logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

„Nie bierz urlopu od dobrych nawyków” – Blik promuje bezpieczne zachowania

  PR 03.07.2020, przeczytano 194 razy
ilustracja

BLIK wystartował z nową kampanią, tym razem skoncentrowaną wokół szeroko pojętego bezpieczeństwa, nie tylko związanego z epidemią, ale i płatnościami. Marka przypomina o dobrych nawykach, które warto stosować, aby zwiększać swoje bezpieczeństwo.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/_nie-bierz-urlopu-od-dobrych-nawykow_-%E2%80%93-blik-promuje-bezpieczne-zachowania,387648,artykul.html

Społeczny dystans i płatności bezgotówkowe to ważne elementy ostrożności w czasie pandemii. Dla większości z nas stały się już nawykiem, jednak okres wakacyjny oraz zniesienie większości wcześniejszych obostrzeń mogą uśpić czujność niektórych. Podobnie jest z ogólnymi zasadami bezpieczeństwa związanymi z płatnościami czy korzystaniem z internetu. Od początku pandemii znacznie wzrosło zainteresowanie zakupami w sieci, wiele osób kupowało w internecie po raz pierwszy w życiu. Widać to także w danych transakcyjnych BLIKA. W marcu liczba transakcji w sieci w stosunku do lutego wzrosła o 18 proc. W kwietniu wzrost był jeszcze bardziej widoczny – transakcji było aż o 39 proc. więcej niż w lutym.

- Uważamy, że nie można brać urlopu od dobrych nawyków, dlatego podczas wakacji chcemy przypominać o nich w naszej nowej kampanii. Dziś bezpieczeństwo własne i naszych bliskich oraz bezpieczeństwo naszych finansów są ważniejsze niż kiedykolwiek. Dotyczy to szczególnie płatności w sieci, które od wybuchu epidemii znacznie zyskały na popularności. - mówi Krzysztof Ziewiec, dyrektor departamentu marketingu i PR Polskiego Standardu Płatności, operatora BLIKA.

Celem kampanii jest również przekonanie użytkowników do BLIKA, szczególnie tych, którzy nie korzystają z niego często, ale ze względu na pandemię są skłonni zmienić swoje przyzwyczajenia i skorzystać z bardziej bezpiecznych sposobów płatności.

- Biorąc pod uwagę liczbę transakcji BLIKIEM z ostatnich miesięcy, szczególnie tych zrealizowanych w internecie, widać, że konsumenci cenią sobie wygodę i bezpieczeństwo tej metody płatności. BLIK stał się w pewnym sensie naszym dobrym nawykiem. I chcemy, aby tak zostało, szczególnie w okresie wakacyjnym, kiedy stęsknieni za wolnością, ruszymy na swoje urlopy. Dlatego przygotowaliśmy muzyczną kreację w lekkim, wakacyjnym stylu, która ma nam przypominać, że stosowanie zasad bezpieczeństwa nadal ma sens. – mówi Michał Tyburcy, Business Director, Change Serviceplan.

Każdy ze spotów w ramach kampanii poświęcony będzie jednemu ważnemu elementowi dotyczącemu bezpieczeństwa. Mają one skłonić Polaków do utrzymywania dystansu społecznego i częstego mycia rąk w czasie pandemii, rozliczania się bezgotówkowo, kupowania w sieci w zaufanych sklepach po sprawdzeniu opinii o sprzedawcach czy weryfikacji danych transakcji przed jej akceptacją. BLIK zachęcać będzie także użytkowników do prawidłowego zabezpieczania swojego telefonu – hasłem, odciskiem palca lub biometrią twarzy.

Kampania realizowana będzie w TV, internecie, w serwisach VOD oraz mediach społecznościowych. Za strategię komunikacji i kreację odpowiada agencja Change Serviceplan, a produkcją zajęło się studio Televisor. Media zaplanował i zakupił dom mediowy SMG Sp .z o.o. oddział Spark Foundry.

Źródło: BLIK

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Nowy travel vlog marki Žatecky - „Dobre Noviny z Czech”
Marka Žatecký zaprasza w podróż do Czech wraz z dwoma znanymi standuperami Michałem Kempą i Piotrem Szumowskim. W ramach nowego travel vloga standuperzy pokażą Czechy od dość nietypowej strony. Emisja „Dobrych Novin z Czech” ruszyła 6 sierpnia br.
W czasie kryzysu wzrosła rola komunikacji
W czasie kryzysu komunikacja i PR okazały się dla firm bezcenne, dlatego ich rola będzie rosła. Mimo to pandemia SARS-CoV-2 odbiła się na branży. Co trzecią agencję dotknęły obniżki wynagrodzeń, a zwolnienia – 39 proc. Najdotkliwiej ucierpiały małe podmioty – prawie co piąta mała agencja zanotowała aż 50-proc. spadek przychodów. Jednak mimo przejściowych...
„30 dni dookoła smaku” – kabanosy „Nasze Polskie” ruszają nad Bałtyk
Dwanaście nadmorskich kurortów odwiedzą w najbliższych tygodniach uczestnicy akcji samplingowej organizowanej przez Zakłady Mięsne „Silesia”. Rozdadzą oni 50 tysięcy próbek kabanosów Duda Specialite „Nasze Polskie” o smaku wieprzowym i drobiowym. Celem akcji jest przedstawienie konsumentom produktu i jego zalet oraz budowa pozytywnego...
Idea Productions Poland z kolejną realizacją dla branży finansowej
Nie ma wątpliwości, iż obecnie na znaczeniu zyskują narzędzia online. Innowacje w tym zakresie wdrażane są coraz chętniej w wielu branżach, zapewniając tym samym nie tylko ciągłość funkcjonowania, lecz również i rozwoju w świecie biznesu. Jest to szczególnie przydatne w tych organizacjach rynkowych, których działalność statutowa wymaga cyklicznych...
Samochodem przez Auto Skyway Festival
Świetlny pokaz motocross, szpaler fontann i projekcja na gigantycznych głowach, astronomiczny mapping na balonie czy kilkudziesięciometrowa instalacja z ekranów LED – te i wiele innych instalacji z zakresu sztuki światła czekają na zmotoryzowanych widzów „Auto Skyway Festival. Lotnisko. Toruń. Województwo Kujawsko-Pomorskie.”. Festiwal odbędzie...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764