logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

„O tym się mówi” - nowy raport dziennikarski IMM i Radia Zet

  PR 22.05.2023, przeczytano 159 razy

Radio ZET i Instytut Monitorowania Mediów (IMM) rozpoczęli współpracę w ramach projektu Nagroda Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego. Jej efektem będzie wspólny cykliczny raport „O tym się mówi”, prezentujący publikacje o najwyższym zasięgu i cytowalności w innych mediach. W ramach współpracy co miesiąc będzie publikowany ranking TOP5 najbardziej medialnych materiałów dziennikarskich (i ich autorów). Znajdą tam swoje miejsce wybrane gatunki dziennikarskie z wszystkich rodzajów mediów, m.in. reportaże, publikacje śledcze, artykuły czy materiały o tematyce społecznej i politycznej. Badanie nie będzie uwzględniać między innymi: wywiadów i rozmów publicystycznych, sondaży, rankingów, a także bieżących newsów.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/_o-tym-sie-mowi_---nowy-raport-dziennikarski-imm-i-radia-zet,400069,artykul.html

Głównym kryterium rankingu będzie zasięg*, czyli liczba potencjalnych kontaktów z przekazem oraz cytowanie treści w innych mediach. Analiza obejmie całą polską prasę, najpopularniejsze programy w telewizji i radiu oraz istotne portale.

- Raport „O tym się mówi” to wyjątkowy projekt, mający na celu wyróżnienie publikacji dziennikarskich oraz ich autorów, których tematyka była na tyle ciekawa, że powieliły ją inne media, często konkurencyjne. Instytutowi bardzo zależy na promowaniu najwyższych standardów w dziennikarstwie. Dzięki zastosowaniu pełnej analizy będziemy badać wybrane gatunki sztuki publicystycznej. W IMM wykorzystujemy sprawdzone przez lata narzędzia badawcze, które pozwalają na obiektywne i precyzyjne monitorowanie mediów oraz niezależną analizę zgromadzonych danych - komentuje Monika Ezman, dyrektorka Centrum Zarządzania Jakością i Działu Analiz w IMM.

- Niemal każdego miesiąca w mediach pojawia się ważny społecznie reportaż, artykuł, czy materiał śledczy, o którym powszechnie się mówi i dyskutuje. Autorzy wielu z nich to późniejsi laureaci prestiżowych nagród dziennikarskich, w tym Nagrody Radia ZET im. A. Woyciechowskiego. Dotąd nie było cyklicznego zestawienia, w którym moglibyśmy zobaczyć w ujęciu statystycznym najbardziej wartościowe i najpopularniejsze publikacje oraz ich autorów. Raport Instytutu Monitorowania Mediów i Radia ZET powstający w ramach projektu Nagrody Woyciechowskiego wypełni tę lukę i – mam nadzieję - będzie kolejnym przyczynkiem do ciekawej dyskusji w środowisku dziennikarskim - dodaje Mariusz Smolarek, redaktor naczelny Radia ZET.

Raport „O tym się mówi” nie będzie wpływał na funkcjonowanie Kapituły Nagrody Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego, przyznawane przez jej członków nominacje i podejmowane decyzje. Jednak będzie stanowić statystyczne spojrzenie ukazujące najczęściej omawiane i dyskutowane materiały dziennikarskie w danym miesiącu.

Nagroda Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego to jedna z najbardziej prestiżowych nagród świata dziennikarskiego w Polsce. Przyznawana jest autorom materiałów dziennikarskich, które zdaniem Kapituły łamią stereotypy, wykraczają poza schematy i zaglądają za kulisy otaczającej nas rzeczywistości. Jej celem jest uhonorowanie dziennikarzy za odwagę w docieraniu do prawdy i odkrywanie, tego co wcześniej było ukryte lub niedopowiedziane. Wyróżnienie to po raz pierwszy zostało wręczone w 2005 roku. Prawo zgłoszenia nominacji do nagrody przysługuje każdemu z członków Kapituły. Zgodnie z regulaminem nie można jednak zgłaszać dziennikarzy ze swoich redakcji, ani z redakcji powiązanych. Redakcja Radia ZET nie ma wpływu na zgłaszane nominacje.

Źródło: Agora S.A.

www.agora.pl

Dodatkowe informacje:

*Zasięg informuje o liczbie potencjalnych kontaktów z przekazem mediowym. Wskaźnik jest opracowany na podstawie oglądalności i słuchalności programów radiowo-telewizyjnych, czytelnictwa prasy, średniej liczby odsłon materiałów internetowych z uwzględnieniem współczynnika ekspozycji nazw własnych w treści.

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

„Podcasty 2023”
Moc podcastów nie słabnie, o czym świadczą wyniki badania przeprowadzonego w ramach Ogólnopolskiego Panelu Badawczego Ariadna. Okazuje się, że PODCAST JEST DOSKONALE ROZPOZNAWALNĄ FORMĄ TREŚCI I ZETKNĘŁO SIĘ Z NIM 85 PROC. WSZYST- KICH UŻYTKOWNIKÓW INTERNETU. Co więcej, niemal dwie trzecie internautów deklaruje, że słucha podcastów, a prawie...
Grupa Play nabyła 100% udziałów operatora telekomunikacyjnego Syrion Sp. z o.o. z siedzibą w Żorach. Transakcja ta przyczyni się do poszerzania zasięgu usług internetu światłowodowego i telewizji cyfrowej, zapewniając klientom indywidualnym, jak i biznesowym, najwyższą jakość usług i wolność wyboru.
IMM: RMF FM, Wirtualna Polska oraz Onet na podium rankingu
Po miesiącu przerwy na szczyt najbardziej opiniotwórczych mediów powraca RMF FM. Jak podaje Instytut Monitorowania Mediów (IMM), w kwietniu 2023 roku stacja była cytowana przez inne media ponad 2,2 tysiąca razy. Na drugim miejscu znalazła się Wirtualna Polska z liczbą tylko 17 odwołań mniej. Trzecią pozycję zajmuje Onet, na który powoływano się blisko...
Bazujący na sztucznej inteligencji program, przygotowany przez polskich naukowców, pomoże w pracy moderatorom, którzy czyszczą internet z nielegalnych treści. Program ma rozpoznawać wideo, obrazy i teksty o charakterze pedofilskim.
W czwartek, 1 czerwca o godz. 15:00, na stronie głównej Onet.pl ukaże się premierowy odcinek programu „Onet Europa”, którego autorką jest dziennikarka Dorota Bawołek. W cyklicznym programie poruszane będą ważne kwestie europejskie, istotne z polskiego punktu widzenia. Gośćmi programu będą europarlamentarzyści oraz unijni urzędnicy.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764