logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

„Miesiąc z rekinami" powraca na kanał National Geographic Wild

  PR 17.06.2019, przeczytano 121 razy
ilustracjastrzałka

Od premiery „Szczęk” Stevena Spielberga, spiczasta płetwa tnąca fale wywołuje dreszcz emocji, nawet widziana wyłącznie na ekranie telewizora. Rekiny wywołują strach i ogromną ciekawość. Te emocje wzbudzi też „Miesiąc z rekinami” na National Geographic Wild.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/_miesiac-z-rekinami_-powraca-na-kanal-national-geographic-wild,382923,artykul.html

Zobaczymy brutalną skuteczność ich polowań, poznamy przypadki fatalnych w skutkach ataków na ludzi, ale dowiemy się też, że to właśnie człowiek może być największym zagrożeniem dla tych imponujących wodnych zabójców. I niekiedy tylko człowiek może je obronić przed samym sobą. W każdą niedzielę będziemy nurkować w morskich odmętach, obserwując premierowe odcinki programów na temat tych morderczych, ale fascynujących ryb. Być może poznamy ich inne, nieco delikatniejsze oblicze?

- Miałem wrażenie, że ktoś bierze nóż rzeźniczy i tnie moją stopę – opowiada przed kamerami National Geographic Wild Chad Rogers. - Moja prawa ręka wyglądała jak mielone mięso – to relacja Elyse Frankcom. Lęk przed rekinami jest podsycany każdym kolejnym doniesieniem o ataku na człowieka, a to co przeraża szczególnie, to sceneria tych wydarzeń. Rajskie plaże, relaksujące kąpiele, sporty wodne – okoliczności ataków są podobne. To momenty, w których bardzo często wyłączamy czujność, oddając się wakacyjnym przyjemnościom. Od gęsto zamieszkiwanych wybrzeży Stanów Zjednoczonych po egzotyczne plaże całego świata – wszędzie spotkanie oko w oko z rekinem może zamienić wakacje marzeń w koszmar. O tym właśnie jest seria „Atak rekina”, która otworzy tegoroczną odsłonę „Miesiąca z rekinami” na kanale National Geographic Wild.

Atak rekina. Premiera pierwszych dwóch odcinków w niedzielę 7 lipca o godz. 14:00 i 15:00.

Nie warto jednak ulec złudzeniu, że ludzie zajmują szczególne miejsce w jadłospisie rekinów. Szczęki tych ryb są zagrożeniem przede wszystkim dla ogromnej liczby morskich gatunków, nie wyłączając samych rekinów. Dzięki różnorodności programów, „Miesiąc z rekinami” przybliży widzom różne aspekty ich życia i polowania. National Geographic Wild pokaże również największe zagrożenie dla rekinów – czyli coraz bardziej intensywne działania człowieka w miejscach, gdzie te najwspanialsze z wodnych drapieżników do niedawna nie miały żadnych wrogów.  

Pozostałe premierowe produkcje w ramach „Miesiąca z rekinami” na kanale National Geographic Wild:

Rekiny kanibale – premiera w niedzielę 7 lipca o godz. 16:00

W morzach i oceanach nie ma wielu stworzeń, które nie boją się rekinów. Okazuje się, że bywają one zagrożeniem nawet dla… własnego gatunku. National Geographic Wild wraz z czołowymi ekspertami udowadniają, że ataki rekinów na inne rekiny zdarzają się częściej, niż mogło nam się wydawać.

Oko w oko z ludojadem – premiera w niedzielę 7 lipca o godz. 17:00

To szansa na przeanalizowanie niezwykłych ataków rekinów, które udało się uwiecznić na taśmie filmowej. Z poziomu wygodnych foteli, kanap i sof, widzowie będą mieli szansę przekonać się, jak atakują ludojady.

Strefa rekina – polowanie – premiera w niedzielę 14 lipca o godz. 16:00

Wbrew pozorom, polujące rekiny wykorzystują nie tylko brutalną siłę, ale też całkiem finezyjne strategie. Różnorodność ataków i sposobów na chwytanie ofiar ujawni „Strefa rekina – polowanie”. Rekiny żyją w morzach na całym świecie. Z tego względu muszą przystosowywać się do przeróżnych warunków i bardzo odmiennych zachowań swoich potencjalnych ofiar. Wcale nie przychodzi im to łatwo, by stać się efektywnymi zabójcami – w tym celu ciągle uczą się i dostosowują do panujących warunków. Każdy z przedstawicieli ponad 500 gatunków rekinów musi pokonać wiele wyzwań, by się najeść. Widzowie będą mogli zobaczyć najlepsze ze strategii łowieckich, jakie wypracowały te niesamowite stworzenia.

