logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

„OK Google...” - codzienna dawka pozytywnych wiadomości

  PR 04.06.2020, przeczytano 858 razy
ilustracja

Na dobre wieści wszyscy czekają nie tylko w czasach zagrożenia czy kryzysu. Odnajdywanie konstruktywnych historii i popularyzowanie dziennikarskich relacji o tym, jak rozwiązywane są ważne problemy społeczne to cel nowego projektu Google Polska oraz Outriders. Już dziś użytkownicy Asystenta Google, dzięki prostej komendzie  „OK Google, powiedz mi coś dobrego”, mogą usłyszeć streszczenia artykułów opowiadających o ludziach oraz rozwiązaniach, dzięki którym świat zmienia się na lepsze.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/_ok-google..._---codzienna-dawka-pozytywnych-wiadomosci,387298,artykul.html

Lekcje ograniczania zużycia wody z Kapsztadu, aplikacja przypominająca grę Pokemon Go ratująca lasy Indonezji czy techniki Aborygenów powstrzymujące pożary w Australii, to tylko niektóre z inspirujących inicjatyw na rzecz rozwiązywania problemów społeczności i świata, o których już teraz można dowiedzieć się korzystając z Asystenta Google. Wystarczy uruchomić Asystenta (np. powiedzieć  „OK Google” lub przytrzymać przycisk ekranu głównego smartfona) i wymówić jedną z komend: „powiedz mi coś dobrego” lub  „powiedz mi dobre wiadomości”, by usłyszeć po polsku streszczenia pozytywnych newsów publikowanych przez media z całego świata.

Polska jest trzecim krajem, po Stanach Zjednoczonych i Francji, w którym została udostępniona ta funkcja Asystenta Google. Za wybór i opracowanie artykułów odpowiada zespół Outriders, niezależnego projektu dziennikarskiego, który skupia się na relacjonowaniu wydarzeń zagranicznych oraz objaśnianiu skomplikowanych zjawisk zachodzących w świecie. Materiały przygotowywane przez Outriders powstają w duchu tzw. „dziennikarstwa rozwiązań” (ang. solutions journalism), czyli sposobu informowania o wydarzeniach na świecie kładącego nacisk na rozwiązywanie problemów i pomagającego przełamać niemoc związaną z  natłokiem negatywnych wiadomości.

Jakub Górnicki, współzałożyciel Outriders, który udziela swojego głosu w projekcie, mówi - To wielki eksperyment na platformie, która jest przyszłością dla wszystkich mediów. Interfejsy dźwiękowe to kolejny etap dostosowywania się dziennikarstwa do tego, gdzie chcą być nasi odbiorcy. A w tym wszystkim możemy dostarczać konstruktywne informacje z całego świata. Traktujemy tę współpracę jako coś, co przyniesie zarówno wiele dobrego słuchaczom jak i twórcom, gdyż lepiej zrozumiemy jak tworzyć treści w taki sposób.

Asystent Google zadebiutował w Polsce półtora roku temu - powstał z myślą o pomaganiu użytkownikom w wykonywaniu codziennych czynności i łatwiejszym dostępie do informacji każdego dnia.

- Wieści ze świata od zawsze stanowiły niezbędny element naszego życia, a obecnie czytamy, oglądamy i słuchamy więcej informacji niż kiedykolwiek wcześniej. Czasem można mieć wrażenie, że stykamy się tylko z negatywnymi wiadomościami. Współpracując z Outriders przy uruchomieniu w Polsce funkcji  „Powiedz mi coś dobrego” pokazujemy, że technologia może pomóc odnajdywać i promować inspirujące, dobre wiadomości - mówi Adam Malczak z Google Polska.

Dobre wiadomości będą przygotowywane przez zespół Outriders i dodawane systematycznie do Asystenta Google kilka razy w tygodniu. Informacje pochodzą   z rzetelnych i zweryfikowanych źródeł, a po odtworzeniu zapowiedzi Asystent umożliwi przejście do oryginalnego artykułu.

Źródło: Outriders

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

MKiDN: wszystkie media publiczne oraz PAP w stanie likwidacji
Celem rozwiania wątpliwości Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego jako reprezentant Skarbu Państwa uprzejmie wyjaśnia, że wszystkie spółki mediów publicznych oraz Polska Agencja Prasowa, zostały skutecznie postawione w stan likwidacji, co jest potwierdzone wpisami do Krajowego Rejestru Sądowego. 
The Eastern Frontier Initiative: regionalny sojusz dziennikarski
Projekt TEFI, czyli The Eastern Frontier Initiative stworzyli pod koniec 2023 r. czołowi wydawcy z Polski, Słowacji, Węgier i Rumunii, wśród których znalazły się “Wyborcza", SME, 444.hu i PressOne oraz holenderski portal śledczy Bellingcat. Celem konsorcjum, współzałożonego przez Komisję Europejską, jest regionalny sojusz dziennikarski skupiający się na wyzwaniach...
Portal O2.pl stawia na treści regionalne i powiększa redakcję
Nowe hasło „Blisko ludzi” będzie promować o2.pl, piątą co do wielkości Stronę Główną wśród portali internetowych w Polsce. W ostatnich miesiącach skład redakcji zwiększył się niemal dwukrotnie, od marca na jej czele stanął Jacek Stańczyk. Zgodnie z nową strategią rozwoju w serwisie pojawiać się będzie jeszcze więcej treści regionalnych.
Zielony Onet - nowa platforma dla ekologicznie świadomych
Ringier Axel Springer Polska uruchamia serwis internetowy, który ma na celu dostarczanie bieżących informacji w tematach związanych z ekologią, klimatem oraz szeroko rozumianą przyrodą. Zielony Onet jest bazą wiedzy na temat środowiska naturalnego, oferując użytkownikom szeroki wachlarz treści – od reportaży i artykułów po raporty i analizy najnowszych badań...
Forbes Women obchodzi 5. urodziny
Pięć lat temu ukazało się pierwsze wydanie magazynu Forbes Women. Najnowsze urodzinowe wydanie Forbes Women zawiera nie tylko podsumowanie ostatnich 5 lat obecności magazynu na rynku, ale także Listę 25 Liderek Klimatu i Środowiska, wywiady z dziennikarką Anitą Werner, prof. Magorzatą Fuszarą oraz Robertem Biedroniem.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764