk, Manager Projektu Akademia Nikona. – Jednak podobnie jak 10 lat temu, tak i dziś, ważne są umiejętności. Dlatego nasze kursy i warsztaty przeznaczone są zarówno dla osób będących na samym początku drogi, jak i dla profesjonalistów, chcących przetestować zaawansowany sprzęt, rozwinąć się w nowej dla siebie dziedzinie czy podpatrzeć innych twórców przy pracy – dodaje.

Z okazji 10-lecia Akademia Nikona zaprasza także na cykl otwartych spotkań z fotografami - offline i online. Bezpłatne warsztaty odbędą się m.in. podczas Volvo Gdynia Sailing Days w dniach 1-3 sierpnia oraz w ramach Foto Art Festival w Bielsku Białej 19 października.

Dodatkowo na fanpage’u Akademii Nikona na Facebooku zaplanowano spotkania live. Wezmą w nich udział znani fotografowie, m.in. Paweł Chara, który opowie o podróżowaniu jako sposobie na życie czy Paweł Duma, który zdradzi kulisy pracy w Akademii Nikona.

Akademia Nikona zaangażowała do współpracy również influencerów. Już 24 lipca, podczas transmisji live na Facebooku, Kinga Błaszczyk-Wójcicka, autorka bloga Green Morning, opowie o kompozycji - na talerzu i w fotografii. Natomiast po wakacjach do grona wykładowców Akademii Nikona dołączy blogerka i instagramerka Kasia Będzińska. Podczas zajęć z fotografii instagramowej opowie, jak tworzyć zdjęcia na potrzeby social mediów (tzw. flatlays), zdradzi, jak przygotować wnętrze do sesji zdjęciowej oraz jak zaprezentować na zdjęciu promowany produkt.

Źródło: Nikon

www.nikon.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Milka, która od blisko 25 lat związana jest ze sportami zimowymi na świecie, ogłosiła właśnie nawiązanie strategicznej współpracy z Adamem Małyszem. Uwielbiany przez Polaków sportowiec został opiekunem inicjatywy „Milka. Sercem z Młodymi Skoczkami”, której celem jest wspieranie przyszłych mistrzów na początku ich wymagającej drogi na...
Od lutego br. agencja iProspect (Dentsu Aegis Network Polska) zajmie się kompleksową obsługą digitalową marki ALDI.
FormUp sukcesywnie poszerza grono swoich klientów. Z początkiem stycznia 2020 roku firma rozpoczęła współpracę z klubem hotelowym Triverna. Działania agencji obejmują realizację kampanii performance w mediach digital.
Agencja Partner of Promotion wygrała przetarg na wprowadzenie do Polski BauApp, aplikacji mobilnej dla branży budowlanej.
Gerhard Steidl uhonorowany nagrodą Sony World Photography Awards 2020 za wybitny wkład w fotografię
World Photography Organisation ma przyjemność ogłosić, że nagrodę Za wybitny wkład w fotografię 2020 w ramach konkursu Sony World Photography Awards otrzymał wydawca Gerhard Steidl. Po raz pierwszy w historii konkursu nagrodę Za wybitny wkład w fotografię przyznano osobie, która nie jest fotografem. Jury doceniło wieloletnią współpracę Steidla z fotografami i...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764