Człowiek kontra rekin – premiera w niedzielę 21 lipca o godz. 16:00

Jeden człowiek. Jeden rekin. Żadnych klatek. Jeremiah Sullivan to człowiek, dla którego zanurkowanie z rekinem właśnie w taki sposób było życiową misją, odkąd pierwszy raz zobaczył w wodzie te majestatyczne stworzenia. Czy może się okazać, że jedna z najbardziej morderczych istot świata przestanie być niebezpieczna, jeśli odpowiednio się ją pozna? To ryzykowna teza, ale Jeremiah Sullivan ponad własne bezpieczeństwo ceni sobie możliwość obcowania z tymi zabójczymi rybami. Lepiej nie próbować tego na własną rękę.

Relokacja rekinów – premiera w niedzielę 28 lipca o godz. 16:00

Numea to stolica Nowej Kaledonii, tropikalnego raju, gdzie dwa gatunki pozostają w ciągłym konflikcie. Tłoczny port w Numea obsługuje coraz więcej statków, a okoliczne plaże przyciągają turystów. Człowiek i rekin mają tam sprzeczne interesy i wzajemnie sobie zagrażają. Mimo to, jest grupa ludzi, która stara się znaleźć salomonowe rozwiązanie. Naukowcy łapią, wyciągają z wody i przenoszą w inne miejsce wielkiego żarłacza tępogłowego. Drapieżnik ma trafić na dziewicze rafy koralowe, z dala od zagrażających mu ludzi. Wszystko dla jego dobra. To pierwsza taka misja na świecie. Widzowie mogą obejrzeć jej przebieg na National Geographic Wild.

Źródło: National Geographic

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

O Artykule 13 podczas konferencji „Media przyszłości”
Prezentacja Konrada Dobrowolskiego, adwokata z kancelarii PwC Legal rozpocznie panel dyskusyjny „Wpływ nowych regulacji prawnych na sektor mediów”, który odbędzie się podczas organizowanej przez PAP konferencji „Media przyszłości” (4 grudnia 2019 r.). Dobrowolski poprowadzi również warsztaty na temat praw autorskich w kontekście ACTA2.
Wyborcza.pl i Orange Flex ze wspólną proekologiczną akcją
W poniedziałek, 18 listopada br. rozpoczęła się wyjątkowa, proekologiczna akcja Wyborcza.pl i Wysokieobcasy.pl przygotowana we współpracy z Orange Flex pod hasłem "Bez śladu - Od Ciebie zależy, jaki zostawisz po sobie ślad". Internauci, którzy zdecydują się podjąć wyzwanie, nie tylko zdobędą wiedzę pozwalającą na co dzień żyć bardziej EKO, ale...
Prof. Mike Rosenberg poprowadzi autorskie warsztaty podczas konferencji „Media Przyszłości”
Wystąpienie prof. Mike'a Rosenberga, eksperta IESE Business School, będzie jednym z najważniejszych wydarzeń podczas organizowanej przez PAP konferencji „Media Przyszłości” (4 grudnia br.). Dla uczestników konferencji prof. Rosenberg przygotował również warsztaty na temat perspektyw branży mediów w Polsce.
Peugeot partnerem Motortrend
Od 2 października użytkownicy platformy Player mają dostęp do wyjątkowej kolekcji. MotorTrend, jeden z najbardziej uznanych na świecie producentów programów motoryzacyjnych jest już obecny na polskim rynku. Teraz, miesiąc od debiutu, partnerem projektu została marka Peugeot.
Kultowe seriale poszukiwane
„Miodowe lata”, „Alternatywy 4” czy „Czterej Pancerni i pies” to tylko niektóre z polskich kultowych seriali, które do dzisiaj cieszą się ogromną popularnością wśród internautów. Każdego miesiąca kilka tysięcy użytkowników wpisuje w wyszukiwarkę tytuły produkcji z ubiegłych lat. Z okazji Światowego Dnia...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764