logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

„Nasza Europa” – nowy weekendowy magazyn „Gazety Wyborczej"

  PR 08.03.2019, przeczytano 190 razy
ilustracjastrzałka

W sobotę, 9 marca br. na rynku pojawi się pierwszy numer magazynu „Nasza Europa” – nowego dodatku „Gazety Wyborczej”, który dostępny będzie raz w tygodniu z weekendowym wydaniem dziennika. Czytelnicy znajdą w nim treści dotyczące zbliżających się wyborów do Parlamentu Europejskiego, analizy, reportaże i rozmowy o tematyce europejskiej oraz przegląd prasy zagranicznej.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/_nasza-europa_-%E2%80%93-nowy-weekendowy-magazyn-_gazety-wyborczej_,381558,artykul.html

Na łamach 12-stronicowego magazynu redakcja „Gazety Wyborczej” będzie starała się odpowiedzieć na najważniejsze pytania, które czytelnicy dziennika stawiają sobie przed zbliżającymi się wyborami do Parlamentu Europejskiego: dlaczego warto głosować; jak to się stało, że antyunijne ugrupowania rosną w siłę; co robić, żeby dbać o europejskie wartości oraz jak zmiany w Europie wpływają na wewnętrzną politykę w Polsce.

W dodatku znaleźć będzie można również ciekawe analizy, reportaże i rozmowy o tematyce europejskiej z zagranicznych tytułów prasowych, z którymi „Gazeta Wyborcza" współpracuje w projekcie LENA (Leading European Newspaper Alliance) – „El Pais", „Die Welt", „La Repubblica", „Le Figaro", „Le Soir", „Tages-Anzeiger" i „Tribune de Genéve", a także stałe rubryki, m.in. felieton o polskich firmach działających w Unii Europejskiej czy kartkę z kalendarza – najważniejsze daty w historii powstawania wspólnoty europejskiej.

- Czytelnicy „Gazety Wyborczej" codziennie oczekują kolejnych tekstów o świecie. Nowy tygodnik „Nasza Europa", który powstaje we współpracy z największymi europejskimi gazetami stowarzyszenia LENA, odpowiada na potrzeby naszych odbiorców, oferując im więcej tematów związanych ze zbliżającymi się Eurowyborami i brexitem – mówi Jerzy Wójcik, wydawca „Gazety Wyborczej".

- Tegoroczne wybory do Parlamentu Europejskiego zdecydują być może o tym, jak będzie wyglądać przyszłość wspólnej Europy. Głównym celem „Naszej Europy” jest więc przybliżenie czytelnikom tematów europejskich – dodaje Roman Imielski, szef Newsroomu „Gazety Wyborczej” i jeden z redaktorów prowadzących nowy magazyn.

Pozostałymi redaktorami prowadzącymi są dziennikarze Mariusz Kania, Łukasz Grzymisławski oraz Bartosz Wieliński.

W pierwszym numerze „Naszej Europy” przeczytać będzie można m.in. o tym, czy nadszedł kryzys wartości europejskich, jak wygląda narodowa terapia Francuzów i czy istnieje możliwość, aby systemowo uregulować podział w opiece nad dziećmi. Czytelnicy znajdą również w wydaniu „mapę populistów" przedstawiającą antyunijne, narodowe i skrajnie prawicowe ugrupowania w Unii Europejskiej.

Magazyn „Nasza Europa” zastąpi inny sobotni dodatek „Gazety Wyborczej” – „The Wall Street Journal”, który był wydawany od października 2017 roku. „Gazeta Wyborcza” nie kończy jednak współpracy z amerykańskim dziennikiem – najciekawsze teksty cały czas będą się pojawiać na łamach „Gazety Wyborczej" w różnych działach, a także w „Naszej Europie” i serwisie Wyborcza.pl.

Wydanie wspiera promocja w radiu (Radio TOK FM, RMF FM), internecie (Google, Facebook), a także autopromocja na łamach dziennika, w serwisie Wyborcza.pl i w mediach społecznościowych. Działania reklamowe przygotował zespół marketingu „Gazety Wyborczej”.

Źródło: Agora S.A.

www.agora.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Zdaje się, że Google prowadzi walkę z wiatrakami. Android, czyli system mobilny giganta z Kalifornii jest najpopularniejszym oprogramowaniem na świecie. Na ten system powstają miliony aplikacji, a wśród nich znajdą się takie, które nie tylko są niebezpieczne dla urządzeń, ale przede wszystkim dla danych użytkowników. W 2019 roku Google zablokowało ponad 790...
Cathy Ibal z CNN International Commercial awansuje na stanowisko Senior Vice President na region EMEA
Cathy Ibal z CNN International Commercial (CNNIC) objęła stanowisko Senior Vice President na region Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA) i będzie odpowiedzialna za komercyjną współpracę stacji z kluczowymi partnerami. Z siedziby w Paryżu będzie raportowała prezesowi CNNIC, Raniemu Raadowi.
Wyniki badania Gemius/PBI za styczeń 2020
Poniżej prezentujemy Państwu najnowsze wyniki badania Gemius/PBI. Tabele prezentują zarówno rankingi wydawców internetowych, zestawienie najpopularniejszych domen oraz aplikacji mobilnych.
Yieldbird pracuje nad systemem sprzedaży powierzchni reklamowych
Zespół firmy Yieldbird z Grupy Agora pracuje nad stworzeniem rozwiązania, które pomoże właścicielom serwisów internetowych w poprawie efektywności zarządzania posiadaną przez nich powierzchnią reklamową. Spółka otrzymała na działania związane z tym innowacyjnym projektem grant w wysokości 3,6 mln zł z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu „Inteligentny...
Wystartowała Eska Braniewo
W Braniewie na częstotliwości 100,7 MHz wystartowało Radio ESKA. W ramach informacji lokalnych stacja nadaje m.in. serwisy w języku ukraińskim.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764